Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » FIZYKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Rozchodzenie się ultrakrótkich impulsów w światłowodzie
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 8
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
30
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
1998 - wyd. I
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

9,00 zł

Impulsy, które nie ulegają zniekształceniom zawsze były przedmiotem marzenia w telekomunikacji, które urzeczywistniono dzięki, wykorzystaniu nieliniowości światłowodu. W nieliniowych światłowodach mogą się rozchodzić impulsy świetlne bardzo stabilne, które nazywają się solitonami. W 1834 r soliton po raz pierwszy zaobserwował i udokumentował RUSSELL jako falę nawodną w kanale. Odpowiednie równanie opisujące to zjawisko opublikowano w 1895 r. Jest ono zwane odtąd równaniem Korteweg-de Vries od nazwisk autorów (w skrócie KdV). Jako pierwsi słowo soliton użyli ZABUSKY i KRUSKAL w 1965 r. Istnienie zaś solitonu świetlnego potwierdzili doświadczalnie w 1980 r. MOLLENAUER i inni. Zapoczątkowało to powstanie nowej dziedziny optoelektroniki, nazywanej solitoniką, która rozwija się niezwykle szybko i już doprowadziła do znacznego postępu w telekomunikacji i technice impulsów pikosekundowych i femtosekundowych.


Spis treści:

Wprowadzenie 

1. Właściwości światłowodów 
2. Solitony 
3. Przesyłanie sygnałów solitonowych

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Lewowska Ludmiła, Szatkowski Jan
Książka zawiera opis ćwiczeń przeprowadzanych w laboratorium fizyki.
Drozdowski Henryk
Większość badanych i przeprowadzanych procesów chemicznych przebiega w fazie ciekłej. Wszystkie rozważania w niniejszej monografii odnoszą się do cieczy izotropowych. Znajomość struktury, korelacji molekularnych, autodyfuzji oraz mechanizmu strukturalnych procesów zachodzących w cieczach ma podstawowe znaczenie dla wytłumaczenia ich właściwości fizycznych i chemicznych. Jednak spośród wszystkich stanów skupienia właśnie struktura cieczy jest najbardziej złożona. W strukturze ciała stałego zasadn
Jóźwicki Romuald
Celem podręcznika jest zapoznanie odbiorcy ze zjawiskami determinującymi generację wiązki, a przede wszystkim z możliwością wykorzystania laserów w szeroko pojętej technice i medycynie.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-17 02:17
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.