Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » MARKETING
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Przedsiębiorstwo
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 2
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
184
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
1999
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

19,00 zł

Piśmiennictwo poświęcone przedsiębiorstwom rozwija się bardzo dynamicznie. Dostępnych jest coraz więcej pozycji poświęconych tej tematyce, zarówno polskich, jak i tłumaczeń z języków obcych. Odczuwany jest jednak brak pozycji, które traktowałyby przedsiębiorstwo jako zjawisko. 
Ideą niniejszego opracowania jest deskryptywna prezentacja zjawiska organizacyjno-ekonomicznego, jakim jest przedsiębiorstwo, od strony jego związków z otoczeniem. Wyeksponowano zatem, wiążące przedsiębiorstwo z otoczeniem, uogólnione strumienie dóbr i usług, pracy żywej oraz pieniądza wraz z analizą najważniejszych decyzji generujących te strumienie, unikając przy tym świadomie ujęć oceniających i postulatywnych. Oznacza to, że Czytelnik w zasadzie nie spotka w tej pozycji określeń typu: "należy" czy "powinno się". 
Całość materiału zawarto w pięciu częściach. 
W pierwszej zaprezentowano cele oraz sposoby organizowania przedsiębiorstwa. Omówiono mianowicie strategie przedsiębiorstw, rozwiązania strukturalne i ich uwarunkowania oraz formy prawne. 
Część drugą poświęcono relacjom z odbiorcami, dostawcami i pracownikami. Dotyczą one zagadnień marketingu i zbytu, zaopatrzenia materiałowego, jak również problematyki pracy i wynagradzania. 
Kolejna, trzecia część traktuje o związkach przedsiębiorstwa z bankami oraz budżetem państwa. 
Treścią czwartej, części jest problematyka zbierania, przetwarzania, wyszukiwania 
i przekazywania informacji w przedsiębiorstwie. Rozpatrywane są w szczególności sposoby przetwarzania danych oraz systemy wspomagające podejmowanie decyzji. 
W podsumowaniu dokonano próby zsyntetyzowania wcześniejszych spostrzeżeń. 
Oddawane do rąk Czytelnika opracowanie może, w myśl przyjętych przez autorów założeń, skłonić Go do przemyśleń nad przedsiębiorstwem. Może także zachęcić do dyskusji nad pewnymi kontrowersyjnymi ujęciami. Jeżeli tak się rzeczywiście stanie, to zamierzony przez autorów cel zostanie osiągnięty. 
 
Spis treści:

Przedmowa 
 
CZĘŚĆ PIERWSZA
 
Mieczysław Moszkowicz, Model strategii przedsiębiorstwa 
Marian Hopej, Struktura organizacyjna przedsiębiorstwa 
Aldona Małgorzata Dereń, Formy prawne przedsiębiorstwa 
 
CZĘŚĆ DRUGA
 
Andrzej Lipowicz, Milleniusz W. Nowak, Marketing w zarządzaniu przedsiębiorstwem 
Lesław Martan, Zaopatrzenie materiałowe i rzeczowe przedsięwzięcia inwestycyjne 
Lesław Martan, Praca i wynagradzanie 
 
CZĘŚĆ TRZECIA 
Helena Wasilewska, Powiązania z bankami i z budżetem 
 
CZĘŚĆ CZWARTA 
Zbigniew J. Klonowski, System informacyjny zarządzania przedsiębiorstwem 
 
PODSUMOWANIE
 
Lesław Martan, ?Genotyp" przedsiębiorstwa

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Marciniak Bronisław
Celem niniejszej publikacji jest przystępne, w zwięzłej formie, przybliżenie wyraźnie skonkretyzowanych zagadnień z zakresu nauki o kierowaniu organizacjami. Niektóre z prezentowanych esejów, opracowane na zlecenie Wyższej Szkoły Zarządzania i Finansów we Wrocławiu, były już publikowane, co zaznaczono w przypisach. Nie uzgadniano przy tym poglądów poszczególnych autorów.
Jaworski Jan
Niniejszy skrypt przedstawia system planowania w przedsiębiorstwie rozumiany jako proces przygotowania decyzji i dokonanie wyboru spośród różnych możliwości postępowania. Każda bowiem jednostka prowadząca działalność gospodarczą stoi przed problemem określenia celów swej działalności oraz sposobów ich osiągnięcia. Wynika stąd potrzeba planowania w przedsiębiorstwie w celu ustalenia czynności i funkcji jednostki gospodarczej jako całości oraz porządkowania i koordynacji poczynań ...
Stadnicka Dorota
Niniejsze opracowanie składa się z sześciu rozdziałów. Pierwszy rozdział stanowi wprowadzenie do zarządzania, przedstawia różne ujęcia funkcji zarządzania, kierunki rozwoju oraz podstawowe zasady zarządzania, a także określa rolę menedżera w organizacji na różnych szczeblach zarządzania. Drugi rozdział opisuje pierwszą z funkcji zarządzania, którą jest planowanie. W rozdziale tym przedstawiono proces planowania w organizacji, który ma być odpowiedzią na postawione cele organizacji zgodne z jej m
Nieżurawski Lech
Podręcznik jest adresowany do studentów kierunków ekonomicznych i zarządzania (przede wszystkim powinien się okazać pomocny w przyswajaniu wiedzy z takich przedmiotów, jak: podstawy zarządzania, podstawy nauki o przedsiębiorstwie, metody organizacji i zarządzania oraz pokrewnych) oraz kadry kierowniczej. Ma formę obszernego wykładu, w którym przedstawiono istotny z punktu widzenia przedsiębiorstwa dorobek praktyki, teorii organizacji i zarządzania oraz ekonomii. Pojęcia, które ze względu na swą
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-06-20 13:00
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.