UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja

Informacje o produkcie

Stropy z drobnowymiarowych elementów


Stropy z drobnowymiarowych elementów
  Cena:

przechowalnia

24,00 zł

Dostępność: brak - zapytaj
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
228
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2013
Język
polski
  Cena:

przechowalnia

24,00 zł

Książka adresowana jest do studentów technicznych uczelni wyższych o kierunkach budowlanych i architektonicznych oraz do projektantów i inwestorów. Ponieważ opracowanie przedstawia wiele starszych rozwiązań stropów, może stanowić pomoc dla rzeczoznawców i inżynierów budowlanych w pracach projektowych.

W prezentowanej publikacji zamieszczono przegląd konstrukcyjnych rozwiązań stropów wykonywanych z drobnowymiarowych elementów. Przedstawiono przede wszystkim konstrukcje stosowane na ziemiach polskich od końca XIX wieku. Wówczas to palne stropy drewniane zaczęto coraz częściej zastępować ognioodpornymi konstrukcjami ze stali, betonu i ceramiki.
W przeglądzie uwzględniono:
>    stropy ze stalowymi belkami nośnymi z wypełnieniem pomiędzy belkami z cegły, betonu, żelbetu i pustaków,
>    zbrojone ceramiczne płyty stropowe,
>    gęstożebrowe stropy monolityczne,  zespolone oraz prefabrykowane na belkach żelbetowych, sprężonych i staloceramicznych.
Stropy z elementów drobnowymiarowych to na ogół konstrukcje rozpięte jednokierunkowo, to znaczy oparte na dwóch przeciwległych podporach - ścianach lub podciągach. Możliwe jest indywidualne projektowanie tego typu stropów jako opartych na obwodzie, z uwzględnieniem pracy dwukierunkowej. W takim wypadku ograniczone są jednak możliwości typizowania obciążeń i zbrojenia stropów i z tego powodu nie znalazły one szerszego rozpowszechnienia.
W pracy przedstawiono szereg rozwiązań już historycznych, obecnie nie stosowanych, które nadal jednak można spotkać w istniejących obiektach. Konstrukcje nowe i tradycyjne, lecz ciągle stosowane w budownictwie, oznaczono w tekście symbolem graficznym 0. Starano się zachować chronologię czasową omawiania stropów w poszczególnych grupach, zaczynając od najstarszych, a kończąc na najnowszych. Uwzględniono łącznie 149 rozwiązań, które przedstawiono na 164 rysunkach, 43 fotografiach i 27 tablicach. Dla każdego stropu podano najistotniejsze dane techniczne umożliwiające identyfikację konstrukcji, technologii wykonania i zasad pracy statycznej. W miarę dostępnych informacji podano ciężary
własne konstrukcji stropów, zakresy zastosowań, maksymalne rozpiętości oraz charakterystyki wytrzymałościowe - dopuszczalne wartości obciążeń ponad ciężar własny lub maksymalne wartości momentów zginających przenoszonych przez stropy. W zależności od okresu funkcjonowania poszczególnych rozwiązań zamieszczone w tekście i tablicach wartości dopuszczalnych obciążeń lub momentów są wartościami charakterystycznymi lub obliczeniowymi.
W celu ułatwienia szybkiej lokalizacji poszukiwanego rozwiązania na końcu książki znajduje się alfabetyczny indeks stropów.
Książka adresowana jest do studentów technicznych uczelni wyższych o kierunkach budowlanych i architektonicznych oraz do projektantów i inwestorów. Ze względu na przedstawienie wielu starszych, nie stosowanych obecnie rozwiązań stropów, opracowanie może stanowić także pomoc dla rzeczoznawców i inżynierów budowlanych w pracach projektowych.
Inspiracją do napisania książki był materiał przygotowany na coroczną konferencję „Warsztat Pracy Projektanta Konstrukcji" organizowaną przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, pod naukowym kierownictwem prof. dr hab. inż. Włodzimierza Starosolskiego.
Autorzy pragną podziękować Panu prof. Włodzimierzowi Starosolskiemu za zaproszenie do przygotowania wykładów, opiniodawcy dr hab. inż. Edwardowi Małkowi za przekazanie cennych uwag, firmom budowlanym za udostępnienie materiałów źródłowych i sponsorom, dzięki którym możliwe było wydanie książki na dobrym poziomie edytorskim.

Spis treści

1.    Wprowadzenie   

2.    Stropy ze stalowymi belkami   

3.    Zbrojone płyty ceramiczne   

4.    Gęstożebrowe stropy żelbetowe z monolitycznymi żebrami   
4.1.  Monolityczne stropy z wypełnieniem ceramicznym lub betonowym
4.2.  Monolityczne stropy z wypełnieniem z innych materiałów niż ceramika i beton   
4.3.  Monolityczne stropy bez wypełnienia   

5.    Gęstożebrowe stropy z prefabrykowano-monolitycznymi żebrami   
5.1.  Stropy z żelbetowymi belkami   
5.2.  Stropy ze sprężonymi belkami   
5.3.  Stropy z ceramiczno-żelbetowymi belkami   
5.4.  Stropy z kratownicowymi belkami z żelbetową lub ceramiczno-żelbetową stopką   

6.    Gęstożebrowe stropy prefabrykowane   
6.1.  Prefabrykowane stropy żelbetowe   
6.2.  Staloceramiczne stropy belkowe   

7.    Tablice   

Bibliografia   
Indeks   

  Cena:

przechowalnia

24,00 zł

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska