UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja

Informacje o produkcie

W poszukiwaniu tajemnic życia i zdrowia


W poszukiwaniu tajemnic życia i zdrowia
  Cena:

Ilość

przechowalnia

10,00 zł

Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 2
Autor: Mazur Roman
Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
327
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2003
Język
polski
ISBN
83-73770-37-2
  Cena:

Ilość

przechowalnia

10,00 zł

Długie, zdrowe, pełne radości życie to pragnienie każdego człowieka. Aby je zrealizować sięgamy po najróżniejsze formy wspomagania zdrowia. Coraz większą popularność zdobywają terapie naturalne, a to dlatego, że często okazują się skuteczniejsze, bezpieczniejsze i tańsze niż środki medycyny tradycyjnej. Moc roślin, pozytywne działanie bioenergii, oczyszczanie organizmu z negatywnych emocji na wszystkich jego poziomach, promieniowanie jonizujące i leczenie światłem i kolorami to tylko niektóre z propozycji autora, które pozwolą Ci świadomie wykorzystywać potencjał energetyczny tkwiący w Tobie samym. Przekonasz się, że jesteś częścią Wszechświata, a wiedza, którą zdobędziesz dzięki tej książce pozwoli Ci na widoczną poprawę swego stanu zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Niniejsza książka składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera szczegółowe opisy właściwości leczniczych wybranych roślin z różnych stron globu ziemskiego. Druga podaje natomiast zwarte i usystematyzowane opisy wpływu promieniowania elektromagnetycznego o różnych parametrach na żywe organizmy. Skojarzenie roślin leczniczych z elektromagnetyzmem bierze się z wglądu w mechanizmy pracy komórek, z których zbudowany jest cały świat ożywiony. Wiadome jest, że aby jakieś komórki - np. ciała ludzkiego były w stanie wypełniać swoje wielorakie funkcje, muszą być należycie zaopatrywane w rozliczne składniki pokarmowe oraz wodę i tlen. Z drugiej strony każda komórka, aby mogła wchłaniać składniki pokarmowe, a także wydalać odpady przemiany materii i dwutlenek węgla, musi posiadać w każdej chwili na swojej błonie ściśle określony potencjał elektryczny. To właśnie tu na poziomie komórkowym stykają się te dwa czynniki niezbędne dla podtrzymywania życia na ziemi. Zakłócenie któregoś z nich prowadzi wcześniej, czy później do dewiacji w pracy komórek, stopniowych zmian patologicznych odnośnych organów i w dalszej konsekwencji do choroby całego organizmu. Z tego powodu w książce skojarzono opis wybranych wartościowych roślin leczniczych z elektromagnetyzmem naturalnym i technologicznym. Rośliny zawierają nieprzebrane ilości różnych składników pokarmowych, jak też specyficznych dla danej rośliny substancji leczniczych. Pierwsza część książki o nazwie „Rośliny lecznicze dalekich stron” zawiera szczegółowe opisy wybranych roślin leczniczych z różnych kontynentów. Oczywiście opis roślin z odległych krajów wcale nie oznacza, że nasze rodzime warzywa, owoce czy zioła są gorsze. Działają one także znakomicie w różnych przypadłościach, a niektóre z nich można nawet uznać za rośliny o „nadzwyczajnej mocy”.

Podając zatem opisy tylko kilkunastu wybranych roślin z różnych stron globu ziemskiego, autor chciał wskazać na jakieś specyficzne właściwości lecznicze każdej z nich. O tych nieprzeciętnych właściwościach można dowiedzieć się czytając szczegółowe opisy roślin. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że roślin o opisanych kierunkach działania jest na Ziemi bardzo wiele. Są wśród nich zarówno znane rośliny lecznicze opisane w farmakopeach, jak też takie, których właściwości jeszcze ludzkość nie poznała lub znane są tylko narodowym medycynom ludowym. Uwzględniając powyższe zastrzeżenia autor chciał jednak w jakiejś mierze wyróżnić nieprzeciętne właściwości lecznicze tych konkretnych roślin. Niektóre z nich ze względu na ich sławę można by zapewne zaliczyć do „światowej arystokracji zielarskiej”. Warto w tym miejscu zauważyć, że właściwie coraz trudniej jest odróżnić rośliny lecznicze (zioła) od innych roślin jak np.: warzywa, przyprawy, owoce, nasiona, które także odznaczają się szczególnymi właściwościami odżywczymi i leczniczymi. Drugim powodem opisu tych właśnie roślin była chęć poznania, jak inne liczne ludy na naszej planecie, zarówno w przeszłości jak i obecnie, radziły i radzą sobie z różnymi nękającymi je dolegliwościami. Jest to temat fascynujący, niekiedy wzruszający, a zawsze wielce pouczający, szczególnie dla nas, przedstawicieli tzw. cywilizacji zachodniej. Ostatnim wreszcie powodem opisu tych roślin był zamiar lepszego poznania ich właściwości terapeutycznych przez mieszkańców naszego kraju, jako że w odróżnieniu od ziół rodzimych, są mniej znane.
  Cena:

Ilość

przechowalnia

10,00 zł

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Sprzedaż Książek. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska