Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » ELEKTRO
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Zbiór zadań testowych z teorii obwodów, Część I
Dostępność: brak - zapytaj
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
108
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2008
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

przechowalnia

17,00 zł

Niniejszy skrypt stanowi pierwszą część „ Zbioru zadań testowych z teorii obwodów", która obejmuje zakres programu Teorii Obwodów wykładanej na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.
Pomysł zbioru oparto o Sbornik programirowanych zadacz po tieorieticzeskoj elektrotiechnikie N.G. Maksimowicz i J.E. Batrenina oraz doświadczenia własne Katedry Elektrotechniki i Systemów Pomiarowych Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.
W skrypcie zestawiono blisko 200 zadań dotyczących liniowych obwodów prądu stałego, sinusoidalnie zmiennego jednofazowego i trójfazowego. Do każdego zadania dołączono pięć odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawdziwa, a pozostałe są błędne. W końcowej części skryptu zestawiono numery poprawnych odpowiedzi. Część zadań dobrano, tak aby mogły być rozwiązane w pamięci nawet przy niewielkiej wprawie. W rozdziale Różne znajdują się wybrane zadania, których część występowała na ćwiczeniach, bądź były przedmiotem samodzielnego rozwiązywania przez studentów na kartkówkach, kolokwiach czy egzaminach.
Skrypt może być przydatny do szybkiego sprawdzenia przedmiotowych wiadomości i ułatwienia przeprowadzenia powtórek. Skrypt może wykorzystany przez studentów wydziałów nieelektrycznych politechnik.

Spis treści

Przedmowa     
Wykaz ważniejszych oznaczeń     
Symbole graficzne     
Przedrostki i odpowiadające im mnożniki      
OBWODY ELEKTRYCZNE LINIOWE PRĄDU STAŁEGO
OBWODY ELEKTRYCZNE LINIOWE
PRĄDU SINUSOIDALNIE ZMIENNEGO JEDNOFAZOWE
OBWODY ELEKTRYCZNE LINIOWE
PRĄDU SINUSOIDALNIE ZMIENNEGO TRÓJFAZOWE .
RÓŻNE     
Odpowiedzi     
Literatura     

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Śliwa Edward, Szabatin Jerzy
Tom pierwszy zawiera zadania ilustrujące m.in. następujące działy: obwody liniowe i nieliniowe prądu stałego, obwody prądu sinusoidalnie zmiennego, prądu okresowego, analizę małosygnałową oraz obwody rezonansowe i metody sieciowe. Tom drugi obejmuje działy: stany nieustalone, czwórniki, liniowe układy transmisyjne i linie długie oraz grafy liniowe i grafy przepływowe, metoda zmiennych stanu, synteza dwójników i układy dyskretne.
Gierczak Ewa, Suchański Jerzy
Niniejszy skrypt stanowi drugą część "Zbioru zadań z elektrotechniki teoretycznej". Materiał zadaniowy II części jest ilustracją praktyczną zagadnień wykładanych w II-gim roku Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki w ramach przedmiotu Elektrotechnika Teoretyczna. Skrypt zawiera ponad 100 zadań z pełnymi rozwiązaniami w celu przedstawienia stosowanych metod i ułatwienia czytelnikowi sprawdzenia przebiegu obliczeń w trakcie samodzielnego rozwiązywania.
Suchański Jerzy
Niniejszy skrypt stanowi piatą część "Zbioru zadań testowych z elektrotechniki teoretycznej". Zamieszczono w nim U O zadań obejmujących zagadnienia ze stanów nieustalonych w obwodach liniowych. Do każdego zadania dołączono pięć odpowiedzi,
Gierczak Ewa, Tokarzewski Jerzy, Włodarczyk Maciej
W skrypcie przedstawiono podstawy teoretyczne analizy i syntezy obwodów elektrycznych liniowych i nieliniowych w stanach ustalonych i nieustalonych. Rozważono obwody jednofazowe i trójfazowe zasilane ze źródeł sinusoidalnych i niesinusoidalnych, teorię czwórników pasywnych i aktywnych.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-23 11:41
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.