UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja
W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą epidemii koronawirusa - firma kurierska InPost rekomenduje zamawianie przesyłek do paczkomatów.

Informacje o produkcie

Liczby zespolone, wielomiany oraz rozkłady na ułamki proste. Tom 3. Wybrane zagadnienia o wielomianach


Liczby zespolone, wielomiany oraz rozkłady na ułamki proste. Tom 3. Wybrane zagadnienia o wielomianach
  Cena:

przechowalnia

24,00 zł

Dostępność: brak - zapytaj
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
191
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2010
Język
polski
  Cena:

przechowalnia

24,00 zł

Książka łączy w swojej formie zbór zadań, poradnik encyklopedyczny oraz wybór źródeł z zakresu liczb zespolonych, wielomianów oraz rozkładów funkcji wymiernych na ułamki proste. Książka przez wzgląd na swoją objętość została podzielona na trzy tomy.
Niniejszy, trzeci tom książki ma na celu zapoznanie potencjalnego Czytelnika z ogółem problematyki badawczej dotyczącej wielomianów.
Nie dokonano tu pełnego przeglądu zagadnień. Dla przykładu pominięto twierdzenia Davenporta i Masona, analizę łańcuchów Sturma danego wielomianu, regułę znaków Descartesa i Harriota itp. - zainteresowanego Czytelnika odsyłam w tym miejscu do monografii  a nade wszystko do ciekawych artykułów ; nie przedstawiono też żadnych faktów i zadań w modnej i ciekawej tematyce wielomianów losowych - zob. np. artykuł przeglądowy; niewiele miejsca poświęcono wielomianom ortogonalnym i trygonometrycznym - wyjątek stanowią tu wielomiany Czebyszewa ze względu na rozpiętość ich zastosowań, twierdzenie Babienki, nierówność Fejera oraz tożsamości Riesza.
Oczywiście mój wybór, bez wątpienia mocno zmanieryzowany, dotyczy zagadnień natury analitycznej i arytmetycznej - zarówno tych istotnych przez wzgląd na zastosowania, ale i tych ciekawych, wciągających, pasjonujących dla samej matematycznej przygody.
Czytelnika zainteresowanego pogłębieniem i uzupełnieniem swojej wiedzy w zakresie analitycznej teorii wielomianów odsyłam zwłaszcza do dwóch stosunkowo „młodych" monografii napisanych żywo i pasjonująco przez specjalistów w tej tematyce.

Spis treści

Wstęp    
1.    Wielomiany stopnia 3 i wielomiany wyższych stopni
Dodatek A.    Oznaczenia, terminologia i konwencje
Bibliografia    
Skorowidz
  Cena:

przechowalnia

24,00 zł

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska