UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja
W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą epidemii koronawirusa - firma kurierska InPost rekomenduje zamawianie przesyłek do paczkomatów.

Informacje o produkcie

Elektronika nadprzewodnikowa


Elektronika nadprzewodnikowa
  Cena:

przechowalnia

68,00 zł

Dostępność: brak - zapytaj
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
320
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2011
Język
polski
  Cena:

przechowalnia

68,00 zł

Powstanie mechaniki kwantowej datuje się umownie na 1900 rok, kiedy Max Planck wprowadził i ogłosił zależności na natężenie emisji promieniowania elektromagnetycznego w zakresie fal widzialnych, w której przyjął, że energia zmienia się kwantami proporcjonalnie do stałej h nazwanej później stałą Plancka. W kolejnych latach powstawały kolejne teorie i formuły definiujące zasady mechaniki kwantowej.

Setna rocznica odkrycia nadprzewodnictwa przez dwóch holenderskich fizyków Heike Kamerlingha Onnesa i Gillesa Holsta przypadająca na rok 2011 jest wspaniałą okazją dla przybliżenia polskim młodym naukowcom oraz studentom fascynujących zjawisk kwantowych towarzyszących nadprzewodnictwu. Autorzy dogłębnie wyjaśniają istotę zjawisk kwantowych związanych z występowaniem efektu tunelowego w złączach nadprzewodnikowych jak również kwantowania strumienia magnetycznego w nadprzewodnikach. Cennym jest, że treść opisów zjawisk zachodzących w poszczególnych nadprzewodnikowych urządzeniach elektronicznych jest dobrze udokumentowana zdjęciami poszczególnych urządzeń oraz ich schematami blokowymi. Ważnym elementem edukacyjnym są również wyprowadzenia wzorów opisujących pracę urządzeń elektronicznych poparte przykładowymi charakterystykami omawianych urządzeń. Daje to czytelnikowi możliwość zrozumienia łączności pomiędzy zagadnieniami teoretycznymi, a makroskopowymi zastosowaniami badawczymi i użytecznymi.
Książka jest napisana przejrzyście, rysunki i zdjęcia są proporcjonalnie wyważone jak również dobrej jakości z opisami w języku polskim. Publikacja składa się z 11 rozdziałów poświęconych szeroko rozumianej elektronice nadprzewodnikowej. Szczegółowo przedstawione zastosowania elektroniki nadprzewodnikowej w dziedzinach: układów cyfrowych, metrologii kwantowej, techniki mikrofalowej oraz biomagnetyzmu w połączeniu z opisem układów kriogenicznego chłodzenia powyższych urządzeń zasługuje na szczególną uwagę. Na końcu książki zamieszczono spis bogatej literatury, która może posłużyć do dalszego rozwijania wiedzy z tej tematyki.

Prof. Bartłomiej A. Głowacki
(University of Cambridge, Department of Material Science & Metallurgy)


  Cena:

przechowalnia

68,00 zł

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska