Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » MATEMATYKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Liczby zespolone, wielomiany oraz rozkłady na ułamki proste. Tom 3. Wybrane zagadnienia o wielomianach
Dostępność: brak - zapytaj
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
191
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2010
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

przechowalnia

24,00 zł

Książka łączy w swojej formie zbór zadań, poradnik encyklopedyczny oraz wybór źródeł z zakresu liczb zespolonych, wielomianów oraz rozkładów funkcji wymiernych na ułamki proste. Książka przez wzgląd na swoją objętość została podzielona na trzy tomy.
Niniejszy, trzeci tom książki ma na celu zapoznanie potencjalnego Czytelnika z ogółem problematyki badawczej dotyczącej wielomianów.
Nie dokonano tu pełnego przeglądu zagadnień. Dla przykładu pominięto twierdzenia Davenporta i Masona, analizę łańcuchów Sturma danego wielomianu, regułę znaków Descartesa i Harriota itp. - zainteresowanego Czytelnika odsyłam w tym miejscu do monografii  a nade wszystko do ciekawych artykułów ; nie przedstawiono też żadnych faktów i zadań w modnej i ciekawej tematyce wielomianów losowych - zob. np. artykuł przeglądowy; niewiele miejsca poświęcono wielomianom ortogonalnym i trygonometrycznym - wyjątek stanowią tu wielomiany Czebyszewa ze względu na rozpiętość ich zastosowań, twierdzenie Babienki, nierówność Fejera oraz tożsamości Riesza.
Oczywiście mój wybór, bez wątpienia mocno zmanieryzowany, dotyczy zagadnień natury analitycznej i arytmetycznej - zarówno tych istotnych przez wzgląd na zastosowania, ale i tych ciekawych, wciągających, pasjonujących dla samej matematycznej przygody.
Czytelnika zainteresowanego pogłębieniem i uzupełnieniem swojej wiedzy w zakresie analitycznej teorii wielomianów odsyłam zwłaszcza do dwóch stosunkowo „młodych" monografii napisanych żywo i pasjonująco przez specjalistów w tej tematyce.

Spis treści

Wstęp    
1.    Wielomiany stopnia 3 i wielomiany wyższych stopni
Dodatek A.    Oznaczenia, terminologia i konwencje
Bibliografia    
Skorowidz
Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Muszyński Jerzy
W skrypcie czytelnik znajdzie elementy teorii równań różniczkowych zwyczajnych i wstęp do rachunku wariacyjnego, natomiast zamieszczone przykłady jedynie ilustrują ogólna teorię. Praca powstała na podstawie prowadzonych przez Autora wykładów z równań różniczkowych i metod analitycznych na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych.
Mozyrska Dorota, Pawłuszewicz Ewa, Stasiewicz Rajmund
Skrypt ten jest adresowany głównie do studentów studiów dziennych Wydziału Elektrycznego i Mechanicznego Politechniki Białostockiej, ale materiał został tak pomyślany i dobrany, aby mogły z niego również korzystać osoby studiujące na innych kierunkach oraz w systemie zaocznym i wieczorowym. Może być też polecany jako materiały pomocnicze do ćwiczeń rachunkowych z przedmiotu "Równania różniczkowe" na studiach matematycznych. Naszyrn celem było przedstawienie metod rozwiązywania, różnych typów rów
Wituła Roman
Książka łączy w swojej formie zbór zadań, poradnik encyklopedyczny oraz wybór źródeł z zakresu liczb zespolonych, wielomianów oraz rozkładów funkcji wymiernych na ułamki proste. Książka przez wzgląd na swoją objętość została podzielona na trzy tomy.
Regel Wiesława
Opracowanie zawiera 50 wybranych twierdzeń matematycznych z pełnymi dowodami. Jest skierowane do wszystkich, których kontakt z matematyką stały lub okresowy wymaga sięgania do teorii matematyki, a także do wszystkich zainteresowanych. Celem opracowania jest podanie w najprostszej formie dowodów najczęściej używanych i wymaganych twierdzeń matematycznych. Zestawienie ich w jednym zeszycie ułatwia dostęp do twierdzeń i dowodów matematycznych.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-22 12:14
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.