UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja
W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą epidemii koronawirusa - firma kurierska InPost rekomenduje zamawianie przesyłek do paczkomatów.

Informacje o produkcie

O rzeczach poświęconych (zmarłym) i kosztach pochówku oraz jak należy zorganizować pogrzeb. O grzebaniu zmarłych i budowie grobowca. O zbezczeszczonym grobie.


O rzeczach poświęconych (zmarłym) i kosztach pochówku oraz jak należy zorganizować pogrzeb. O grzebaniu zmarłych i budowie grobowca. O zbezczeszczonym grobie.
  Cena:

przechowalnia

14,00 zł

Dostępność: brak - zapytaj
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
67
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2009
Język
polski
  Cena:

przechowalnia

14,00 zł

Starożytni Rzymianie od najdawniejszych czasów przywiązywali ogromną wagę do kultu zmarłych i wszelkich działań z tym kultem związanych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim zagadnienia związane z organizacją uroczystości pogrzebowych, budową grobowców oraz poszanowaniem miejsc wiecznego spoczynku. Kwestie te regulowały odpowiednie przepisy prawa publicznego. Nie należy się więc dziwić, że stały się one obiektem zainteresowań znamienitych jurystów rzymskich, którzy wielokrotnie wypowiadali się również w tych sprawach. Dlatego części ich trafnych rozstrzygnięć znalazła się także w opracowaniach w czasach cesarze Justyniana (panował w latach 527 -565 n.e.) Digestach. Ich przykładowe regulacje prawne znajdują się niekiedy w różnych księgach tego dzieła

Zeszyt XII zawiera fragmenty z Digestów Justyniana: O rzeczach poświęconych zmarłym i kosztach pochówku oraz jak należy zorganizować pogrzeb; O grzebaniu zmarłych i budowie grobowca; O zbezczeszczonym grobie. Całość poprzedza słowo wstępne. Opracowanie stanowi pomoc dydaktyczną dla studentów historii, prawa, filologii klasycznej i szeroko pojętej humanistyki.

Spis treści

  • De religiosis et sumptibus funerum et ut funus ducere liceat (O rzeczach poświęconych [zmarłym] i kosztach pochówku oraz jak należy zorganizować pogrzeb): Digesta 11, 7
  • De mortuo inferendo et sepulchro aedificando (O grzebaniu zmarłych i budowie grobowca): Digesta 11, 8
  • De sepulchro violato (O zbezczeszczonym grobie): Digesta 47, 12
  • Objaśnienia do tekstu polskiego

  Cena:

przechowalnia

14,00 zł

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska