Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » INŻYNIERIA ŚRODOWISKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Technologia plazmowego zgazowania biomasy i odpadów organicznych dla wytwarzania paliw płynnych
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 2
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
126
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2014
Język
polski
ISBN/ISSN
978-83-61956-32-7

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

38,00 zł

W monografii przedstawiono wyniki prac eksperymentalnych nad opracowaniem technologii plazmowego przetwarzania materiałów organicznych dla wytwarzania płynnych frakcji paliwowych. Opracowanie obejmuje opis budowy i efekty pracy prototypowych istalacji wyposażonych w plamowe reaktory do termicznego przetwarzania biomasy, odpadowych tworzyw sztucznych i wybranych rozpuszczaników organicznych. Przedstawiono wyniki badań dla pracy instalacji z dwoma typami nowatorskich konstrukcji przepływowych reaktorów plazmowych. Stosowano reaktor z klsycznymi źródłami plazmy termicznej, jakimi są łukowe plazmotrony wnękowe i bezelektrodowy reaktor plazmowy generujący objętościową plazmę termiczną przy pomocy pola elektromagnetycznego wielkiej częstotliwości (mikrofalowej)
W pracy podano wytyczne technologiczne do prowadzenia procesu plazmowego przetwarzania róznego rodzaju organicznych materiałów odpadowych z analizą możliwości bezpośredniego energetycznego wykorzystania powstałych produktów (jako paliw alternatywnych)

Spis treści:

 

Streszczenie

1. Wstęp

2. Wprowadzenie

3. Źródła plazmy stosowane w przetwarzaniu termicznych

4. Opracowane konstrukcje reaktorów plazmowych

4.1. Przepływowy reaktor plazmotronowy

4.2. Bezelektrodowy reaktor plazmowy wielkiej częstotliwości

5. Instalacje do przetwarzania plazmowego

6. Kondycjonowanie produktów z przetwarzania plazmowego

7. Analityka odpadów organicznych

8. Przetwarzane materiały

9. Wyniki badań plazmowego przetwarzania materiałów organicznych w reaktorze plazmotronowym

9.1. Przetwarzanie biomasy w reaktorze plazmotronowycm

9.2. Przetwarzanie tworzyw sztucznych w reaktorze plamotronowym

9.3. Przetwarzanie toluenu w reaktorze bezelektrodowym

11. Wstępna analiza techniczno – ekonowmiczna instalacji plazmowych do zastosowań komercyjnych

12. Podsumowanie prac na plazmowym przetwarzaniem materiałów organicznych dla wytwarzania paliw płynnych

 

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Łach Jan
Niniejsza praca, której korzenie tkwią w cytowanej literaturze podstawowej i pomocniczej, powstała na wyraźne zapotrzebowanie bardziej aktywnych studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, rekrutujących się z różnego typu szkół średnich zlokalizowanych na ogół na terenie Podlasia, zainteresowanych znaczącym pogłębieniem podstaw termodynamiki technicznej, będących przedmiotem moich wykładów adresowanych z konieczności do zdecydowanie przeważającej liczby studentów, a więc średnio
Łach Jan
Niniejsza praca, której korzenie tkwią w cytowanej literaturze podstawowej i pomocniczej, stanowi kontynuację wcześniejszego opracowania o podobnym charakterze (Lach J.: Termodynamika techniczna. T. 1. Test, Wydawnictwo Politechniki Białostockiej, Białystok, 2002). Jest ona wynikiem moich przemyśleń i wniosków poczynionych w trakcie kilkunastoletniego już wsłuchiwania się w często krytyczne opinie studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, studiujących zarówno na studiach dzien
Mitosek Marek
Mechanika płynów to jeden z podstawowych działów mechaniki klasycznej. Niniejszy podręcznik to kolejne, rozszerzone wydanie. Zawarto w nim zagadnienia z mechaniki cieczy i gazów. Teoria poparta jest praktycznymi przykładami, które zostały rozwiązane, stanowiąc wzorzec postępowania w konkretnych przypadkach.
Dzierżek Kazimierz
Monografia opisuje Cyfrowe Systemy Pomiaru Położenia. Na wstępie opisano obszar ich stosowania w przemyśle maszynowym, wymagania im stawiane oraz przedstawiono jego strukturę.
Praca zbiorowa
Tom III składa się z trzech części: opisu wymagań ustawowych, autorskiej struktury programu pracy opiekuńczo-wychowawczej w wybranej placówce, przykładowych programów pracy. Prezentowane w tomie III programy obejmują: placówkę wsparcia dziennego prowadzoną w formie opiekuńczej, placówkę wsparcia dziennego prowadzoną w formie specjalistycznej z indywidualnym programem korekcyjnym, interwencyjny ośrodek preadopcyjny oraz rodzinę zastępczą spokrewnioną.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-19 14:48
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.