Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » INŻYNIERIA ŚRODOWISKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Katalog jezior Polski. Cz. III: Pojezierze Wielkopolsko-Kujawskie
Dostępność: brak - zapytaj
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
149
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
1995
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

przechowalnia

9,00 zł

Poniższa praca jest trzecią i zarazem ostatnią częścią ?Katalogu jezior Polski". Część pierwsza obejmowała jeziora Pojezierza Pomorskiego (A.Choiński 1991a), zaś część druga jeziora Pojezierza Mazurskiego (A. Choiński 1991b).
Pierwszym szerszym opracowaniem, w którym spotykamy opis jezior   na ziemiach polskich, było  dzieło Jana Długosza, pochodzące z drugiej połowy XV wieku. Kronikarz ów wymienił około 100 jezior, leżących głównie w Polsce   północnej, zachodniej i na Polesiu. Aż do XIX wieku był to najpełniejszy    opis jezior (J.E.Piasecka 1970).
Pierwszą znaczącą pracą dotyczącą statystyki i rozmieszczenia jezior na ziemiach polskich było dzieło W.Pola (1875) pt. ?Północny wschód Europy pod względem natury". Autor między innymi podaje, iż od Odry do Dniepru było 5673 jezior.
Na przełomie XIX i XX wieku zaczęły pojawiać się niemieckie,a nieco później prace polskie, dotyczące batymetrii jezior. Spośród opracowań obejmujących obszar Wielkopolski wymienić można prace: A. Jentzscha (1912), A. Jentzscha i F. Schilda (1915), Schiltze'a (1903, 1914, 1920), J. Bajer-leina (1923,   1929a,  1929b),  S. Lencewicza (1925).
Na szczególne wyróżnienie zasługuje monografia H.Schutze'a (1920), opisująca jeziora Wielkopolskie i F.Wahnschaffe' a (1921), w której zestawiono jeziora sondowane z Mazur, Pomorza i Wielkopolski.
Po pierwszej wojnie światowej prób inwentaryzacji jezior podjął się S.Len-cewicz, który zebrał wyniki studiów limnologicznych wespół z wykazem jezior przesondowanych. W ośrodku warszawskim skompletowano dane, które miały być podstawą do opracowania katalogu o powierzchniach powyżej 1 ha. Zebrana kartoteka, ujmująca informacje o 6659 jeziorach, zaginęła niestety w czasie drugiej wojny światowej.
 
Spis treści:

Wstęp 
1. Lokalizacja jezior 
1.1. Mapa schematyczna 
1.2. Objaśnienia 
1.3. Mapy szczegółowe 
2. Dane morfometryczne 
3. Syntetyczne zestawienia jezior o powierzchni powyżej 1 ha 
4. Podsumowanie 
5. Aneks 
Literatura 
Wykaz nazw jezior w układzie alfabetycznym

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Gajkowska-Stefańska Lidia, Guberski Stanisław, Gułowski Władysław, Mamak Zofia, Szperliński Zbigniew
Pozycja jest przeznaczona dla studentów Wydziału Inżynierii Środowiska PW do przedmiotów: chemia i biologia środowiska; chemia sanitarna; oczyszczanie wody i ścieków; technologia wody, ścieków i osadów; laboratorium oczyszczania wody i ścieków; ochrona wód i gleby.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-16 18:38
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.