UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja
W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą epidemii koronawirusa - firma kurierska InPost rekomenduje zamawianie przesyłek do paczkomatów.

Informacje o produkcie

Intensywne Wprowadzenie do Hackingu


Intensywne Wprowadzenie do Hackingu
  Cena:

przechowalnia

120,00 zł

Dostępność: brak - zapytaj
Wydawnictwo: CSH
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
528
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2010
Język
polski
  Cena:

przechowalnia

120,00 zł

Najważniejszą częścią szkolenia są multimedialne nagrania, w formie wykładów video. Jest to dokładnie 5 płyt DVD, które zawierają aż 22 lekcje oraz dodatkowy moduł wprowadzający. Szkolenie zawiera w sumie ponad 11 godzin wykładów..

Największą zaletą tego kursu jest fakt, że wszystko możesz ćwiczyć w środowisku Windows, bez konieczności instalowania dodatkowego systemu lub wyłączania komputera. Szkolenie można realizować w każdym systemie: Windows XP, Vista, 7, Linuksie oraz MAC OS X. Dokładne informacje znajdziesz w module wprowadzającym, podczas którego autorka zaprezentuje Ci szczegółowy sposób na przygotowanie środowiska.

1. DVD nr 1 – Moduły szkolenia od #00 do #04

 • Poznasz, skonfigurujesz i zainstalujesz środowisko maszyn wirtualnych, które pozwolą Ci na przećwiczenie każdej techniki prezentowanej w szkoleniu. Wszystko zostało pokazane i wytłumaczone krok po kroku.

 • Nauczysz się łamania odzyskiwania zagubionych haseł plików RAR oraz DOC. Dodatkowo poznasz zupełnie nowy program, który wykorzystuje do łamania moc karty graficznej.

 • Przeprowadzisz atak na sesję SSL, a autorka pokaże Ci, jak krok po kroku atakujący mógłby podsłuchać Twoją rozmowę. Wykorzystasz komputer ofiary, aby wysłać wiadomość z komunikatora, a następnie z komputera atakującego będziesz mógł ją przechwycić. Wszystko zostało przedstawione w taki sposób, abyś bez trudu powtórzył prezentowany scenariusz. Zobaczysz także, jak to zrobić w okienkowym, łatwym w obsłudze programie Wireshark.

 • Pokażemy Ci, jak można przechwycić szyfrowaną (tzw. bezpieczną) transmisję danych. Zobaczysz, jak atakujący mógłby podszyć się pod popularną witrynę i przechwycić dane chronione przez SSL. Wszystko pokazane jest w naturalnym środowisku, czyli tak, jak mogłoby się to zdarzyć w prawdziwej sieci. Zobaczysz, jak przechwytywane są dane do logowania popularnego serwisu.

 • Przedstawimy Ci, jak w ciągu 24 godzin przechwycono 254 loginy i hasła do kont pocztowych oraz serwisów takich jak PayPal. Tutaj znajdziesz oryginalne doniesienie na ten temat (w języku angielskim). Oczywiście wszystkie dane miały być w założeniu szyfrowane. Omówimy tę technikę (przechwycimy dane do logowania) i dowiesz się, na co zwrócić uwagę, abyś nie stał się ofiarą podobnego ataku.

2. DVD nr 2 – Moduły szkolenia od #05 do #08

 • Zobaczysz, jak ukrywać w systemie pliki i katalogi. Wszystkie programy przeanalizujesz z autorką linijka po linijce, abyś je dokładnie zrozumiał i potrafił wykorzystać w praktyce.

 • Szósty moduł jest jednym z najważniejszych. Chodzi o ataki związane z przepełnieniem bufora. Dowiesz się, jak działa stos, jak się zachowuje i poznasz wile związanych z tym tematem zagadnień. Na koniec lekcji przeprowadzisz samodzielny atak na aplikację, oszukasz program do logowania i zalogujesz się bez konieczności podania hasła.

 • Dalej zajmiesz się modułem na temat przykładowego ataku zdalnego, oczywiście na przykładzie prawdziwego skryptu do obsługi forum dyskusyjnego. Nauczysz się, jak włamać się na podatne forum dyskusyjne, działające w Szkoleniowym Systemie Operacyjnym v2.0.

 • Ostatni moduł na tej płycie to przepełnienia stertowe. Zaatakujesz przykładową aplikację i zmusisz program do uruchomienia własnego, wstrzykniętego kodu.

