UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja
W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą epidemii koronawirusa - firma kurierska InPost rekomenduje zamawianie przesyłek do paczkomatów.

Informacje o produkcie

Katalog jezior Polski. Cz. III: Pojezierze Wielkopolsko-Kujawskie


Katalog jezior Polski. Cz. III: Pojezierze Wielkopolsko-Kujawskie
  Cena:

przechowalnia

9,00 zł

Dostępność: brak - zapytaj
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
149
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
1995
Język
polski
  Cena:

przechowalnia

9,00 zł

Poniższa praca jest trzecią i zarazem ostatnią częścią ?Katalogu jezior Polski". Część pierwsza obejmowała jeziora Pojezierza Pomorskiego (A.Choiński 1991a), zaś część druga jeziora Pojezierza Mazurskiego (A. Choiński 1991b).
Pierwszym szerszym opracowaniem, w którym spotykamy opis jezior   na ziemiach polskich, było  dzieło Jana Długosza, pochodzące z drugiej połowy XV wieku. Kronikarz ów wymienił około 100 jezior, leżących głównie w Polsce   północnej, zachodniej i na Polesiu. Aż do XIX wieku był to najpełniejszy    opis jezior (J.E.Piasecka 1970).
Pierwszą znaczącą pracą dotyczącą statystyki i rozmieszczenia jezior na ziemiach polskich było dzieło W.Pola (1875) pt. ?Północny wschód Europy pod względem natury". Autor między innymi podaje, iż od Odry do Dniepru było 5673 jezior.
Na przełomie XIX i XX wieku zaczęły pojawiać się niemieckie,a nieco później prace polskie, dotyczące batymetrii jezior. Spośród opracowań obejmujących obszar Wielkopolski wymienić można prace: A. Jentzscha (1912), A. Jentzscha i F. Schilda (1915), Schiltze'a (1903, 1914, 1920), J. Bajer-leina (1923,   1929a,  1929b),  S. Lencewicza (1925).
Na szczególne wyróżnienie zasługuje monografia H.Schutze'a (1920), opisująca jeziora Wielkopolskie i F.Wahnschaffe' a (1921), w której zestawiono jeziora sondowane z Mazur, Pomorza i Wielkopolski.
Po pierwszej wojnie światowej prób inwentaryzacji jezior podjął się S.Len-cewicz, który zebrał wyniki studiów limnologicznych wespół z wykazem jezior przesondowanych. W ośrodku warszawskim skompletowano dane, które miały być podstawą do opracowania katalogu o powierzchniach powyżej 1 ha. Zebrana kartoteka, ujmująca informacje o 6659 jeziorach, zaginęła niestety w czasie drugiej wojny światowej.
 
Spis treści:

Wstęp 
1. Lokalizacja jezior 
1.1. Mapa schematyczna 
1.2. Objaśnienia 
1.3. Mapy szczegółowe 
2. Dane morfometryczne 
3. Syntetyczne zestawienia jezior o powierzchni powyżej 1 ha 
4. Podsumowanie 
5. Aneks 
Literatura 
Wykaz nazw jezior w układzie alfabetycznym

  Cena:

przechowalnia

9,00 zł

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
przechowalnia
Gajkowska-Stefańska Lidia, Guberski Stanisław, Gułowski Władysław, Mamak Zofia, Szperliński Zbigniew
18,00 zł
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska