Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » INŻYNIERIA ŚRODOWISKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Indywidualne węzły cieplne
Dostępność: brak - zapytaj
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
201
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2012
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

przechowalnia

30,00 zł

Zasilanie budynków w ciepło może odbywać się albo z indywidualnych źródeł ciepła albo ze źródeł centralnych. Wśród nich wyróżniamy elektrociepłownie, ciepłownie i kotłownie. Ciepło pobrane z tych źródeł jest doprowadzane do obiektów jego zużycia poprzez sieć cieplną z której jego przekazanie do właściwych instalacji następuje poprzez węzły cieplne. Mogą one być  węzłami  grupowymi  (zaopatrującymi  w  ciepło  kilka budynków)  lub indywidualnymi. Węzły indywidualne dostarczają ciepło do instalacji w budynku, w którym się   znajdują.   Stosowanie   rurociągów   preizolowanych   do budowy sieci cieplnych spowodowało  eliminację  uciążliwości   doprowadzenia  ciepła  do  budynków, związanej z kanałowym prowadzeniem rurociągów sieci nieizolowanych fabrycznie. Wprowadzenie lekkich konstrukcyjnie  pomp  bezdławicowych, w miejsce  ciężkich,  montowanych na fundamencie   pomp   dławicowych,   umożliwiło   znaczne   zmniejszenie   poziomu   hałasu w pomieszczeniach węzłów ciepła i pomieszczeniach do nich przylegających. Wynikiem tego jest  praktyczne   wyeliminowanie   węzłów   grupowych   w   nowych   rozwiązaniach doprowadzania ciepła sieciowego do budynków. Podstawowymi rozwiązaniami są węzły indywidualne.
Węzłom indywidualnym poświęcono właśnie niniejszy podręcznik. Przedstawiono w nim rodzaje węzłów cieplnych oraz spełniane przez nie zadania, zasady wyboru określonego typu węzłów, zasady doboru ich podstawowych elementów, problemy automatycznej regulacji pracy węzłów, warunki ich podłączenia do sieci cieplnej oraz wymagania stawiane pomieszczeniom, w których instalowane mogą być węzły cieplne. W związku z dużą popularnością w praktyce węzłów kompaktowych poświęcono im oddzielny rozdział.
Jednym z pierwszych rozdziałów podręcznika jest prezentacja wymaganych warunków cieplnych i środków ich zaspokojenia. Środkiem do tego celu są instalacje grzewcze, wentylacyjne i układy przygotowania c.w.u., a źródłem ich zasilania w ciepło mogą być indywidualne węzły cieplne.
Podręcznik jest przeznaczony przede wszystkim dla studentów kierunku inżynieria środowiska uczelni technicznych.

SPIS TREŚCI

WYKAZ OZNACZEŃ, INDEKSÓW I SKRÓTÓW    

1.    WPROWADZENIE    

2.    WYMAGANE WARUNKI CIEPLNE I ŚRODKI ZAPEWNIAJĄCE ICH SPEŁNIANIE    
2.1.    Warunki cieplne użytkowania budynków i ich parametry    
2.2.    Środki spełniania warunków cieplnych    

3.    ŹRÓDŁA CIEPŁA CENTRALNE I INDYWIDUALNE    
3.1.    Centralne źródła ciepła        
3.2.    Indywidualne źródła ciepła    
3.3.    Układy kogeneracyjne    
3.4.    Systemy ciepłownicze i stabilizacja w nich ciśnienia    

4.    WĘZŁY CIEPLNE
4.1.    Podział węzłów cieplnych    
4.2.    Zadania spełniane przez węzły cieplne    
4.3.    Podstawowe schematy węzłów cieplnych    
4.4.    Zasady stosowania (wyboru) rodzaju węzła    
4.5.    Główne elementy składowe węzłów cieplnych    

5.    DOBÓR PODSTAWOWYCH ELEMENTÓW WĘZŁA    

6.    AUTOMATYCZNA REGULACJA PRACY WĘZŁÓW CIEPLNYCH    

7.    WĘZŁY KOMPAKTOWE    

8.    WYMAGANIA DOTYCZĄCE LOKALIZACJI POMIESZCZEŃ WĘZŁÓW

9.    SIECI PRZYŁĄCZENIOWE    

10.    WARUNKI PODŁĄCZENIA I PRZYKŁADOWE KOSZTY    
BIBLIOGRAFIA
Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Klinke Tomasz
Książka zawiera tablice liczbowe oraz nomogramy ułatwiające projektowanie sieci przewodów wentylacyjnych. Oprócz tablic zamieszczono również podstawowy materiał teoretyczny, dotyczący przepływu powietrza w przewodach wentylacyjnych, a także obliczania liniowych, miejscowych i całkowitych strat ciśnienia w tych przewodach. Dane zamieszczone w opracowaniu pozwalają na zwiększenie dokładności obliczeń strat ciśnienia w przewodach wentylacyjnych. Stwarzają możliwość szybkiego i precyzyjnego doboru ś
Zaborowska Ewa
Przedmiotem niniejszej książki są zasady projektowania wodnych pośrednich węzłów ciepłowniczych. Inne typy węzłów przedstawiono w celu usystematyzowania omawianych zagadnień oraz porównania schematów ideowych. W pracy omówiono działanie i wyposażenie węzłów ciepłowniczych w oparciu o informacje rozproszone w literaturze, przepisach, normach, warunkach technicznych, dokumentacji technicznej urządzeń oraz wynikające z własnych doświadczeń projektowych i dydaktycznych autorki.
Foit Henryk
Podręcznik przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów inżynierii środowiska na uczelniach technicznych. Mogą z niego korzystać słuchacze podobnych kierunków kształcenia oraz inżynierowie i technicy w projektowaniu, wykonywaniu i eksploatacji instalacji grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-10-20 23:09
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.