Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » FIZYKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Wybrane problemy fizyki z rozwiązaniami. Część 2
Dostępność: brak - zapytaj
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
587
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2010
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

przechowalnia

43,00 zł

Podręcznik Wybrane problemy fizyki z rozwiązaniami, cz. II jest kontynuacją pierwszej części wydanej w 2008 roku. Zawarliśmy w niej zagadnienia z termodynamiki i transportu ciepła, elektromagnetyzmu, optyki geometrycznej i falowej, mechaniki kwantowej i fizyki jądra atomowego.
Podręcznik ma na celu przybliżyć studentom prawa fizyki i nauczyć posługiwania się nimi w praktyce. Umiejętność ta jest niezbędna dla każdego studenta wyższej uczelni technicznej. Teoretyczne podstawy fizyki i ich zastosowania ilustrowane prostymi przykładami są przekazywane studentom w trakcie wykładów. W podręczniku ograniczyliśmy się tylko do krótkiego i zwięzłego wstępu przedstawiającego podstawowe założenia i metody danego działu fizyki. Przyjęliśmy metodę pokazywania, jak w praktyce te prawa fizyki stosować. Przedstawione metody rozwiązywania zadań w wielu przypadkach nie są jedynymi metodami. Wybierając zagadnienia, staraliśmy się, jeśli to tylko było możliwe, by były one modelami zjawisk obserwowanych w otoczeniu.
Z doświadczenia wiemy, że rozwiązywania problemów nie można się nauczyć, patrząc, jak ktoś inny je rozwiązuje. Bez pracy samodzielnej nie można przyswoić sobie żadnej wiedzy. Dlatego też proponujemy korzystającym z pod¬ręcznika uważne przeanalizowanie przedstawionych rozwiązań celem dobrego zrozumienia praw fizyki. Jednocześnie zachęcamy do samodzielnego rozwiązywania zadań umieszczonych na końcu każdego rozdziału, jako formę sprawdzenia nabytych umiejętności.
Część zadań zamieszczonych w podręczniku ma swoje źródło w cytowanej literaturze, inne są zagadnieniami omawianymi od lat ze studentami i ich autorstwa nie jesteśmy w stanie ustalić. Przedstawione metody rozwiązywania tych zadań są naszego autorstwa.
Stopień trudności zamieszczonych zadań jest zróżnicowany. Niektóre z nich mogą być z powodzeniem rozwiązywane przez uczniów szkół średnich oraz studentów, którzy spotykają się z wieloma pojęciami po raz pierwszy, inne zaś - o dużym stopniu trudności - dla studentów w sposób szczególny zainteresowanych przedmiotem.


SPIS TREŚCI

Od autorów     
1.    Termodynamika, fizyka cząsteczkowa, transport ciepła
Podstawowe pojęcia    
Przykłady    
Zadania    
2.    Pole grawitacyjne    
Podstawowe pojęcia    
Przykłady     
Zadania     
3.    Pole elektrostatyczne    
Podstawowe pojęcia    
Przykłady    
Zadania     
4.    Stały prąd elektryczny    
Podstawowe pojęcia    
Przykłady     
Zadania    
5.    Pole magnetyczne    
Podstawowe pojęcia    
Przykłady    
Zadania     
6.    Prąd zmienny    
Podstawowe pojęcia    
Przykłady     
Zadania    
7.    Fale elektromagnetyczne    
Podstawowe pojęcia    
Przykłady     
Zadania     
8.    Optyka geometryczna i falowa
Podstawowe pojęcia    
Przykłady    
Zadania     
9.    Podstawowe zjawiska kwantowe
Podstawowe pojęcia    
Przykłady    
Zadania     
10.    Wstęp do mechaniki kwantowej
Podstawowe pojęcia    
Przykłady     
Zadania     
11.    Fizyka jądra atomowego    
Podstawowe pojęcia    
Przykłady     
Zadania     
Stale fizyczne    
Literatura    

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Hojan Edward
Książka prezentuje ogół zagadnień teoretycznych i praktycznych związanych z protezowaniem słuchu osób słabo słyszących. Po przedstawieniu wybranych elementów akustyki i psychoakustyki niezbędnych dla dalszych rozważań autor omawia szeroko m.in. budowę i obsługę aparatów słuchowych, przekazuje podstawowe informacje o implantach i tzw. wyposażeniu dodatkowym wspomagającym słyszenie; wskazuje też tendencje rozwoju środków technicznych przeznaczonych do protezowania słuchu. Osobne miejsce poświęca
Szcześniak Wacław E.
W zbiorze zamieszczono 220 zadań z kinematyki - rozwiązanych i do samodzielnego rozwiązania, zilustrowanych ponad 400 rysunkami. Materiał dobrany jest pod kątem programu nauczania mechaniki teoretycznej na wydziałach Inżynierii Lądowej i Budownictwa politechnik i uczelni technicznych. Niniejszy zbiór wraz ze "Statyką" i "Dynamiką" tworzy trzytomową całość.
Tłaczała Wiesław
W książce opisano i udostępniono na płycie CD, w formie programów użytkowych, pięć wirtualnych eksperymentów z fizyki jądrowej dotyczących: badania absorpcji promieniowania gamma i beta przy przechodzeniu przez materię, wyznaczania energii kwantów gamma, analizy statystycznego charakteru rozpadu promieniotwórczego oraz badań prowadzonych z wykorzystaniem spektroskopii mössbauerowskiej. Do modelowania przyrządów i symulacji procesów pomiarowych wykorzystano środowisko programistyczne LabVIEW.
Sikorski Witold
Książka ta jest przeznaczona przede wszystkim dla studentów kierunków technicznych, którzy będą wykorzystywać arkusz kalkulacyjny w pracach inżynierskich. Innym jej odbiorcą mogą być nauczyciele i uczniowie szkół średnich, w których arkusz jest jednym z ważniejszych elementów w programie nauczania.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-17 03:04
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.