UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja

Informacje o produkcie

Rosyjsko-polski dydaktyczny słownik terminów historycznych


Rosyjsko-polski dydaktyczny słownik terminów historycznych
  Cena:

przechowalnia

21,50 zł

Dostępność: brak - zapytaj
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
180
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2000 - wyd. I
Język
rosyjski - polski
  Cena:

przechowalnia

21,50 zł

Proponowane opracowanie jest w pewnym sensie kontynuacją poczynań wcześniejszych w myśl przyjętych założeń Lionela Kernermana popartych na gruncie polskim przez Jacka Fisiaka (Semi-Bilingual Dictionaries). Autorzy przygotowali niniejszy słownik przede wszystkim dla studentów filologii rosyjskiej, ukraińskiej i białoruskiej, wschodoznawstwa, historii i in., którzy badają przeszłość Słowian wschodnich i zgłębiają język rosyjski. Zadaniem takiej koncepcji jest nie tylko przytoczenie polskich ekwiwalentów zamieszczonych terminów rosyjskich, osadzonych w kontekście historyczno-społecznym (przez termin rozumiemy tutaj wyraz lub połączenie międzywyrazowe o specjalnym znaczeniu ustalonym konwencjonalnie), lecz także stymulowanie do semantyzacji pojęć drogą czytania artykułów hasłowych w języku rosyjskim, co z pewnością sprzyja rozwojowi sprawności czerpania informacji z oryginalnych tekstów historycznych i przy tej okazji poszerza przynajmniej bierną znajomość tego języka.
Mając owe fakty na względzie, postawiliśmy sobie za cel zaprezentowanie w możliwie przystępny sposób najważniejszych pojęć z zakresu dziejów Rosji do przewrotu bolszewików w październiku 1917 r., na które napotkać można w trakcie lektury materiałów źródłowych. W celu lepszego zorientowania w czasie na końcu publikacji zamieszczono chronologiczny wykaz okresu panowania władców Rusi i Rosji oraz kronikę najważniejszych wydarzeń historycznych od roku 862 do roku 1917.

Spis treści:

Przedmowa
Słownik rosyjsko-polski
Chronologiczny wykaz okresu panowania władców Rusi i Rosji
Kronika najważniejszych wydarzeń od roku 862 do roku 1917
"Tabela rang" w tablicach synoptycznych
Indeks terminów polskich
Żródła
  Cena:

przechowalnia

21,50 zł

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska