UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja

Informacje o produkcie

Studia i szkice slawistyczne, z. 1: Literatura. Kultura. Język


Studia i szkice slawistyczne, z. 1: Literatura. Kultura. Język
  Cena:

Ilość

przechowalnia

20,00 zł

Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 2
Wydawnictwo: Uniwersytet Opolski
Najniższy koszt wysyłki to tylko 14,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
304
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2002 - wyd. I
Język
polski - angielski - rosyjski - niemiecki
  Cena:

Ilość

przechowalnia

20,00 zł

Niniejszy tom otwiera serię wydawniczą ?Studia i szkice slawistyczne. Literatura - Kultura - Język", zainicjowaną w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Opolskiego. Jej wydanie poprzedziły i zainspirowały wcześniejsze publikacje Instytutu: Frazeologia i religia (red. W. Chlebda i S. Kochman, Opole 1996), Literatury i języki Słowian Wschodnich. Stan obecny i tendencje rozwojowe (t. 1-2, red. B. Kodzis, S. Kochman, I. Danecka, Opole 1997), a zwłaszcza tom Studia i szkice slawistyczne. Literatura - Kultura - Język (red. B. Kodzis, Opole 2000), który w ogólnych zarysach określił profil serii i użyczył jej tytułu.
Seria pomyślana została jako wydanie nieperiodyczne, dotyczące zagadnień szeroko pojmowanej Słowiańszczyzny Wschodniej, zwłaszcza jej literatury, kultury, języków, ich wzajemnych powiązań i wpływów. W miarę możliwości będą także drukowane prace poświęcone Słowiańszczyźnie w ogóle.
Prócz prac o charakterze naukowo-badawczym poszczególne tomy serii zawierać będą działy recenzji i przeglądów. Wydaje się to w chwili obecnej niezwykle ważne, gdyż mimo istnienia internetu, odczuwa się powszechnie dotkliwy brak informacji o nowszych publikacjach, o planach badawczych i działalności ośrodków slawistycznych w kraju i za granicą. Publikacja tych danych umożliwi chociaż częściowe wypełnienie owej luki.
Zasadniczy trzon prac, zamieszczonych w odrębnych tomach, stanowić będą studia badaczy opolskich. Redakcja serii nie zamierza jednak ograniczać się tylko do nich, lecz planuje szeroko zakrojoną współpracę z innymi ośrodkami slawistycznymi, zwłaszcza zagranicznymi. W celu uatrakcyjnienia edycji przyjmowane będą do druku teksty napisane w językach słowiańskich oraz angielskim i niemieckim.
  Cena:

Ilość

przechowalnia

20,00 zł

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Sprzedaż Książek. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska