Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » MARKETING
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Prognozowanie w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Cz. I - Wprowadzenie do metodyki prognozowania
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 1
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
55
Okładka
miękka
Format
145 x 205 [mm]
Rok wydania
2004 - wyd. II
Język
polski
ISBN/ISSN
83-88229-51-6

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

15,00 zł

Współczesne, szybko zmieniające się i konkurencyjne warunki funkcjonowania przedsiębiorstw w gospodarce rynkowej powodują, że decydującego znaczenia w ich efektywnym zarządzaniu nabiera informacja zorientowana na przyszłość. Zgodnie z opinią liderów przemysłu i finansów, jedną z najważniejszych umiejętności współczesnego menedżera powinna być zdolność do wykorzystania dostępnych mu danych do sporządzania prognoz i przewidywania przyszłego kierunku rozwoju zjawisk ekonomicznych. Im menedżerowie bardziej precyzyjnie zrozumieją czego należy oczekiwać w przyszłości, tym bardziej będą wykorzystywać pojawiające się szanse i tym skuteczniej unikać zagrożeń.
Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych dzisiaj w gospodarce jest znacznie większy niż w przeszłości. Prognozowanie jest umiejętnością, której znaczenie ciągle wzrasta. Wiedza prognostyczna staje się coraz bardziej wartościowa na rynku pracy. Menedżerowie oczekują od siebie i od współpracowników lepszego rozumienia przyszłości. Jednym z podstawowych zadań kształcenia uniwersyteckiego jest identyfikacja umiejętności, których będą potrzebowali absolwenci, aby sprawnie funkcjonować w ich przyszłym środowisku zawodowym. Szkoły wyższe, kształcące w zakresie nauk ekonomicznych, powinny zatem uwzględniać w swoich programach ważne elementy edukacji jakimi są wiedza i umiejętności z zakresu prognozowania.
Oddawany do rąk Czytelników podręcznik Prognozowanie w zarządzaniu przedsiębiorstwem przekazuje wiedzę, zarówno podstawową jak i zaawansowaną, z zakresu metod i narzędzi prognozowania gospodarczego. Podręcznik przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów wydziałów zarządzania. Jego zawartość dostosowana jest zwłaszcza do programu przedmiotu prognozowanie i symulacje nauczanego na kierunku studiów zarządzanie i marketing. Zawarte w nim wiadomości mogą być również przydatne menedżerom, praktykom i politykom gospodarczym, działającym w różnych sferach gospodarki i administracji, oraz innym osobom zainteresowanym tą problematyką. Podręcznik składa się z dziewięciu odrębnych części. Tematyka poszczególnych części stanowi zwartą całość, która uwzględnia zakres materiału odpowiadającego poszczególnym etapom nauczania i zaawansowania Czytelników. Część pierwsza jest wprowadzeniem do metodyki prognozowania. W części drugiej omówiono zasady prognozowania na podstawie szeregów czasowych. Tematem części trzeciej jest prognozowanie szeregów czasowych z zastosowaniem modeli adaptacyjnych, a części czwartej - prognozowanie na podstawie klasycznych modeli tendencji rozwojowej. W części piątej przedstawiono wykorzystanie modeli ARIMA do prognozowania gospodarczego. Część szóstą poświęcono prognozowaniu na podstawie modeli ekonometrycznych. Część siódma dotyczy zastosowania w prognozowaniu metod sztucznej inteligencji. W części ósmej przedstawiono heurystyczne metody prognozowania. Część dziewiąta podręcznika przedstawia wykorzystanie różnych metod prognozowania w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Na końcu każdej części zamieszczono pytania i zadania, których samodzielne rozwiązanie pomoże Czytelnikowi ugruntować zdobytą wiedzę.
Zakres materiału przedstawionego w podręczniku nie wyczerpuje obszernej problematyki prognozowania gospodarczego i jego zastosowania w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Autorzy, dokonując wyboru materiału i jego zakresu merytorycznego, oparli się na swoim kilkuletnim doświadczeniu w nauczaniu prognozowania na studiach magisterskich, podyplomowych i MBA oraz na doświadczeniach zdobytych w uczelniach zagranicznych. Wykorzystali też wiedzę praktyczną zdobytą dzięki stałej współpracy z gospodarką.
Autorzy wyrażają nadzieję, że ich podręcznik spotka się z życzliwym przyjęciem Studentów i innych Czytelników a także przyczyni się do wzrostu poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu prognozowania gospodarczego. Autorzy będą wdzięczni za wszelkie sugestie i opinie Czytelników.

Spis treści:

Wprowadzenie

1. Rola prognoz w działalności i rozwoju przedsiębiorstwa 
1.1. Znaczenie prognoz makro-i mikroekonomicznych 
1.2. Prognozowanie w działalności nowoczesnej firmy

2. Podstawowe pojęcia prognostyczne 
2.1. Rodzaje przewidywań przyszłości 
2.2. Podstawowe cechy prognozy

3. Proces i reguły prognozowania 
3.1. Struktura procesu i reguły prognozowania 
3.2. Etapy prognozowania 
3.3. Ocena jakości procesu prognostycznego

4. Klasyfikacja prognoz

5. Przykłady prognoz gospodarczych i społecznych

6. Problemy do samodzielnego rozwiązania

Literatura

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Nazarko Joanicjusz
Tematem części trzeciej podręcznika Prognozowanie w zarządzaniu przedsiębiorstwem jest prognozowanie szeregów czasowych z zastosowaniem modeli adaptacyjnych. Termin adaptacja oznacza zdolność do zmian umożliwiających przystosowanie się do nowych warunków. Cechą modeli adaptacyjnych jest możność rekurencyjnego (w miarę pojawiania się nowych obserwacji) dopasowywania się ich parametrów do zmian zachodzących w przebiegu szeregu czasowego, obrazującego prognozowaną zmienną. Znajdują one zastosowanie
Nazarko Joanicjusz
Dostęp do właściwego zasobu danych o prognozowanym zjawisku i umiejętność wykorzystania tego zasobu do sformułowania prognozy to istotne elementy procesu wnioskowania o przyszłości. W rozdziale tym przedstawione zostaną rodzaje i źródła danych wykorzystywanych w procesie prognozowania. W procesie prognozowania wykorzystuje się dane o przedsiębiorstwie, dla którego buduje się prognozę oraz dane o obiektach stanowią cycki jego mikro- i makrootoczenie. Pierwsze z nich noszą nazwę danych wewnętrznyc
Jajuga Krzysztof, Nazarko Joanicjusz
Ostatnie lata przyniosły znaczny wzrost liczby zastosowań metod statystycznej analizy danych oraz wielowymiarowej klasyfikacji w wielu dziedzinach praktycznych. Dotyczy to nauk ekonomicznych, społecznych, medycznych i innych. Stało się to możliwe dzięki postępowi w opracowaniu narzędzi teoretycznych i w dziedzinie technologii informatycznej, która umożliwia szybkie praktyczne zastosowanie skomplikowanych metod. Przedstawiana Czytelnikom publikacja jest efektem prezentacji i dyskusji, jakie mia
Regel Wiesława
Książka 101 zadań ze statystyki matematycznej z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku... z serii Biblioteczka Opracowań Matematycznych jest skierowana głównie do studentów studiów dziennych i zaocznych kierunków technicznych i ekonomicznych.
Ejdys Joanna, Lulewicz Agata, Obolewicz Jerzy
Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy polega na zapewnieniu warunków i organizacji pracy oraz zachowań pracowników gwarantujących wymagany poziom ochrony zdrowia i życia przed zagrożeniami występującymi w środowisku pracy.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-23 09:13
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.