UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja

Informacje o produkcie

Zbiór zadań z podstaw statyki


Zbiór zadań z podstaw statyki
  Cena:

przechowalnia

22,00 zł

Dostępność: brak - zapytaj
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
197
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2000
Język
polski
ISBN/ISSN
83-7125-046-0
  Cena:

przechowalnia

22,00 zł

Praca niniejsza powstała na bazie tematów egzaminów, kolokwiów oraz konspektu wykładów realizowanych przeze mnie od kilkunastu lat dla studentów Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Treścią pracy jest zbiór tematów zadań egzaminacyjnych, dla słuchaczy studiów magisterskich i inżynierskich, wchodzących w zakres kursów „Podstawy statyki budowli” na studiach magisterskich i „Statyki budowli I” na studiach inżynierskich. Zgodnie z obowiązującym programem nauczania, tematyka dotyczy płaskich izostatycznych konstrukcji prętowych, dla których wielkości statyczne – reakcje, momenty gnące, siły poprzeczne, siły osiowe – wyznacza się metodą statyczną lub z wykorzystaniem zasady prac przygotowanych (metoda kinetyczna). Zachowano tutaj oryginalną treść tematów zadań, które studenci zobowiązani są rozwiązać na egzaminach lub kolokwiach (najczęściej wiąże się to z ograniczeniem czasowym). Rozwiązanie wybranych zestawów lub niektórych zadań umożliwi słuchaczom (w odczuciu autora) zaliczenie przedmiotowych kursów. W celu ułatwienia realizacji tego przedsięwzięcia zakres opracowania poszerzono o przykłady, które rozwiązano w pełnym zakresie i opatrzono stosownym komentarzem. Całość podzielono na 5 rozdziałów.

W rozdziale 1. poświęconym belkom wieloprzęsłowym przegubowym przedstawiono przykłady rozwiązań analitycznych i graficznych w zakresie reakcji i sił przekrojowych dla tego typu konstrukcji. Zastosowano metodę statyczną pośredniego i bezpośredniego rozwiązywania belek (wersja analityczna), a w rozwiązaniach graficznych wykorzystano w sposób efektywny wielobok sznurowy.

W rozdziale 2. zamieszczono przykłady rozwiązań analitycznych podstawowych typów ram – prostych, trójprzegubowych, ram o budowie hierarchicznej i ram złożonych o komorach zamkniętych. Ustosunkowano się do problemu geometrycznej niezmienności tych schematów.

W rozdziale 3. na przykładach omówiono problemy związane z obliczaniem sił osiowych w kratownicach płaskich w ujęciu analitycznym i graficznym (plan Cremony).

W rozdziale 4. przedstawiono efektywną metodę wyznaczania wybranych wielkości statycznych z wykorzystaniem zasady prac przygotowanych dla typowych ustrojów płaskich. Wykorzystuje się tutaj stosowane plany przesunięć rzeczywistych i obróconych.

W rozdziale 5. zamieszczono 100 zestawów zadań egzaminacyjnych. Charakteryzują się one złożonym stopniem trudności, są jednak reprezentatywne dla poziomu, który powinien osiągnąć absolwent wydziału budownictwa.

Wyłożony materiał nawiązuje do wielu znanych podręczników i monografii, wszystkie zagadnienia – nawet elementarne – zostały podporządkowane ogólnej koncepcji opracowania. Z tego względu ograniczono się do podania na końcu pracy wypranych pozycji literatury pomocniczej, nie podając w tekście odsyłaczy, gdzie przedmiotowa problematyka jest przedstawiona.

Podręcznik może być pomocny dla studentów innych wydziałów i uczelni, gdzie problematyka statyki budowli znajduje się w programach nauczani.

 

Spis treści

1. Belki wieloprzęsłowe przegubowe. Przykłady rozwiązań

1.1. Rozwiązania analityczne

1.2. Rozwiązania graficzne

2. Ramy. Przykłady rozwiązań analitycznych

2.1. Rama prosta – jednotarczowa

2.2. Rama trójprzegubowa – dwutarczowa

2.3. Rama o budowie hierarchicznej

2.4. Rama złożona o komorze zamkniętej

3. Kratownice. Przykłady rozwiązań

3.1. Metoda analityczna równoważenia węzłów, metoda przecięć

3.2. Metoda graficzna równoważenia węzłów

3.3. Metoda wymiany prętów

3.4. Kratownica o budowie złożonej

4. Zasada prac przygotowanych – wyznaczanie wielkości statystycznych. Przykłady rozwiązań

4.1. Belka wieloprzegubowa

4.2. Ramy

4.3. Kratownice

5. Zestaw zadań

Literatura

  Cena:

przechowalnia

22,00 zł

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Dostępność: brak - zapytaj
przechowalnia
Hoła Jerzy, Pietraszek Piotr, Schabowicz Krzysztof
57,00 zł
Dostępność: brak - zapytaj
przechowalnia
Kodura Apoloniusz, Matlak Mieczysław, Mitosek Marek
25,00 zł
Dostępność: brak - zapytaj
przechowalnia
Ickiewicz Irena, Ickiewicz Jerzy, Sarosiek Wiesław
26,00 zł
Dostępność: brak - zapytaj
przechowalnia
Klasztorny Marian, Niezgoda Tadeusz
36,00 zł
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska