Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » MARKETING
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Nowoczesne metody i techniki zarządzania trwałym i zrównoważonym rozwojem przedsiębiorstwa i gminy
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 2
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
133
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2001 - wyd. I
Język
pols

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

15,00 zł

Dynamiczne zmiany warunków rynkowych występujące na początku XXI wieku wymagają od przedsiębiorstw działań związanych z opracowaniem strategii dostosowania do sprawnego funkcjonowania na rynku. Dotychczasowe elementy tych strategii, takie jak: zmiany struktury własnościowej, restrukturyzacja procesów wytwórczych, wprowadzenie nowych metod zarządzania coraz częściej okazują się niewystarczające dla dalszego rozwoju poszczególnych podmiotów gospodarczych.
W najbliższej przyszłości decydujące znaczenie dla przedsiębiorstw będzie miało kształtowanie się relacji między popytem a podażą. Technologie i produkty zmieniają się coraz szybciej. Nasilanie konkurencji na większości rynków przyspiesza zachodzące tam zmiany. Skończyła się epoka działania przedsiębiorstwa we względnie przewidywalnym i stabilnym otoczeniu, kiedy mogło ono konkurować na rynkach międzynarodowych, nie zmieniając w znaczący sposób swoich procesów produkcyjnych. Rola strategii konkurowania na podstawie ekonomiki skali oraz masowej, wystandaryzowanej produkcji systematycznie maleje na rynkach światowych. Funkcjonowanie przedsiębiorstwa ponad granicami zmienia uwarunkowania wyboru czynników produkcji, lokalizacji działalności i rynków zbytu.
Globalizacja gospodarki wymaga od przedsiębiorstw nowego podejścia do zaspokajania wymagań klientów oraz prowadzenia walki konkurencyjnej na zacieśniających się rynkach. jednocześnie mamy do czynienia z sytuacjami, w których samo wynalezienie produktu nie daje już praktycznie przewagi konkurencyjnej; ważniejszy staje się rozwój technologii procesu produkcyjnego. Kluczowy aspekt globalizacji, jakim jest rozwój technologii informacyjnych, staje się czynnikiem niszczącym na coraz większą skalę struktury i funkcje w tradycyjnie zorganizowanych przedsiębiorstwach. W związku z tym powstają nowe typy organizacji - wirtualne, inteligentne, fraktalne, sieciowe. Są one produktem konkurencji, w której wygrywają szybkie i bardzo elastyczne przedsiębiorstwa, nie nastawione na masową produkcję, lecz ciągle poszukujące okazji rynkowych.

Spis treści:

Wstęp (Rafał Miłaszewski)

Rozdział I 
ZARZĄDZANIE GMINĄ W WARUNKACH ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
 
1. Zarządzanie gminą (Henryk Sasinowski) 
2. Wskaźniki trwałego i zrównoważonego rozwoju w lokalnych układach terytorialnych (Grzegorz Dobrzański) 
3. Długookresowe programowanie zrównoważonego rozwoju jednostek samorządu terytorialnego a przedsiębiorczość lokalna (Joanna Oleńska)

Rozdział II 
UWARUNKOWANIA FUNKCJONOWANIA JEDNOSTEK GOSPODARCZYCH
 
1. Nowoczesne metody zarządzania gospodarką wodno-ściekową (Rafał Miłaszewski) 
2. Doskonalenie jakości wyrobów (Czesław Celmerowski, Andrzej Celmerowski) 
3. Społeczne i ekonomiczne pojmowanie ryzyka i niepewności (Barbara Mazur)

Rozdział III 
ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W DOKUMENTACH STRATEGICZNYCH PAŃSTWA
 
1. Kierunki zmian polityki ekologicznej państwa (Marek Sobiecki) 
2. ``Polska 2025. Długookresowa strategia trwałego i zrównoważonego rozwoju`` (Edyto Sidorczuk)

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Drapella - Hermansdorfer Alina
Przekonanie, że świat jest jednością uporządkowaną - a więc poznawalną - od zarania wieków towarzyszy tym, którzy pragną budować własną rzeczywistość w zgodzie z naturą. Jaki wpływ wywarły te poglądy na rozwój architektury? Czy zaznaczyły się w nurtach i zjawiskach marginalnych, czy może zostały utrwalone, w sposób głębszy niż jesteśmy skłonni przypuszczać w wielkich tradycjach kulturowych? Te i inne pytania stawia autorka ze świadomością, że ani nie znajdzie na nie bezdyskusyjnej odpowiedzi, a
Wiśniewska Miriam
Skrypt jest przeznaczony do przedmiotu "planowanie przestrzenne obszarów wiejskich". Uwzględniono w nim problemy pojawiające się w trakcie obecnej transformacji rolnictwa, m.in. uporządkowanie zabudowy pozostałej po państwowych gospodarstwach rolnych. Określono wpływ, który terytorialny podział kraju wywiera na funkcje i kompozycję elementów osiedli. Podano również przegląd cech regionalnej zabudowy wiejskiej.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-21 12:31
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.