UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja

Informacje o produkcie

Jak nauczyć psa porządku? Praktyczny program szkolenia dla psów w każdym wieku


Jak nauczyć psa porządku? Praktyczny program szkolenia dla psów w każdym wieku
  Cena:

Ilość

przechowalnia

24,90 zł

Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 1
Wydawnictwo: Wydawnictwo REA
Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
125
Okładka
miękka
Format
210 x 170 [mm]
Rok wydania
2008 - wyd. I
Język
polski
  Cena:

Ilość

przechowalnia

24,90 zł

Gratulacje! Nowy pies w twoim życiu i nowe emocje. Może to zaledwie ośmiotygodniowy mały szczeniaczek, a może dorosły pies, który szukał domu... Tak czy owak, w najbliższym czasie będziecie się nawzajem poznawać i przyzwyczajać do siebie.
Po pierwsze, musisz poznać potrzeby psa i zorientować się jak mają się one do ciebie i twego trybu życia, i dołożyć wszelkich starań, żeby powiększenie rodziny o nowego jej członka oznaczało sukces, a nie porażkę. Pies musi się zapoznać z tobą i innymi członkami rodziny. Kiedy to nastąpi, zacznie przyzwyczajać się do twojego rozkładu zajęć i poznawać zwyczaje panujące w domu. Wszyscy domownicy muszą być cierpliwi i chętni do współpracy, bo chodzi o to, by wytworzyć spójną domową całość. Dzieci muszą nauczyć się bawić z psem w taki sposób, żeby nie wyrobić w nim agresywnych, niebezpiecznych zachowań.
Sprawy takie jak ustalenie pór karmienia, zabiegów pielęgnacyjnych, zabawy, nauki posłuszeństwa, no i oczywiście nauka porządku, zajmą ci następne kilka tygodni,
aż do chwili, kiedy ty i pies przyzwyczaicie się do siebie nawzajem. Będzie się trzeba sporo nauczyć - odrobić nowe lekcje, być może wykorzenić stare nawyki. Ale wykazując wobec nowego członka rodziny cierpliwość i zrozumienie i okazując mu miłość sprawisz, że to wszystko okaże się niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem.
Powiedzmy, że pies, którego wybrałaś jest dorosły. Spodobał ci się od chwili, kiedy go zobaczyłaś i teraz jest twój. Początkowo może tęsknić za swoimi poprzednimi właścicielami, ale szybko wytworzy się między wami więź i pokocha cię. Jedną z pierwszych rzeczy jakich musisz go nauczyć, to porządek. W poprzednim domu może go tego nauczono, a może i nie, ale przeprowadzka do ciebie jest nowym doświadczeniem i zwierzak nie jest pewny kiedy i gdzie może załatwić potrzeby fizjologiczne.
Niniejsza książka ma naukę przyspieszyć i ułatwić życie tobie i twemu psu. Pomoże ci zrozumieć, co pies myśli na temat potrzeb fizjologicznych. I przekonasz się, że taka nauka nie jest, jak uważają niektórzy, jakimś spędzającym sen z powiek horrorem. Nauczysz nowego przyjaciela rozróżniać pory wyjść ?za potrzebą" i wyjść dla zabawy. Stanie się to szybciej niż wydawało ci się możliwe i przy okazji dowiesz się sporo o swoim psie.
Mówimy tu jak uczyć porządku dorosłe psy. Ale zajmijmy się teraz szczeniakami. No cóż, szczeniaki to, jak wiadomo zupełnie inna para kaloszy.
Przeważnie trafiają do swoich nowych domów w wieku 8-20 miesięcy. Są ciepłe, mięciutkie, przyjazne i sprytne, no i bez końca leją na podłogę! Na dobrą sprawę 8. tygodniowy szczeniak siusia mniej więcej co godzinę, jeśli nie częściej. 16. tygodniowy wytrzymuje dłużej, ale podobnie jak jego młodszy kolega nie woła, kiedy chce wyjść. Po prostu kuca tam, gdzie go przyparło. Nieważne jak bardzo staramy się wpoić mu konieczność sygnalizowania takiej pilnej potrzeby, psiak nie ma pojęcia o co chodzi. Po prostu w jego planie zajęć takie zachowanie nie figuruje.

Spis treści:

Wstęp
Zrozumienie podstawowych spraw
Komunikacja pies-właściciel
Sześc etapów przyuczania psa do klatki
Układamy rozkład wyjścia
Małe nieszczęścia przy nauce porządku
Niejasności na linii pies-właściciel
Siusianie, a znakowanie terenu
Pies-staruszek
Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie
Indeks
  Cena:

Ilość

przechowalnia

24,90 zł

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Sprzedaż Książek. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska