UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja
W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą epidemii koronawirusa - firma kurierska InPost rekomenduje zamawianie przesyłek do paczkomatów.

Informacje o produkcie

Prace edytorskie 1


Prace edytorskie 1
  Cena:

Ilość

przechowalnia

19,00 zł

Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 1
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
248
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2009
Język
polski
  Cena:

Ilość

przechowalnia

19,00 zł

Profesor Franciszek Pilarczyk urodził się 8 października 1939 roku w Obrze w powiecie wolsztyńskim (Wielkopolska). Jego ojciec – Adam – był pracownikiem fizycznym zatrudnionym w różnych przedsiębiorstwach państwowych, natomiast matka – Stanisława, z domu Skrzypczak – prowadziła gospodarstwo domowe. Naukę na poziomie podstawowym Jubilat pobierał w miejscowości rodzinnej, a od roku 1953 uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego w Wolsztynie, gdzie po czterech latach złożył egzamin maturalny, a następnie podjął pięcioletnie studia polonistyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Patronat promotorki nad Jego pracą magisterską objął wybitny badacz, profesor Jerzy Ziomek. Zresztą, niech wolno będzie dodać, Profesor Pilarczyk miał szczęście spotkać na swojej drodze uniwersyteckiej ludzi wielkiego formatu, znakomitych, utytułowanych i zasłużonych naukowców – wiadomościami o ich wiedzy, sposobie działania czy owocnej współpracy zawsze z wielką życzliwością i chęcią dzielił się i nadal to czyni z niebagatelną korzyścią dla reprezentantów młodszej kadry.


Spis treści

  1. Teoria

Sławomir Kufel: Współczesne edytorstwo praktyczne. Kilka uwag porządkujących

Radosław Sztyber: Z zagadnień edytorstwa elektronicznego

  1. Edycje

Szymon Moszak: „Zapał srogi góry Neapolitańskiej” Fryderyka Szembeka (fragmenty)

Magdalena Ferdynus: „Francuski Hymn żałobny na śmierć generała Łazarza Hoche'a” i jego polskie tłumaczenie

Kamil Banaszewski, Radosław Domke, Katarzyna Grabias – Banaszewska: Dziennik Adyny Turno. Fragmenty z lat 1849 – 1850. Próba edycji i tłumaczenie z języka angielskiego

Katarzyna Grabias – Banaszewska: Pamiętnik Adama Turno z lat 1775 – 1851, fragmenty: grudzień 1849 – kwiecień 1850 (próba edycji)

Kamila Ignaczak: Cztery litery Krystyna Lacha Szyrmy do Leonarda Niedźwieckiego z lat 1865 – 1866

Kamil Banaszewski: Jana Szatkowskiego „ Pamiętniki z życia Wychowańca Czwartackiego” fragment – próba edycji

  1. Ze studiów nad tekstami

Radosław Sztyber: Niebylski, bydlę, frez, zadek i udawany hrabia... Wokół niektórych zagadek „Deklaracji albo objaśnienia kart kozackich”

  Cena:

Ilość

przechowalnia

19,00 zł

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska