Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » INNE
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Godność człowieka i rodziny
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 2
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
208
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2007 - wyd. I
Język
polski - angielski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

18,00 zł

Katedra Teologii Praktycznej i Ekumenizmu UWM zorganizowała 26 maja br. w Olsztynie Konferencję Naukowo-Szkoleniową nt. "Godność człowieka i rodziny". Rekomendowana publikacja stanowi zbiór artykułów przygotowanych na tę okazję. Wśród autorów znaleźli się nie tylko pracownicy Wydziału Teologii UWM, ale także zaproszeni goście, m.in.: ks. Arkadiusz Nowak z Krajowego Centrum ds. AIDS, senator RP prof. Adam Biela, Alina Wiśniewska ? dyrektor Departamentu Świadczeń Rodzinnych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Wiesława Przybysz ? dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 
 
Praca zbiorowa składa się z trzech części. Pierwsza "Wychowanie do wartości" przybliża problemy związane z życiem w rodzinie, rozwojem miłości małżeńskiej, wychowaniem dzieci w duchu wartości chrześcijańskich, także w świetle pism Jana Pawła II. Część druga ?Godność ? zagrożenia? podejmuje tematy zaburzeń rozwoju psychicznego dzieci, narkomanii i AIDS wśród młodzieży, przynależności członków rodziny do sekt, a także uregulowań prawnych wpływających na dobrostan rodziny. Autorzy artykułów zebranych w ostatniej części ?Rodzina i ekonomia? poszukują rozwiązań trudności społeczno-ekonomicznych, z którymi boryka się wiele polskich rodzin. Problemów nie rozwiąże przecież masowa migracja młodych ludzi za granicę. Na szczeblu państwowym i samorządowym należy opracować projekty sprzyjające życiu rodzinnemu, a absolwentom szkół ułatwiające znalezienie satysfakcjonującej pracy. Jednym z proponowanych rozwiązań jest zakładanie małych i średnich firm, w których zatrudnienie znaleźliby członkowie danej rodziny. Ważnym elementem polityki prorodzinnej jest też system świadczeń socjalnych, a w regionie poszczególne programy wspomagające prawidłowy rozwój rodziny. Zadaniem państwa jest bowiem stworzenie odpowiedniej bazy do tego, by godność człowieka była we właściwy sposób afirmowana. 
 
Prezentowana praca zbiorowa adresowana jest szczególnie do rodziców, pracowników oświaty, poradni rodzinnych, urzędów pracy, wspólnot i stowarzyszeń prorodzinnych, pracowników naukowych i studentów. 
 
Spis treści:

Słowo wstępne (Abp Wojciech Ziemba) 
 
I. WYCHOWANIE DO WARTOŚCI 
 
Ks. Ryszard Hajduk, Współczesne zagrożenia godności ludzkiej według adhortacji apostolskiej Jana Pawła II ?Ecclesia in Europa" 
 
Maria Braun-Gałkowska, Miłość małżeńska 
 
Ks. Janusz Mariański, Jan Paweł II jako Papież rodziny 
 
Ks. Rajmund Jodko, ?Agape" jako wartość w pedagogii rodzinnej w myśli Jana Pawła 
 
Ks. Sławomir Ropiak, Etos rodziny katolickiej 
 
Ks. Michał Tunkiewicz, Podmiot i przestrzeń duchowa wczesnej formacji prorodzinnej 
 
Ks. Józef Augustyn, Religijny wymiar wychowania seksualnego 
 
II. GODNOŚĆ I ZAGROŻENIA
 
 
Maria Kielar-Turska, Zagrożenia rozwoju psychicznego w dzieciństwie 
 
Ks. Władysław Nowak, Rodzina wobec zagrożeń sekt 
 
Ks. Arkadiusz Nowak, Narkomania i AIDS - zagrożenia współczesnej cywilizacji 
 
Ks. Ryszard Sztychmiler, Rodzina i prawo 
 
III. RODZINA I EKONOMIA 
 
Adam Biela, Przedsiębiorczość małych i średnich firm - biznesów rodzinnych 
 
Alina Wiśniewska, Miejsce świadczeń rodzinnych w polityce państwa 
 
Wiesława Przybysz, Polityka prorodzinna w województwie warmińsko-mazurskim 
 
Podsumowanie (Ks. Michał Tunkiewicz) 
Informacja o autorach 
Organizacja Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Godność człowieka i rodziny

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Zaorska Marzenna
?Ludzie różnią się między sobą pod wieloma względami, różne mają predyspozycje ułatwiające i utrudniające życiową samorealizację, rozmaite są też ich rzeczywiste i potencjalne zdolności rozwoju poprzez edukację jako wartość życiową, dającą realne szanse człowiekowi na to, aby godnie zaistnieć w społeczeństwie obywatelskim. Przyczyny, przejawy i skutki odmienności rozwojowych oraz niepełnej sprawności ludzi są na świecie zróżnicowane m.in. z powodu różnych warunków ekologicznych, cywilizacyjnych,
Cern Karolina M., Kozłowski Roman
Zbiór studiów obejmujący trzy kręgi tematyczne: moralność, politykę, prawo (tradycja i współczesność), to plon interesującej konferencji międzynarodowej. Prezentowane prace zostały napisane po polsku, angielsku, francusku i niemiecku.
Topol Paweł
Pozycja nowatorska w polskiej literaturze glottodydaktycznej, wykazująca wyższą efektywność dydaktyki języka obcego (angielskiego) z zastosowaniem metod i technik intermedialnych - podejście to jest oryginalną propozycją autora.
Sałaciński Lech, Thiem Wolfgang
Szkołę początku XXI wieku charakteryzuje wysoka dynamika przemian. Prowadzą one do uczynienia ze szkoły instytucji edukacyjnej w całym tego słowa znaczeniu, w której priorytetowe znaczenie przypisuje się wychowaniu, a praca dydaktyczno-wychowawcza polega na organizowaniu warunków do najlepszego rozwoju indywidualnego ucznia, zamiast kierowanego zewnętrznie kształcenia i kształtowania u młodych ludzi wyłącznie postaw adaptacyjnych. Głównym zadaniem współczesnej edukacji stało się więc wzmocnienie
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-08-23 19:28
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.