UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja

Informacje o produkcie

Wytrzymałość materiałów. Ćwiczenia cz. I


Wytrzymałość materiałów. Ćwiczenia cz. I
  Cena:

przechowalnia

28,00 zł

Dostępność: brak - zapytaj
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
212
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2010
Język
polski
  Cena:

przechowalnia

28,00 zł

Wytrzymałość materiałów to dział mechaniki, będący jedną z podstawowych dziedzin wiedzy, stanowiący przedmiot nauczania studentów uczelni technicznych na wydziałach: budownictwo lądowe, mechaniczny, górniczy, inżynierii środowiska.
Podręcznik Wytrzymałość materiałów. Ćwiczenia jest polecany studentom i dydaktykom tych wydziałów,
Stanowi on efekt wieloletniej pracy dydaktycznej i poczynionych w jej trakcie obserwacji i przemyśleń autorki - dr inż. Grażyny Anny Palczak. Przeznaczony jest przede wszystkim do nauki samodzielnego rozwiązywania zadań i problemów technicznych, przed którymi staną kiedyś przyszli konstruktorzy. W tym zakresie znakomicie wypełnia lukę w polskiej literaturze technicznej, dotyczącej tej dziedziny, jest nieomal niezbędny w biblioteczce każdego inżyniera konstruktora.
Zalety podręcznika, które decydują o jego wielkiej popularności, to przejrzystość, czytelny układ oraz logiczne usystematyzowanie materiału. Zawiera w esencjonalnej formie podstawowe wiadomości teoretyczne, wskazówki metodyczne, rozwiązane typowe przykłady ilustrujące omawianą teorię, uszeregowane według narastającego stopnia trudności, a także zadania proponowane do samodzielnego rozwiązania i ich wyniki.
Z uwagi na wielość wariantów i ciekawych schematów zadań w każdej grupie tematycznej, podręcznik pozwala na indywidualizację pracy w zespołach studenckich, stanowiąc cenną pozycję literaturową dla nauczycieli akademickich. Nie można nie docenić faktu, że w zadaniach dane liczbowe dobrano tak, by samodzielne obliczenia nie były pracochłonne i nie przesłaniały sensu merytorycznego.
Przydatność podręcznika Wytrzymałość materiałów. Ćwiczenia można mierzyć ogromną popularnością i niesłabnącym - mimo upływu lat od pierwszego wydania - zainteresowaniem dydaktyków i studentów Politechniki Wrocławskiej.

SPIS TREŚCI:

1. WSTĘP 3
1.1. Słowo od autora 3
1.2. Uwagi ogólne 4
1.3. Stosowane oznaczenia 6
1.4. Fizyczne stałe materiałowe 8

2. SIŁY PRZEKROJOWE W PŁASKICH UKŁADACH PRĘTOWYCH 8
2.1. Belki 12
2.2. Ramy 2S
2.3. Łuki 38
2.4. Kratownice 31

3. CHARAKTERYSTYKI GEOMETRYCZNE FIGUR PŁASKICH 34

4. PROSTE PRZYPADKI WYTRZYMAŁOŚCIOWE 57
4.1. Ściskanie i rozciąganie osiowe S7
4.2. Ścinanie techniczne 1OS
4.3. Skręcanie 12B
4.4. Zginanie proste 148

5. TABLICE 170

6. ODPOWIEDZI DO ZADAŃ 179

7. LITERATURA 2O7

8. ERRATA 2O8

  Cena:

przechowalnia

28,00 zł

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska