Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » HUMANISTYKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Studia i szkice slawistyczne, z. 1: Literatura. Kultura. Język
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 2
Wydawnictwo: Uniwersytet Opolski
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
304
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2002 - wyd. I
Język
polski - angielski - rosyjski - niemiecki

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

20,00 zł

Niniejszy tom otwiera serię wydawniczą ?Studia i szkice slawistyczne. Literatura - Kultura - Język", zainicjowaną w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Opolskiego. Jej wydanie poprzedziły i zainspirowały wcześniejsze publikacje Instytutu: Frazeologia i religia (red. W. Chlebda i S. Kochman, Opole 1996), Literatury i języki Słowian Wschodnich. Stan obecny i tendencje rozwojowe (t. 1-2, red. B. Kodzis, S. Kochman, I. Danecka, Opole 1997), a zwłaszcza tom Studia i szkice slawistyczne. Literatura - Kultura - Język (red. B. Kodzis, Opole 2000), który w ogólnych zarysach określił profil serii i użyczył jej tytułu.
Seria pomyślana została jako wydanie nieperiodyczne, dotyczące zagadnień szeroko pojmowanej Słowiańszczyzny Wschodniej, zwłaszcza jej literatury, kultury, języków, ich wzajemnych powiązań i wpływów. W miarę możliwości będą także drukowane prace poświęcone Słowiańszczyźnie w ogóle.
Prócz prac o charakterze naukowo-badawczym poszczególne tomy serii zawierać będą działy recenzji i przeglądów. Wydaje się to w chwili obecnej niezwykle ważne, gdyż mimo istnienia internetu, odczuwa się powszechnie dotkliwy brak informacji o nowszych publikacjach, o planach badawczych i działalności ośrodków slawistycznych w kraju i za granicą. Publikacja tych danych umożliwi chociaż częściowe wypełnienie owej luki.
Zasadniczy trzon prac, zamieszczonych w odrębnych tomach, stanowić będą studia badaczy opolskich. Redakcja serii nie zamierza jednak ograniczać się tylko do nich, lecz planuje szeroko zakrojoną współpracę z innymi ośrodkami slawistycznymi, zwłaszcza zagranicznymi. W celu uatrakcyjnienia edycji przyjmowane będą do druku teksty napisane w językach słowiańskich oraz angielskim i niemieckim.
Pliki załączone do produktu
SPIS TREŚCI - do pobrania w pliku *.pdf (Rozmiar: 0,08 MB) pobierz
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-21 21:51
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.