3. DVD nr 3 – Moduły szkolenia od #09 do #13

 • Dowiesz się, czym są ataki ciągiem formatującym i zobaczysz wiele przykładów ich zastosowań. Dowiesz się, jak atakujący mógłby przeprowadzić udane włamanie na serwer radia internetowego, który umieściliśmy w Szkoleniowym Systemie Operacyjnym.

 • Nauczysz się, jak przeprowadzić atak z wykorzystaniem wskaźnika strumienia pliku. Poznasz to zagadnienie krok po kroku, abyś zrozumiał skąd biorą się poszczególne adresy i co oznaczają poszczególne zmienne, wykorzystane do przeprowadzenia przykładowego ataku. Na końcu tej lekcji stworzysz własny exploit i wykorzystasz jego działanie w praktyce.

 • W lekcji #12 poznasz błędy na poziomie jądra systemu operacyjnego.

 • W ostatnim module dowiesz się, czym jest protokół ICMP i jak wykorzystać go do niewidzialnego przesyłania informacji za pośrednictwem sieci.

4. DVD nr 4 – Moduły szkolenia od #14 do #17

 • Dowiesz się, jak skanować sieć i zdalnie wykrywać wersję zainstalowanego systemu operacyjnego. Zobaczysz, jak obsługiwać kilka najpopularniejszych skanerów.

 • Zademonstrujemy Ci także zupełnie nową aplikację, która działa w środowisku Windows. Przechwytuje ona ruch pakietów, automatycznie zapisuje hasła, obrazki, i inne ciekawe informacje – przy okazji rozpoznając wersje oprogramowania oraz samego systemu. Jest to ciekawa aplikacja, którą warto poznać.

 • W module #15 zobaczysz, czym jest Netfilter i jak możesz wykorzystać go do oszukania popularnych skanerów sieciowych.

 • Nauczysz się podstawowych technik zabezpieczania systemu. Rozpoczniesz od instalacji, zwracając uwagę na optymalne ustawienie wielkości partycji systemowych. Dalej zajmiesz się uszczelnianiem systemu. Skonfigurujesz zaporę sieciową, aby skutecznie odciąć atakującego.

 • Poznasz najpopularniejsze skanery sieciowe i zobaczysz, w jaki sposób ich używać.

5. DVD nr 5 – Moduły szkolenia od #18 do #22

 • W module #18 dowiesz się, w jaki sposób nakładać tzw. „łatki” na jądro systemu operacyjnego. Poznasz działanie każdej z opcji konfiguratora i wspólnie z autorką przejdziesz przez cały proces od początku do końca. W efekcie Twój system zostanie zabezpieczony przez jeden z najskuteczniejszych systemów ochrony – PaX / grsecurity.

 • W lekcji #19 dowiesz się o systemach wykrywania włamań. Skonfigurujesz taki system, aby w porę informował Cię o próbie włamania.

 • W module #20 zdobędziesz wiedzę na temat ataków zdalnych. Przeprowadzisz wiele różnych ataków na serwer stron WWW i poznasz słabe elementy jego konfiguracji. Techniki te obnażają popularne słabości serwerów wielu firm hostingowych i w rękach doświadczonego agresora mogą być bardzo niebezpieczne.

 • Dowiesz się, czym jest spim, czyli wysyłanie masowej, niechcianej korespondencji za pomocą komunikatora internetowego.

 • W ostatniej lekcji nauczysz się tworzenia shellcodu dla środowiska Windows. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem, na płycie znajdziesz 30 minutowy wykład o atakach tego rodzaju.

6. Intensywne Wprowadzenie do Hackingu – Podręcznik

11 godzin multimedialnych szkoleń prowadzących Cię krok po kroku przez wszystkie najważniejsze zagadnienia hackingu to nie wszystko, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

W szkoleniu znajdziesz także 532-stronicowy Podręcznik, który jest jego integralną częścią. Jeżeli w danym momencie nie masz dostępu do komputera lub po prostu chciałbyś najpierw zapoznać się z teorią danej lekcji, możesz zajrzeć do tej książki. Znajdziesz w niej kompletny zapis każdego z modułów. W książce zamieściliśmy także zrzuty ekranu, diagramy i tablice. Jest ich ponad 400 i obrazują dokładnie to, co widziałbyś w trakcie przeprowadzania danego ataku lub eksperymentu.

Jak widzisz, w sumie do Twojej dyspozycji są 23 moduły szkoleniowe. Łączny czas ich trwania to ponad 11 godzin. Dodatkowo, do samodzielnej nauki z dala od komputera, możesz wykorzystać 532 stronicowy Podręcznik. Przejrzyste, pisane łatwym językiem kompendium wiedzy z dziedziny hackingu.

  Cena:

przechowalnia

120,00 zł

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska