Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » MATEMATYKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Funkcje na co dzień
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 3
Wydawnictwo: Nakom
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
100
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2004
Język
polski
ISBN/ISSN
83-86969-99-7

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

21,00 zł

Zbiór zadań z zastosowań matematyki dla szkół ponadgimnazjalnych. Działanie w każdej dziedzinie wiedzy pozostaje w określonej relacji do jej teorii i praktyki. Szkoła powinna zmierzać przede wszystkim do kształtowania umiejętności przekładania rzeczywistości na język danej dziedziny albo inaczej - artykułowania świata w taki właśnie sposób. Matematyka w tej mierze jest wyjątkowo sprawna i należy tę jej właściwość na każdym kroku wykorzystywać. Powyższe przekonanie określa ideę tego zbioru – pokazuje on, jak językiem głównie funkcji można opisywać zjawiska życia codziennego. Ta droga prowadzi również do poznawania rzeczywistości. Zadania zawarte w zbiorze pogrupowane zostały ze względu na dziedziny praktyki życiowej, których dotyczą, i na sposoby rozwiązywania problemu. Ich orientację na praktykę określa już forma językowa – za jej sprawą rozwiązujący zadanie ma świadomość, że staje przed problemem nie przede wszystkim matematycznym, a praktycznym. W rozwiązywaniu wielu zadań wykorzystuje się elementarne własności funkcji, jednak umiejętność tak prostego przekraczania granicy między teorią a praktyką wymaga wykształcenia i kształcenia. Przez lata podobne tendencje dydaktyczne pojawiały się w praktyce nauczania matematyki incydentalnie. Cele reformy oświatowej jej służą i należy o tym pamiętać. Tytuły poszczególnych części zbioru wskazuję, czego dotyczą zadania: „Trochę fizyki”, „Trochę chemii”, „Optymalizacja”, „Pochodne i granice” itp.

Spis treści
Wstęp
1. Trochę fizyki
    Zadania dotyczące drogi
    Zadania dotyczące pracy
2. Trochę chemii
3. Zadania o tematyce różnej
4. Zadania optymalizacyjne
5. Zastosowanie pochodnej
Odpowiedzi
Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Regel Wiesława
Książka 210 całek nieoznaczonych z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku... z nowej serii Biblioteczka Opracowań Matematycznych jest skierowana głównie do studentów studiów dziennych i zaocznych kierunków technicznych i ekonomicznych.
Wikieł Barbara
Książka ta ma stanowić pomoc dla tych wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności rozwiązywania zadań z matematyki w zakresie częściowo powtórkowym w stosunku do programu szkoły ponadgimnazjalnej, a częściowo poza ten program wykraczającym.
Regel Wiesława
W relacji z wyprawy do Japonii, jest pokazane jak to co nie możliwe staje się możliwe. W kolejnych rozdziałach zawarte jest wiele praktycznych informacji, które pozwolą czytelnikowi poznać współczesną japońską rzeczywistość i przygotować własną wyprawę na
Regel Wiesława
W najnowszej książce z serii: Podróże małe i duże autorka opisała trzy nieco odległe w czasie podróże do Włoch, podczas których chciała poczuć jak smakuje słynne włoskie dolce vita
Regel Wiesława
Czy matematyka przydaje się wszystkim, czy może tylko niektórym? Wiele osób zadaje to pytanie chcąc pozbyć się powiązań z matematyką. Wszędzie jednak dopada nas planowanie, odliczanie, naliczanie, odmierzanie itd. Świadczy to o wszechobecności matematyki. A wszystko zaczyna się tak niewinnie - po prostu chcemy logicznie myśleć, osiągać lepsze rezultaty i sprawiać aby nasze inwestycje były opłacalne. Książka prezentuje główne obszary zastosowań matematyki we współczesnym świecie.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-08-19 09:46
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.