Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » ELEKTRO
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Radioelektronika - ćwiczenia laboratoryjne
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 2
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
121
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2006
Język
polski
ISBN/ISSN
83-7335-308-9

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

20,00 zł

Ćwiczenia opisane w książce realizowane są w Laboratorium Radioelektroniki Katedry Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej.
Książka przeznaczona jest dla studentów kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej (sem.VII - Systemy Teleinformatyczne). Zawarty w niej materiał może być wykorzystany również przez studentów innych kierunków i uczelni.
Część praktyczna ćwiczeń wykonywana jest na zestawach dydaktycznych zawierających różnorodne moduły w postaci płytek z układami elektronicznymi, umożliwiającymi syntezę podstawowych obwodów wchodzących w skład torów nadawczych i odbiorczych urządzeń radiowych.
Układy wejść i wyjść każdego z modułów przystosowane są do sygnałów napięciowych o amplitudzie ?5 V oraz zabezpieczone wtórnikami napięciowymi na wejściu i wyjściu. Moduły łączone są ze sobą poprzez złącza wielostykowe umieszczone przy krawędzi płytek Na każdym z modułów umieszczone są końcówki pomiarowe, umożliwiające obserwacje oscyloskopowe charakterystycznych sygnałów. Niektóre z modułów umożliwiają zmianę parametrów pracy układu, realizowaną za pomocą mikroklawiszy umieszczonych na płytce modułu. Aktualne ustawienia sygnalizowane są za pomocą diod elektroluminescencyjnych znajdujących się nad klawiszami.

Spis treści:

Wstęp

Ćwiczenie 1 Modulacja amplitudy
Ćwiczenie 2 Demodulacja amplitudy
Ćwiczenie 3 Modulacja częstotliwości i fazy
Ćwiczenie 4 Demodulacja częstotliwości i fazy
Ćwiczenie 5 Modulacje sygnałów cyfrowych
Ćwiczenie 6 Demodulacje sygnałów cyfrowych
Ćwiczenie 7 Pętla synchronizacji fazowej
Ćwiczenie 8 Automatyczna regulacja wzmocnienia
Ćwiczenie 9 Obwody nadawcze i odbiorcze

Dodatek
Układy pomocnicze

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Dorosz Jan
Światło od tysięcy lat fascynuje człowieka - warunkuje ono jego istnienie. Nic więc dziwnego, że człowiek sięgnął po nie, wykorzystując je do przesyłania informacji. Rozprzestrzeniając się w próżni z prędkością 300 000 km na sekundę, promieniowanie optyczne jest najszybszym posłańcem. Światło od dawna wykorzystywane jest w komunikacji w otwartej przestrzeni (semafory, latarnie morskie, naziemne łącza optoelektroniczne itp.). Oczywistą wadą takich systemów jest ich wrażliwość na warunki atmosfery
Bratijczuk Mikołaj, Chydziński Andrzej
Podręcznik zawiera podstawowe wiadomości teoretyczne z dwóch głównych działów statystyki: teorii estymacji i teorii testowania hipotez. W celu ilustracji pojęć i wyników teoretycznych publikacja zawiera też wiele rozwiązanych przykładów.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-19 08:38
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.