Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » INFORMATYKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Ćwiczenia z analizy i projektowania systemów informatycznych
Dostępność: brak - zapytaj
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
85
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2004
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

przechowalnia

18,00 zł

Niniejszy zbiór ćwiczeń stanowi materiał pomocniczy do przedmiotu "Projektowanie systemów informatycznych". Adresowany jest przede wszystkim do studentów stacjonarnych i wieczorowych, a także tych wszystkich, których interesuje problematyka modelowania systemów. Ma on służyć pomocą w kształtowaniu umiejętności określania czynników wpływających na modelowanie systemu zgodnie z wymaganiami użytkownika.
Skrypt składa się z pięciu rozdziałów, których tematyka uwzględnia zakres materiału objęty programem nauczania wspomnianego przedmiotu. Uwzględniono różne metody i techniki strukturalne stosowane w analizie i projektowaniu systemów informatycznych. Każdy rozdział zawiera krótkie omówienie podstawowych pojęć wykorzystywanych w zaproponowanych przykładach i ich rozwiązaniach oraz zestaw zadań do samodzielnego rozwiązania.
Rozdział pierwszy jest poświęcony zagadnieniu zarządzania projektem informatycznym, dotyczącemu zakresu, czasu i budżetu. Wykorzystane zostały podstawowe techniki planowania działań, m.in.: wykresy Gantta, metoda CPM i metoda PERT. 
Rozdział drugi obejmuje problematykę modelowania funkcji z użyciem techniki hierarchii funkcji oraz diagramów przepływów danych. W trakcie modelowania zastosowano zasadę dekompozycji procesów (rozbicie pojedynczego procesu na wiele procesów elementarnych). 
Rozdział trzeci dotyczy tworzenia logicznych modeli danych dla systemów informatycznych. Podano w nim zasady tworzenia diagramów ERD i słownika danych. Pokazano także sposób użycia narzędzia CASE do projektowania modelu danych i generowania kodu do systemu zarządzania bazą danych. 
Rozdział czwarty został poświęcony procesowi normalizacji, który składa się z kilku kroków. Pozwala on wyeliminować nadmiarowość danych i anomalie występujące podczas edycji danych. 
W ostatnim rozdziale (piątym) omówiono problematykę spójności i zupełności modeli. Istota równoważenia polega na tym, by różne aspekty modelowanego systemu opisywały tę samą rzeczywistość. 
Mamy nadzieję, że wiedza i praktyczne umiejętności zdobyte w trakcie rozwiązywania zaproponowanych zadań będą stanowiły dobry punkt startu i pomoc przy projektowaniu własnych systemów informatycznych. 
 
Spis treści:

Wstęp 
 
1. Modelowanie systemu
 
1.1. Analiza wykonalności 
1.2. Zarządzanie czasem 
1.3. Zarządzanie budżetem 
1.4. Zadania do samodzielnego rozwiązania 
 
2. Modelowanie funkcji systemu 
2.1. Diagram hierarchii funkcji 
2.2. Diagram przepływu danych 
2.3. Dekompozycja funkcji 
2.4. Zadania do samodzielnego rozwiązania 
 
3. Modelowanie informacji 
3.1. Diagram związków encji 
3.2. Słownik danych 
3.3. Zadania do samodzielnego rozwiązania 
 
4. Normalizacja przepływów danych 
4.1. Zadania do samodzielnego rozwiązania 
 
5. Równoważenie modeli danych 
5.1. Zadania do samodzielnego rozwiązania 
 
Literatura
Załączniki

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Giergiel Józef, Szybicki Dariusz
Podręcznik System Lima w robotyce obejmuje część wykładów oraz ćwiczeń laboratoryjnych. Podręcznik jest opracowany na podstawie własnych badań oraz prac przejściowych i dyplomowych prowadzonych przez autorów na kie¬runkach: automatyka i robotyka oraz mechatronika studiów stacjonarnych na wydziałach mechanicznych.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-22 11:47
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.