Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » MATEMATYKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Liczby zespolone, wielomiany oraz rozkłady na ułamki proste. Tom 2. Równania, nierówności oraz odwrotna transformacja Laplace'a
Dostępność: brak - zapytaj
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
157
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2010
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

przechowalnia

19,00 zł

Książka łączy w swojej formie zbór zadań, poradnik encyklopedyczny oraz wybór źródeł z zakresu liczb zespolonych, wielomianów oraz rozkładów funkcji wymiernych na ułamki proste. Książka przez wzgląd na swoją objętość została podzielona na trzy tomy.
Niniejszy, drugi tom książki obejmuje fundamentalny dla liczb zespolonych obszar zastosowań, czyli równania i nierówności zespolone oraz rozkłady funkcji wymiernych na ułamki proste. Zaletą równań i nierówności zespolonych jest m.in. to, że pozwalają one w wielu przypadkach opisać analitycznie w niezwykle zwarty, prosty i przejrzysty sposób znane figury geometryczne (zob. zadania: 2.1, 2.2, 2.2.1, 2.4, 2.30.1, 2.32). Tak¬że równaniom trygonometrycznym (nie tylko rzeczywistym), po zastosowaniu wzorów Eulera, można nadać postać zespolonych równań wielomianowych, co często upraszcza proces rozwiązywania wyjściowych równań (zob. zadania 2.34, 2.41 i 2.42). Funkcje C 3 z i-+ sin z oraz C 3 z •—» cos z, w przeciwieństwie do dowolnego z zacieśnień:
R 3 x i-> sin(x + i y)    oraz    I^IH cos(:r -f i y),
gdzie y € R, nie są ograniczone (zob. zadania: 3.36-3.38). Z kolei liniowe układy równań, równania macierzowe i funkcje analityczne określone na macierzach niejednokrotnie dopiero po obróbce w obszarze zespolonym ujawniają swoją naturę. Są tu jednak wyjątki, zwłaszcza zagadnienie potęgowania macierzy omówione w zadaniu 2.61.
W książce prezentuję też wiele nowych, prostych i bardzo efektywnych metod rozkładu różnych typów funkcji wymiernych na ułamki proste. Metody te mają naturę algebraiczną, bazują na wzorach skróconego mnożenia oraz na prostych chwytach redukcyjnych. Podkreślić należy, że istotą przedstawionych w tym rozdziale rozkładów nie są same tylko wzory, ale przede wszystkim sposoby ich generowania. Jako literaturę uzupełniającą w temacie rozkładów funkcji wymiernych na ułamki proste polecam artykuły.


Spis treści

Wstęp    
1.    Równania i nierówności zespolone    
2.    Liniowe układy równań i macierze    
3.    Rozkłady na ułamki proste i odwrotna transformata Laplace'a
Dodatek A.    Oznaczenia, terminologia i konwencje    
Dodatek B.    Rozkłady wielomianów na czynniki pierwsze w wybranych pierścieniach wielomianów    
Dodatek C. Rozkłady na ułamki proste wybranych funkcji wymiernych . Dodatek D.   Metody cegiełkowe rozkładu funkcji wymiernych na ułamki proste    
Dodatek E.    Zestaw pożytecznych tożsamości    
Dodatek F.    Matryce do generowania ciekawych równości    
Bibliografia    
Skorowidz    

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Muszyński Jerzy
W skrypcie czytelnik znajdzie elementy teorii równań różniczkowych zwyczajnych i wstęp do rachunku wariacyjnego, natomiast zamieszczone przykłady jedynie ilustrują ogólna teorię. Praca powstała na podstawie prowadzonych przez Autora wykładów z równań różniczkowych i metod analitycznych na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych.
Wituła Roman
Książka łączy w swojej formie zbór zadań, poradnik encyklopedyczny oraz wybór źródeł z zakresu liczb zespolonych, wielomianów oraz rozkładów funkcji wymiernych na ułamki proste. Książka przez wzgląd na swoją objętość została podzielona na trzy tomy.
Kulyk Viktor
W podręczniku przedstawiono pewne zagadnienia z jakościowej teorii równań różniczkowych. Zagadnienia te dotyczą zastosowania funkcji Lapunowa o zmiennym znaku w teorii dychotomicznych liniowych układów równań różniczkowych i liniowych .
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-08-19 14:07
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.