Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » ELEKTRO
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Elektronika nadprzewodnikowa
Dostępność: brak - zapytaj
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
320
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2011
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

przechowalnia

68,00 zł

Powstanie mechaniki kwantowej datuje się umownie na 1900 rok, kiedy Max Planck wprowadził i ogłosił zależności na natężenie emisji promieniowania elektromagnetycznego w zakresie fal widzialnych, w której przyjął, że energia zmienia się kwantami proporcjonalnie do stałej h nazwanej później stałą Plancka. W kolejnych latach powstawały kolejne teorie i formuły definiujące zasady mechaniki kwantowej.

Setna rocznica odkrycia nadprzewodnictwa przez dwóch holenderskich fizyków Heike Kamerlingha Onnesa i Gillesa Holsta przypadająca na rok 2011 jest wspaniałą okazją dla przybliżenia polskim młodym naukowcom oraz studentom fascynujących zjawisk kwantowych towarzyszących nadprzewodnictwu. Autorzy dogłębnie wyjaśniają istotę zjawisk kwantowych związanych z występowaniem efektu tunelowego w złączach nadprzewodnikowych jak również kwantowania strumienia magnetycznego w nadprzewodnikach. Cennym jest, że treść opisów zjawisk zachodzących w poszczególnych nadprzewodnikowych urządzeniach elektronicznych jest dobrze udokumentowana zdjęciami poszczególnych urządzeń oraz ich schematami blokowymi. Ważnym elementem edukacyjnym są również wyprowadzenia wzorów opisujących pracę urządzeń elektronicznych poparte przykładowymi charakterystykami omawianych urządzeń. Daje to czytelnikowi możliwość zrozumienia łączności pomiędzy zagadnieniami teoretycznymi, a makroskopowymi zastosowaniami badawczymi i użytecznymi.
Książka jest napisana przejrzyście, rysunki i zdjęcia są proporcjonalnie wyważone jak również dobrej jakości z opisami w języku polskim. Publikacja składa się z 11 rozdziałów poświęconych szeroko rozumianej elektronice nadprzewodnikowej. Szczegółowo przedstawione zastosowania elektroniki nadprzewodnikowej w dziedzinach: układów cyfrowych, metrologii kwantowej, techniki mikrofalowej oraz biomagnetyzmu w połączeniu z opisem układów kriogenicznego chłodzenia powyższych urządzeń zasługuje na szczególną uwagę. Na końcu książki zamieszczono spis bogatej literatury, która może posłużyć do dalszego rozwijania wiedzy z tej tematyki.

Prof. Bartłomiej A. Głowacki
(University of Cambridge, Department of Material Science & Metallurgy)


Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Łucyk Cezary
Książka przeznaczona do wykładów i ćwiczeń z "elektrotechniki", głównie do drugiej ich części na Wydziale Transportu. Omawiane są tu: metody analizy obwodów prądu przemiennego, zagadnienia dotyczące wybranych grup urządzeń elektrycznych, podstawowe wiadomości z zakresu ochrony urządzeń oraz ochrony przeciwporażeniowej ludzi i zwierząt.
Michalski Wojciech
Podręcznik opracowano na podstawie wykładów z Teorii pola elektromagnetycznego prowadzonych przez autora na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Podręcznik został przystosowany do nowego programu studiów obowiązującego od 2007 roku dla przedmiotu Podstawy teorii pola elektromagnetycznego.
Sosnowski Jacek
Postęp w rozwoju problematyki kriogeniki, w tym zagadnień nadprzewodnictwa, związany w ostatnich latach głównie z odkryciem nadprzewodnictwa wysokotemperaturowego, powoduje, ze coraz bardziej realnym staja się zastosowania materiałów nadprzewodnikowych w szeroko rozumianej elektryczności - zarówno elektrotechnice, jak i słaboprądowej elektronice
Sosnowski Jacek
Efektywne zastosowania nadprzewodników w urządzeniach elektrycznych wymagają dysponowania materiałami o odpowiednich własnościach. Problem ten można rozwiązywać empirycznie metodą "prób i błędów", ale również poprzez modelowanie własności materiałów nadprzewodnikowych.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-08-18 10:54
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.