Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » INFORMATYKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Analiza systemów informatycznych
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 1
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
100
Okładka
114
Format
B5
Rok wydania
2003
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

18,00 zł

Skrypt stanowi materiał pomocniczy do przedmiotu analiza systemów informatycznych. Adresowany jest przede wszystkim do studentów stacjonarnych i zaocznych kierunku informatyka. Ma służyć pomocą w kształceniu umiejętności postrzegania, opisywania i modelowania badanej rzeczywistości.
Celem autora było przedstawienie istoty analizy systemowej i jej roli w procesie tworzenia systemów informatycznych (TSI) oraz uporządkowanie bazy terminologicznej.
Chcąc skonstruować system odpowiadający potrzebom użytkowników, należy poznać różnorodne metody, techniki i narzędzia do opisu badanego wycinka rzeczywistości, a następnie je zastosować. W skrypcie położono nacisk na organizację warsztatu zespołu analityczno-projektowego, zastosowanie metod heurystycznych na etapie przygotowania logicznego modelu dziedziny przedmiotowej, a także jakość systemu informatycznego.
Skrypt składa się z pięciu rozdziałów. W pierwszym przedstawiono terminologię związaną z analizą systemów. Podkreślono też rolę informacji i jej użyteczność w przyszłym systemie informatycznym. W rozdziale drugim zwrócono uwagę na to, że skuteczność systemu informatycznego zależy, w dużej mierze, od obserwacji i oceny już w fazie strategii i analizy, co wpływa na podejmowanie różnorodnych cząstkowych lub kompleksowych prac. Tylko w ten sposób można szybko i efektywnie doskonalić działanie systemu. W rozdziale trzecim omówiono wybrane metody, techniki i narzędzia modelowania danych i procesów oraz samotworzenie słownika danych, w czwartym - wspomaganą komputerowo inżynierię systemów, umożliwiającą zautomatyzowanie procesu tworzenia projektów lub modułów na podstawie metod i technik, będących dorobkiem dotychczasowej praktyki wytwarzania systemów informatycznych. W rozdziale piątym podano zarys metodyk strukturalnych, obiektowych i społecznych, ułatwiających definiowanie założeń, realizację całego cyklu życia systemu oraz jego modyfikację, co poprawia sprawność działania i kondycję organizacji gospodarczej (dziedziny przedmiotowej).
Ze względu na ograniczoną objętość skryptu nie omówiono takich zagadnień, jak: systemy operacyjne, oprogramowanie komunikacji w sieci, systemy wspomagania dowodzenia, a także relacji pojęć analityk systemu - - analityk oprogramowania.
Złożoność natury współczesnych organizacji gospodarczych wymusza na współdziałającym zespole analityczno-projektowym profesjonalne i metodyczne podejście zarówno do tworzenia, jak i modyfikacji systemów informatycznych.
Autor ma nadzieję, że skrypt będzie pomocny studentom w analizowaniu systemów informatycznych.

Spis treści:

OD AUTORA

1. PODSTAWOWE POJĘCIA

1.1. Organizacja jako system informacyjny
1.2. Zarys rozwoju analizy systemowej
1.3. Cykl życia systemu
1.3.1. Wybrane cykle życia systemu
1.3.2. Modyfikacja modelu cyklu życia systemu

2. ORGANIZACJA I STRATEGIA TWORZENIA SYSTEMU INFORMACYJNEGO
2.1. Analiza wymagań
2.2. Planowanie strategiczne

3. WYBRANE METODY, TECHNIKI I NARZĘDZIA BADANIA DZIEDZINY PRZEDMIOTOWEJ
3.1. Modelowanie procesów
3.1.1. Diagram przepływu danych
3.1.2. Mini specyfikacje
3.1.2.1. Język strukturalny
3.1.2.2. Warunki początkowe i końcowe
3.1.2.3. Tablice decyzyjne
3.1.2.4. Drzewa decyzyjne
3.2. Modelowanie danych
3.2.1. Model związków encji
3.3. Model relacyjny danych
3.4. Słownik danych
3.5. Modelowanie zachowania
3.6. Równoważenie modeli

4. NARZIĘDZIA CASE

5. METODYKA TWORZENIA SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH

5.1. Zakres i składniki metodyki tworzenia systemu informatycznego
5.2. Metodyki strukturalne
5.2.1. Metodyka dekompozycji funkcjonalnej
5.2.2. Metodyka agregacji hierarchicznej danych
5.3. Metodyki obiektowe
5.3.1. Prototypowania Taylora
5.3.2. Metodyka OMT
5.3.3. Metodyka Fusion
5.4. Metodyki społeczne
5.4.1. Metodyka ETHICS
5.4.2. Metodyka SSM

LITERATURA
ZAŁĄCZNIKI
Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Kwaśniewski Tomasz, Wciślik Mirosław, Łaskawski Michał
Zakres tematyczny zawarty w niniejszych materiałach stanowi podstawę do nauki bardziej zaawansowanych działów informatyki. Podręcznik przeznaczony jest dla studentów pierwszego roku kierunku elektrotechnika jako pomoc dydaktyczna przy omawianiu zagadnień realizowanych w ramach laboratorium z przedmiotu "Informatyka".
Strzałkowski Krzysztof
Niniejsze opracowanie poświęcone jest przedstawieniu problematyki systemów operacyjnych komputerów na przykładzie systemu Unix. Publikacja ta jest przeznaczona dla studentów Wydziału Zarządzania i Modelowania Komputerowego Politechniki Świętokrzyskiej jako pomoc dydaktyczna do przedmiotu ?Sieci i systemy operacyjne". Zajęcia z tego przedmiotu prowadzone są przez dwa semestry; tu omówiono jedynie zagadnienia z pierwszego semestru, poświęcone w całości systemom operacyjnym. Zakres tematyczny jest
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-08-22 05:24
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.