Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » PRAWO
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Energetyka a samorząd. Prawne uwarunkowania rozwoju energetyki lokalnej w Polsce
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
121
Okładka
miękka
Format
A5
Rok wydania
2012
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

przechowalnia

14,00 zł

Opracowanie stanowi zbiór artykułów dotyczących wybranych aspektów funkcjonowania branży energetycznej w Polsce. W szczególności skupia się na szeroko rozumianych problemach bezpieczeństwa energetycznego w wymiarze lokalnym i ogólnokrajowym. Wątkami poruszanymi w publikacji są istotne dla branży energetycznej kwestie jak zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego drogą rozwoju źródeł energii odnawialnej. Nadto zwrócono uwagę na możliwość kształtowania bezpieczeństwa energetycznego przez samorządy drogą pozostawienia im przez ustawodawcę możliwości wpływania na kierunki działania przedsiębiorstw energetycznych.

W odrębnym opracowaniu wskazano na istotne dla branży kwestie takie jak wpływ na możliwość ich kształtowania przez Regulatora, którą to funkcję pełni w Polsce Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Kwestią o doniosłym znaczeniu poruszaną w jednym z opracowań jest wskazanie na bariery prawne ograniczające możliwość szybkiego realizowania inwestycji energetycznych, zwłaszcza inwestycji o charakterze liniowym. Opracowanie zawiera nadto wskazanie na możliwe narzędzia pozwalające na pokonywanie istniejących barier.

Opracowanie rozszerzone zostało o problematykę związaną z możliwością inwestowania przez samorządy w branżę energetyczną we współpracy z partnerami prywatnymi w oparciu o dostępne instrumenty pozwalające na realizowanie przedsięwzięć wspólnych przez podmioty prawa publicznego z podmiotami prawa prywatnego.


Swoistym uzupełnieniem publikacji jest artykuł wskazujący na próby kształtowania rozwoju energetyki przez samorządy drogą tworzenia dedykowanych w tym celu spółek podejmujących cenne inicjatywy na rzecz wspierania rozwoju idei inwestycji w sektor energetyczny, zwłaszcza w sektor energetyki odnawialnej.

Spis treści:


Słowo wstępne
KRYSTIAN M. ZIEMSKI
Planowanie energetyczne. Skuteczność aktualnych regulacji
JÓZEF LEWANDOWSKI
Aspekt prawny i praktyczny współpracy Wielkopolskiej Agencji Zarządzania Energią z jednostkami samorządu terytorialnego w regionie i innymi podmiotami
JĘDRZEJ BUJNY
Partnerstwo publiczno-prywatne jako instrument prowadzenia inwestycji w zakresie biogazowni
KRZYSZTOF ŻMIJEWSKI, MACIEJ M. SOKOŁOWSKI
Potrzeba przebudowy systemu wsparcia w świetle wymagań europejskiej polityki energetycznej
MAREK SZEWCZYK
Aspekty prawne lokalizacji inwestycji przesyłowych i produkcyjnych związanych z energetyką
Noty o autorach
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-16 18:15
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.