Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » FIZYKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Piętnaście wykładów z kwantowej teorii pola
Dostępność: brak - zapytaj
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
160
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2009
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

przechowalnia

22,00 zł

Książka ta jest propozycją semestralnego wykładu podstaw kwantowej teorii pola dla studentów fizyki ogólnej. Powstała ona na podstawie kursowego wykładu dla trzeciego roku studiów, który od wielu lat prowadzę dla studentów Wydziału Fizyki Uniwersytety im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przeznaczona jest dla studentów, którzy przeszli kurs mechaniki kwantowej. Wykład ten ma przygotować słuchaczy do kursu kwantowej fizyki statystycznej. Kwantowej teorii wielu ciał, teorii fazy skondensowanej, teorii ciała stałego, optyki kwantowej czy fizyki cząstek elementarnych. Z tego względu w wykładzie szczególny nacisk położono na precyzyjne, bez unikania wprowadzeń wzorów, wyłożenie nierelatywistycznej kwantowej teorii pola a także na wprowadzenie podstawowych równań najważniejszych, pod względem ich zastosowań, relatywistycznych kwantowych teorii pola: elektrodynamiki kwantowej i chromodynamiki kwantowej. Niniejsza książka może również stanowić wprowadzenie do zaawansowanego kursu kwantowej teorii pola.

Pozycja ta, w odróżnieniu od innych zbyt obszernych podręczników do kwantowej teorii pola, jest ściśle dostosowana do programów studiów fizyki ogólnej. Ograniczenie się do piętnastu wykładów doskonale odpowiada treści, która można wyłożyć podczas jednego semestru. To ograniczenie wymagało oczywiście od autora dokonania wyboru najistotniejszych zagadnień, które należy przedstawić studentom oraz odpowiedniej, przystępnej formy ich prezentacji.

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Koper Andrzej
Książka ta jest uporządkowanym zapisem wykładu monograficznego i seminarium, które autor prowadził, w wymiarze 60 godzin; w ciągu kilku ostatnich lat dla studentów czwartego roku na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Połowę z tych godzin zajął wykład, pozostałą, część seminarium. Celem zajęć było przygotowanie studentów do czytania bieżącej literatury z kwantowej teorii wielu cząstek, co oznacza, że w wykładzie należy uwzględnić sformułowanie mechaniki kwantowej za po
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-17 03:09
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.