Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » MATEMATYKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Statystyka nie tylko dla licencjatów, cz. II
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 3
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
288
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2009
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

24,00 zł

Niniejszy podręcznik w swej warstwie tematycznej jest skoncentrowany w pobliżu tego zakresu tematycznego, który zresztą nie daje się potraktować w żaden jednoznaczny sposób. Będąc ujęciem ``bliźniaczym`` do podręcznika opartego na minimum programowym studiów na licencjat - swą zawartością pozostaje z nim w ścisłym związku merytorycznym i metodologicznym. Dotyczy więc tematyki określanej mianem statystyki matematycznej, którą większość podręczników i opracowań rodzimych szeroko prezentuje w nader różnorodny sposób - stając niejako do konkurencji z nimi. W odniesieniu do niniejszego tomu staje się więc uzasadnione pytanie - czy autor miał takieg do przedstawienia, czego w tak licznych pracach nie przedstawiono wystarczająco wyczerpująco? Nie sposób byłoby twierdzić, że w niniejszej pracy zawarto tematy całkiem nowe - ale być może da się obronić tezę, że przedstawiono tematy znane - w cokolwiek odmienny sposób od tych, które znajdziemy u innych autorów, Po dość tradycyjnych rozdziałach wprowadzających - gdzie trudno o oryginalność - dochodzimy do rozkładu dwumianowego - jako szczególnego rodzaju prób Bernoulliego. I w tym miejscu niniejsze podejście rozwija tezę, że jest to rozkład ``numer dwa`` Statystyki, a więc pierwszy rozkład - w układzie hierarchii tematycznej - po rozkładzie Gaussa. W dalszych rozdziałach teza taka zostaje udokumentowana na licznych przykładach. Pokazując powiązania rozkładu dwumianowego z rozkładem Gaussa i rozkładem Poissona - tworzymy swoisty areopag rozkładów Statystyki. Jest to podejście odmienne od encyklopedycznego, w którym autorzy prezentują jak największą liczbę rozkładów - bez jakiejkolwiek próby ich hierarchizacji. Na przykładzie dwuwymiarowego rozkładu Gaussa zasadza się baza teoretyczna statystyk dwuwymiarowych, jakie były analizowane od stronyy praktycznej w tomie poprzedzającym.

Spis treści:

Wprowadzenie

Kilka faktów i postaci z historii probabilistyki w czytelnym skrócie

Uwagi literaturowe

Rozdział 21: Zaplecze probabilistyki
Rozdział 22: Zadania i uzupełnienia
Rozdział 23: Smak losowej analizy
Rozdział 24: Uzupełnienia i zadania
Rozdział 25: Rozkład dwumianowy
Rozdział 26: Uzupełnienia i zadania
Rozdział 27: Rozkład Poissona-Bortkiewicza
Rozdział 28: Zadania i uzupełnienia
Rozdział 29: Rozkłady dwuwymiarowe
Rozdział 30: Zadania i uzupełnienia
Rozdział 31: Rozkłady z próby
Rozdział 32: Zadania i uzupełnienia
Rozdział 33: Estymatory
Rozdział 34: Estymacja - uzupełnienia i zadania
Rozdział 35: Wprowadzenie do testowania hipotez
Rozdział 36: Esej Fishera-Neymana
Rozdział 37: Mały katalog testów
Rozdział 38: Zadania i uzupełnienia
Rozdział 39: Symulacje i losowania

Zakończenie

Apendyks

Literatura

Skorowidz

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Regel Wiesława
Książka 210 całek nieoznaczonych z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku... z nowej serii Biblioteczka Opracowań Matematycznych jest skierowana głównie do studentów studiów dziennych i zaocznych kierunków technicznych i ekonomicznych.
Regel Wiesława
Opracowanie 102 równania różniczkowe I rzędu z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku ma na celu prezentację metod rozwiązywania niektórych klas równań różniczkowych I rzędu. Szybsze opanowanie metodyki rozwiązywania równań różniczkowych pozwoli dokładniej skupić się na problemie opisywanym przez równanie oraz na analizie przebiegu procesów w różnych warunkach. Ze względu na obszerność zagadnienia w zeszycie 3 zaprezentowano metody rozwiązywania równań tylko pierwszego rzędu. Są tu równania o zmien
Regel Wiesława
Książka 101 zadań ze statystyki matematycznej z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku... z serii Biblioteczka Opracowań Matematycznych jest skierowana głównie do studentów studiów dziennych i zaocznych kierunków technicznych i ekonomicznych.
Jastrzębiec-Bobrowski Michał
Równania różniczkowe cząstkowe stanowią niezwykle obszerna dziedzinę matematyki, łączącą się z innymi gałęziami matematyki jak: analiza matematyczna, analiza funkcjonalna, geometria różniczkowa, rachunek prawdopodobieństwa, geometria rozmaitości, topologia.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-19 04:45
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.