Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » FIZYKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Podstawy reologii
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 3
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
60
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2003
Język
polski
ISBN/ISSN
83-7299-232-0

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

15,00 zł

Podstawy reologii zawierają wybrane pojęcia i prawa fizyki potrzebne do zrozumienia zjawisk reologicznych towarzyszących procesom technologicznym oraz podstawowe dane z zakresu reologii, ze szczególnym uwzględnieniem definicji wielkości reologicznych. Znajomość reologii jest potrzebna studentom wydziałów technicznych podczas całego procesu kształcenia. Elementy reologii mieszczą się w różnych przedmiotach, z którymi studenci mają do czynienia w trakcie studiów.
Technologów interesuje transport płynów realnych przez przewody, urządzenia i zbiorniki ze względu na sam przepływ oraz odkształcenia występujące podczas tego przepływu. Procesami tymi zajmuje się reologia i dynamika płynów. W podręczniku omówiono zarówno wybrane zagadnienia z reologii, jak i z dynamiki płynów, starając się stosować terminologię reologiczną używaną przez technologów.
Materiał ten uściślono na podstawie monografii i podręczników z fizyki, reologii teoretycznej i technicznej oraz materiałów przedstawianych na seminariach reologii technicznej, organizowanych przez Polskie Towarzystwo Reologii Technicznej.
Podstawy reologii jest to opracowanie pomyślane jako materiał pomocniczy do wykładów i ćwiczeń z fizyki dla studentów studiów technicznych i innych, gdzie stosuje się reologiczny opis zjawisk, np. studiów medycznych. Materiał ten może być również przydatny korzystającym z laboratoriów badawczych, medycznych i przemysłowych o charakterze reologicznym.
Indeks rzeczowy umieszczony na końcu podręcznika ułatwia szybkie znalezienie interesujących Czytelnika definicji i haseł.

Spis treści:

Od autora

1. PRZEDMIOT REOLOGII

1.1. Równanie reologiczne
1.2. Szereg reologiczny

2. WYBRANE ZAGADNIENIA DYNAMIKI PŁYNÓW
2.1. Płyn jako ośrodek ciągły
2.2. Podstawowe pojęcia i wielkości fizyczne opisujące stan mechaniczny płynu
2.3. Przepływ płynów doskonałych

3. PŁYNY LEPKIE
3.1. Zjawisko lepkości. Ciecze newtonowskie
3.2. Metody pomiaru współczynnika lepkości cieczy newtonowskich
3.3. Ciecze nienewtonowskie
3.4. Przepływ płynów lepkich

4. CIAŁA LEPKOSPĘŻYSTE
4.1. Właściwości reologiczne ciał lepkosprężystych
4.2. Modelowanie fizyczne. Podobieństwo zjawisk

Literatura
Indeks rzeczowy
Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Łach Jan
Niniejsza praca, której korzenie tkwią w cytowanej literaturze podstawowej i pomocniczej, stanowi kontynuację wcześniejszego opracowania o podobnym charakterze (Lach J.: Termodynamika techniczna. T. 1. Test, Wydawnictwo Politechniki Białostockiej, Białystok, 2002). Jest ona wynikiem moich przemyśleń i wniosków poczynionych w trakcie kilkunastoletniego już wsłuchiwania się w często krytyczne opinie studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, studiujących zarówno na studiach dzien
Denczew Sławczo
Książka Podstawy gospodarki komunalnej - wybrane zagadnienia sektorów inżynieryjnych zawiera podstawowe wiadomości o zadaniach, cechach specyficznych, ustalaniu i zatwierdzaniu taryf oraz o organach kontrolnych w zakresie działalności przedsiębiorstw komunalnych. Omawia także współpracę, relacje i koordynację sektorów komunalnych, formy organizacyjne oraz nowoczesne zarządzanie przedsiębiorstwami komunalnymi. Podręcznik przeznaczony jest dla studentów kierunku inżynieria środowiska, kadry dydakt
Cedro Leszek, Farana Radim, Vitecek Antonin
Podręcznik akademicki „Modelowanie matematyczne - podstawy" przeznaczony jest dla studentów Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Zawiera on podstawowe wiadomości dotyczące zagadnień modelowania matematycznego systemów dynamicznych, z którymi studenci mogą spotkać się podczas studiów.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-23 11:38
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.