UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja

Informacje o produkcie

Funkcje na co dzień


Funkcje na co dzień
  Cena:

Ilość

przechowalnia

21,00 zł

Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 1
Wydawnictwo: Nakom
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
100
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2004
Język
polski
ISBN
83-86969-99-7
  Cena:

Ilość

przechowalnia

21,00 zł

Zbiór zadań z zastosowań matematyki dla szkół ponadgimnazjalnych. Działanie w każdej dziedzinie wiedzy pozostaje w określonej relacji do jej teorii i praktyki. Szkoła powinna zmierzać przede wszystkim do kształtowania umiejętności przekładania rzeczywistości na język danej dziedziny albo inaczej - artykułowania świata w taki właśnie sposób. Matematyka w tej mierze jest wyjątkowo sprawna i należy tę jej właściwość na każdym kroku wykorzystywać. Powyższe przekonanie określa ideę tego zbioru – pokazuje on, jak językiem głównie funkcji można opisywać zjawiska życia codziennego. Ta droga prowadzi również do poznawania rzeczywistości. Zadania zawarte w zbiorze pogrupowane zostały ze względu na dziedziny praktyki życiowej, których dotyczą, i na sposoby rozwiązywania problemu. Ich orientację na praktykę określa już forma językowa – za jej sprawą rozwiązujący zadanie ma świadomość, że staje przed problemem nie przede wszystkim matematycznym, a praktycznym. W rozwiązywaniu wielu zadań wykorzystuje się elementarne własności funkcji, jednak umiejętność tak prostego przekraczania granicy między teorią a praktyką wymaga wykształcenia i kształcenia. Przez lata podobne tendencje dydaktyczne pojawiały się w praktyce nauczania matematyki incydentalnie. Cele reformy oświatowej jej służą i należy o tym pamiętać. Tytuły poszczególnych części zbioru wskazuję, czego dotyczą zadania: „Trochę fizyki”, „Trochę chemii”, „Optymalizacja”, „Pochodne i granice” itp.

Spis treści
Wstęp
1. Trochę fizyki
    Zadania dotyczące drogi
    Zadania dotyczące pracy
2. Trochę chemii
3. Zadania o tematyce różnej
4. Zadania optymalizacyjne
5. Zastosowanie pochodnej
Odpowiedzi
  Cena:

Ilość

przechowalnia

21,00 zł

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Sprzedaż Książek. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska