Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » TERMODYNAMIKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
TERMODYNAMIKA. Tom 2 - Łach
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 2
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
436
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2003
Język
polski
ISBN/ISSN
83-88229-44-3

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

45,00 zł

Niniejsza praca, której korzenie tkwią w cytowanej literaturze podstawowej i pomocniczej, stanowi kontynuację wcześniejszego opracowania o podobnym charakterze (Lach J.: Termodynamika techniczna. T. 1. Test, Wydawnictwo Politechniki Białostockiej, Białystok, 2002). Jest ona wynikiem moich przemyśleń i wniosków poczynionych w trakcie kilkunastoletniego już wsłuchiwania się w często krytyczne opinie studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, studiujących zarówno na studiach dziennych jak i zaocznych.
Przedkładana propozycja dość szczegółowego materiału pomocniczego w stosunku do dostępnej literatury przedmiotu, którego meritum - choć tak mocno ugruntowane w praktyce inżynierskiej - umyka intuicyjnemu rozumieniu i stwarza poważne problemy pojęciowe, powstała na wyraźne zapotrzebowanie bardziej aktywnych studentów, studiujących przede wszystkim mechanikę i budowę maszyn oraz zainteresowanych pogłębieniem problematyki, będącej przedmiotem moich wykładów adresowanych z konieczności do przeważającej liczby studentów średnio i mało aktywnych. Wielokrotnie usiłowano mnie bowiem zainteresować celowością przygotowania opracowania o charakterze metodycznego poradnika, który ułatwiłby studentom:
a) identyfikację zasadniczych elementów wiedzy termodynamicznej, wymaganej od nich w trakcie kolokwiów i egzaminów;
b) efektywne zmaganie się z licznymi trudnościami, pojawiającymi się przy korzystaniu z różnych podręczników i próbach koniecznej selekcji często obszernego materiału, wymuszonej przez obowiązujące minima programowe dla kierunku studiów: mechanika i budowa maszyn, które istotnie limitują liczbę godzin przeznaczonych na nauczanie termodynamiki technicznej;
c) okresowe sprawdzanie swojej wiedzy w ramach kształcenia ustawicznego.

Spis treści:

Przedmowa
1. Przemiany fazowe. Para wodna
2. Mieszaniny gazów. Gazy (powietrze) wilgotne
3. Płyny (gazy) rzeczywiste
4. Spalanie
5. Problematyka ważniejszych oznaczeń
6. Zestawienie ważniejszych oznaczeń
7. Zestawienie odpowiedzi
8. Bibliografia

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Stabryła Jan
Formy odlewnicze stosowane do wykonywania odlewów mogą być wykonywane z materiałów ceramicznych lub metalu. Jednorazowe formy ceramiczne są wykonywane z mas formierskich. Masę formierską wykonuje się przez mieszanie składników osnowy z materiałami wiążącymi i pomocniczymi. Osnowę ziarnową stanowi piasek formierski, piasek kwarcowy lub piaski wysokoogniotrwałe - szamotowe, chromitowe, cyrkonowe, magnezytowe lub oliwinowe.
Bartoszek Marek, Matheja Michał, Pilśniak Jerzy, Szczepaniak Piotr
W książce przedstawiono kilkadziesiąt przykładów rozwiązań z zakresu wytrzymałości materiałów – działu mechaniki, w którym analizowane są zjawiska zachodzące w liniowo sprężystych konstrukcjach prętowych poddanych działaniu obciążeń zewnętrznych. Każdy rozdział, prezentujący jeden z przypadków wytrzymałościowych, rozpoczyna się od krótkiego wstępu omawiającego teoretyczną stronę zagadnienia. Na końcu zamieszczono zbiór zadań do samodzielnego rozwiązania wraz z odpowiedziami.
Praca zbiorowa
Tom III składa się z trzech części: opisu wymagań ustawowych, autorskiej struktury programu pracy opiekuńczo-wychowawczej w wybranej placówce, przykładowych programów pracy. Prezentowane w tomie III programy obejmują: placówkę wsparcia dziennego prowadzoną w formie opiekuńczej, placówkę wsparcia dziennego prowadzoną w formie specjalistycznej z indywidualnym programem korekcyjnym, interwencyjny ośrodek preadopcyjny oraz rodzinę zastępczą spokrewnioną.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-19 05:06
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.