UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja
W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą epidemii koronawirusa - firma kurierska InPost rekomenduje zamawianie przesyłek do paczkomatów.
Katalog książek :: ELEKTRO
Sortowanie:
Strona: [1] 2 / 2
Anteny terminalowe systemów komunikacji mobilnej - wybrane metody analizyPrzedstawiono teorię małych anten, metody analizy i projektowania wspomagane komputerowo z użyciem kodów opracowanych przez autora i komercyjnych narzędzi obliczeniowych opracowanych na podstawie sformułowanych warunków granicznych elektromagnetyzmu i rozwiązania numeryczne metodą momentów, MoM, lub z zastosowaniem metody elementów skończonych w dziedzinie czasu, FDTD.
38,00 zł

przechowalnia
Podstawy teorii pola elektromagnetycznego. Część II Fale elektromagnetycznePodręcznik opracowano na podstawie wykładów z Teorii pola elektromagnetycznego prowadzonych przez autora na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Podręcznik został przystosowany do nowego programu studiów obowiązującego od 2007 roku dla przedmiotu Podstawy teorii pola elektromagnetycznego.
27,00 zł
Dostępność: brak - zapytaj

przechowalnia
Systemy elektroenergetyczne Wyznaczanie impedancji przebiegów wolnozmiennychRosnąca złożoność wielkich systemów, ilość mocy instalowanych i przesyłanych w połączeniach międzysystemowych spowodował, że wypracowane ponad trzydzieści lat temu zasady współpracy międzysystemowej nie są już niestety wystarczające do bezpiecznego prowadzenia ruchu systemów
34,00 zł
Dostępność: brak - zapytaj

przechowalnia
Problemy metrologii elektronicznej i fotonicznejPodstawowym wskaźnikiem rozwoju wybranej dziedziny nauki jest ciągła weryfikacja teorii i metod, którymi dana dziedzina się posługuje. Czy jest on w pełni miarodajny i w jakiej mierze przyczynia się on do jej rozwoju decyduje chęć tworzenia jej metodologicznych czynności. Z historycznych uwarunkowań różnych dziedzin nauki widzimy, że taka analiza może stworzyć pełny, precyzyjny schemat, jak należy i jak powinno uprawiać się daną dziedzinę. Przykładem może tu być logika, która dzięki teorii deduk
39,00 zł

przechowalnia
Mikro- i nanoemitery poloweMikroelektronika próżniowa jest dziedziną nauki i techniki zajmującą się projektowaniem, wytwarzaniem i zastosowaniem mikrourządzeń wykorzystujących bezkolizyjny, balistyczny ruch elektronów emitowanych polowo w przestrzeni, najczęściej w próżni. Dziedzina ta rozwinęła się na pograniczu trzech nowoczesnych technologii, tzn. technologii próżniowych, mikroelektronicznych i mikromechanicznych. Największe ostatnie osiągnięcia elektroniki próżniowej dotyczą rozwoju badań materiałowych i technologiczn
23,00 zł

przechowalnia
Laboratorium układów elektronicznych. Część IISkrypt jest przeznaczony dla studentów przygotowujących się do zajęć laboratoryjnych, prowadzonych w ramach kursu Laboratorium układów elektronicznych, wchodzącego w skład przedmiotu Układy elektroniczne II, na kierunkach Elektronika i telekomunikacja oraz Automatyka i robotyka, prowadzonych na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Mogą z niego korzystać studenci studiów dziennych magisterskich i inżynierskich oraz studiów zaocznych.
23,00 zł

przechowalnia
Podstawy techniki mikrofalowejNiniejsze opracowanie powstało z notatek do wykładów z podstaw techniki mikrofalowej, jakie prowadziłem w ciągu ostatnich kilkunastu lat dla studentów IV roku specjalności mikroelektronika na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Kurs ten obejmował 30 godzin wykładów, a jego celem było poznanie słuchaczy z podstawami techniki mikrofalowej przynajmniej w takim stopniu, jaki przystoi absolwentowi, na którego dyplomie jest umieszczone słowo "elektronika".
16,00 zł
Dostępność: brak - zapytaj

przechowalnia
Selektywna epitaksja azotku galu w technologii przyrządów półprzewodnikowychAzotek galu odegra taką rolę w elektronice i optoelektronice XXI wieku, jaką pełnił krzem w ostatnich dziesięcioleciach XX wieku. Pracę poświęcono nowej i dynamicznie rozwijającej się metodzie selektywnej epitaksji (SAE) GaN oraz jej zastosowaniu do wytwarzania struktur przyrządowych lub warstw GaN o obniżonej gęstości defektów. Omówiono, inne niż SAE, metody doskonalenia jakości warstw epitaksjalnych GaN, takie jak: optymalizacja parametrów procesu osadzania, poszukiwanie nowych podłoży
16,00 zł
Dostępność: brak - zapytaj

przechowalnia
Reliable evaluation and property determination of modern-day advanced antennasPresently we are witnessing great efforts which aim at soaring the role of the antenna and relevant signal processing in the concepts of communication and radar systems. The interest in modern antenna technologies has been substantiated by the belief that the gains from new antenna concepts are likely to be most profitable, since well-organized spatial access to the radio channels competes successfully with many modern modulation and coding methods.
20,00 zł

przechowalnia
Układy logiczne. Ćwiczenia laboratoryjneW większości zastosowań przemysłowych funkcję elementów logicznych spełniają układy półprzewodnikowe. porównaniu z elementami stykowymi są one znacznie szybsze w pracy, bardziej niezawodne oraz mniejsze. :Dzięki temu półprzewodnikowe układy cyfrowe są stosowane również wtedy, gdy sygnały wejściowe pochodzą od elementów stykowych. Do budowy półprzewodnikowych układów cyfrowych obecnie stosuje się niemal wyłącznie układy scalone.
18,00 zł
Dostępność: brak - zapytaj

przechowalnia
Strona: [1] 2 / 2
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska