Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » INNE
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Leksykon chemicznych włókien tekstylnych
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 2
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
136
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2009
Język
polski
ISBN/ISSN
978-83-7351-446-1

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

19,00 zł

Niniejszy Leksykon stanowi zbiór pojęć związanych z włóknami chemicznymi przeznaczonymi na wyroby włókiennicze, głównie odzieżowe i przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów - projektantów i technologów odzieży oraz uczniów szkół odzieżowych i włókienniczych. Z tego powodu ogranicza się on tylko do najważniejszych włókien chemicznych, znajdujących zastosowanie w produkcji odzieży, nie tylko codziennej, lecz również ochronnej czy sportowej.
Leksykon zawiera pojęcia z dziedziny techniki i technologii włókien chemicznych, jednak liczba wzorów i reakcji chemicznych została ograniczona do minimum. Przedstawiono także zasady otrzymywania włókien. Opisy, oprócz ich naukowych definicji, zawierają również odautorski komentarz gromadzący pewną wiedzę historyczną związaną z rozwojem nauki o polimerach. Niektóre hasła, zwłaszcza związane z włóknami wiskozowymi, mają też coraz bardziej historyczny charakter.
W miarę możliwości zawarto również podstawowe informacje na temat nowych rodzajów włókien chemicznych, np. wytwarzanych z polimerów biodegra-dowalnych oraz tych, których znaczenie w produkcji odzieży wzrasta, np. polipropylenowych i chlorowych. Zamieszczono też hasła dotyczące nanowłókien i biopolimerów.
Leksykon zawiera też zestawienie najważniejszych dat z historii włókien chemicznych, zestawienie popularnych nazw handlowych i producentów włókien, słowniki, polsko-angielski i angielsko-polski, głównych, zdaniem autorów, terminów włókienniczych oraz dane dotyczące właściwości fizycznych włókien.
W Leksykonie podano źródła, z których zaczerpnięto podstawowe informacje i gdzie można czasem znaleźć ich rozszerzenie.

Spis treści
 
1.    Wstęp
2.    Najważniejsze daty z historii włókien chemicznych     
3.    Leksykon włókien    
4.    Załączniki 
 
Załącznik 1: Nazwy handlowe i najważniejsi producenci włókien
chemicznych    
Załącznik 2: Słownik polsko-angielski wybranych terminów
dotyczących chemicznych włókien tekstylnych     
Załącznik 3: Słownik angielsko-polski wybranych terminów
dotyczących chemicznych włókien tekstylnych     
Załącznik 4: Ważniejsze stałe fizyczne     
Załącznik 5: Właściwości włókien chemicznych    

5. Literatura

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Gradonia Leona
Opracowanie zawiera podstawowe informacje dotyczące przetwórstwa tworzyw sztucznych w ujęciu procesowym. Przedstawiono problemy wytwarzania granulatu w reaktorze suspensyjnym oraz przykładowe procesy przetwarzania prowadzące do uzyskania własności użytkowych produktu końcowego, po obróbce procesowej tj. wytłaczanie, wtrysk, pixaliza, napromienianie w akceleratorze czy przędzenie membran kapilarnych. Każdy z procesów obróbki uzupełniony jest badaniem założonych własności użytkowych produktu.
Fisher Adrian
DLACZEGO WARTO SIĘGNĄĆ PO TĘ KSIĄŻKĘ To w istocie nie jest książka! To 26 żywych, naturalnych, połączonych w jedną całość i uzupełnionych komentarzami dialogów, które (wespół z kasetą) zastępują drogie konwersacje z prywatnym nauczycielem. Można z nimi pracować samodzielnie lub pod kierunkiem nauczyciela, indywidualnie albo w parach. Długość tekstu sprawia, że struktury naprawdę istotne dla prowadzenia swobodnej konwersacji (a nie wydumane w celu np. dokonania odsiewu na egzaminie) powtarzają si
Ozimina Ewa, Sułko Kazimierz
Skrypt przeznaczony jest dla studentów Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska na kierunku budownictwo i stanowi uzupełnienie wykładu z przedmiotu chemia.
Pawłowa Maria
Jednym z codziennych obowiązków inżyniera jest planowanie i dokonywanie pomiarów różnorodnych wielkości fizycznych, nadzorowanie prawidłowości wykonywania takich pomiarów przez podległy personel, oraz przetwarzanie i porównywanie uzyskanych wyników z przyjętymi standardami lub wartościami przewidywanymi. Dlatego każdy student uczelni technicznej powinien poznać podstawy techniki wykonywania prac laboratoryjnych, w tym zasad obowiązujących w metrologii.
Gierczycki Andrzej T., Kurowski Łukasz, Thullie Jan
Praca prezentuje metody i urządzenia stosowane przy oczyszczaniu spalin i innych mediów lotnych a także przy oczyszczaniu wód poprzemysłowych. Książka przeznaczona jest dla studentów specjalności inżynieria chemiczna.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-17 22:40
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.