Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » MECHANIKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Mechatronika. Laboratorium wyd.2008
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 2
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
159
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2008
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

25,00 zł

Umiejętność praktycznej weryfikacji koncepcji teoretycznych odgrywa istotną rolę w działalności twórczej inżyniera. W znacznej części sprzyja temu sam proces kształcenia przyszłego inżyniera, w którym - w swej istocie - odpowiednikiem weryfikacji są zajęcia laboratoryjne. Jednakże należyte wykorzystanie tych zajęć jest możliwe tylko wówczas, gdy są poprzedzone odpowiednim przygotowaniem. Aby umożliwić to przygotowanie, opracowuje się skrypty dostosowane do konkretnego laboratorium. Niniejszy skrypt jest przeznaczony dla studentów odbywających zajęcia laboratoryjne z przedmiotu Mechatronika na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. Jest on dostosowany do programu tego przedmiotu, ale może być także częściowo wykorzystywany i w innych przedmiotach o zbliżonym profilu.
W skrypcie wykorzystano dotychczasowe doświadczenia autora w prowadzeniu zajęć laboratoryjnych oraz opracowania powstałe na użytek zajęć laboratoryjnych z urządzeń automatyki, przede wszystkim w postaci licznych materiałów pomocniczych oraz skryptu uczelnianego Laboratorium urządzeń i elementów automatyki, który miał już trzy wydania, a także skryptów uczelnianych Laboratorium z podstaw robotyki z 1995 roku oraz Podstawy robotyki. Laboratorium z 2001 roku.
Jak zwykle, tak i tym razem, na dobór ćwiczeń laboratoryjnych zawartych w skrypcie zasadniczy wpływ miały zasobność finansowa Wydziału Elektrotechniki i Automatyki w zakresie dydaktyki oraz rodzaj bazy laboratoryjnej będącej do dyspozycji w Katedrze Automatyki, w gestii której znajduje się Laboratorium Mechatroniki. Uwarunkowania ekonomiczne nakazały korzystanie - w większym stopniu z rezultatów zakończonych rozpraw doktorskich i prac dyplomowych, w wyniku których powstały niektóre, cenne, badawcze stanowiska laboratoryjne. Skrypt jest poprzedzony wstępem, w którym krótko omówiono przedmiot mechatroniki, podając przykład jej wykorzystania w nowoczesnym pojeździe samochodowym, sformułowano ogólne zasady pracy laboratoryjnej oraz omówiono metodykę wykonywania badań i pomiarów ze szczególnym uwzględnieniem praktyki laboratoryjnej. Zwrócono też większą uwagę na bezpieczeństwo pracy studentów na stanowiskach laboratoryjnych.
Zachowano strukturę opisów poszczególnych ćwiczeń taką, jaka była w poprzednich skryptach opracowywanych i/lub redagowanych przez autora niniejszego skryptu, gdyż znalazła ona pełne potwierdzenie w praktyce dydaktyczno-laboratoryjnej. Każda instrukcja do ćwiczenia rozpoczyna się częścią wprowadzającą, związaną z przedmiotem badań. Znajomość materiału zawartego w tej części instrukcji jest niezbędna do zrozumienia i prawidłowego przeprowadzenia ćwiczenia. W każdej instrukcji sformułowano cel ćwiczenia, przedstawiono badane obiekty, wyszczególniono badania i pomiary, jakie należy wykonać, krótko opisano metody pomiarowe dotyczące danego ćwiczenia oraz określono minimalny zakres sprawozdania. Każda instrukcja zawiera również zagadnienia kontrolne, omówienia których odrabiający ćwiczenia mogą przede wszystkim oczekiwać podczas sprawdzania wiadomości z danego ćwiczenia. Na końcu skryptu podano spis literatury, której znajomość może się okazać pomocna podczas opracowywania sprawozdania.
Programy będące treścią poszczególnych ćwiczeń starano się zestawić w ten sposób, aby umożliwiały zastosowanie podstawowych zasad studiowania - samodzielności pracy studenta, dyskusji otrzymanych wyników i formułowania właściwych wniosków. W każdym ćwiczeniu przewidziano możliwie szeroki zakres badań, co czyni ćwiczenia bardziej elastycznymi i pozwala dostosować ich program do poziomu wiedzy oraz zainteresowań grup studenckich odrabiających zajęcia. 

Spis treści:

Od Autora 
Wstęp 
 
Ćwiczenie 1. Potencjometry 
Ćwiczenie 2. Stykowe elementy przełączające 
Ćwiczenie 3. Elementy opóźniające 
Ćwiczenie 4. Regulatory krokowe 
Ćwiczenie 5. Automatyczne synchronizatory prądnic 
Ćwiczenie 6. Silniki skokowe 
Ćwiczenie 7. Silniki wykonawcze prądu stałego 
Ćwiczenie 8. Silniki wykonawcze prądu przemiennego 
Ćwiczenie 9. Zwory regulacyjne 
Ćwiczenie 10. Siłowniki i serwomechanizmy pneumatyczne 
Ćwiczenie 11. Elementy konstrukcyjne pneumatycznych urządzeń mechatroniki 
Ćwiczenie 12. Siłowniki elektryczne 
Ćwiczenie 13. Prądnice tachometryczne 
Ćwiczenie 14. Wpływ czynników środowiskowych na charakterystyki elementów mechatroniki 
Ćwiczenie 15. Autonomiczny robot mobilny 
Ćwiczenie 16. Budowa i działanie robota edukacyjnego TR 5 
Ćwiczenie 17. Programowanie robota edukacyjnego TR 5 z wykorzystaniem panelu teachbox 
Ćwiczenie 18. Programowanie robota edukacyjnego TR 5 za pomocą programu TBPS - Windows 
 
Literatura

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Taylor John R.
Mechanika to nauka o ruchu ciał ? o tym w jaki sposób elektrony poruszają się w kineskopie telewizora, jak leci piłka wyrzucona w powietrze, w jaki sposób kometa porusza się wokół Słońca... Książka doskonałego dydaktyka J.R. Taylora prezentuje mechanikę klasyczną w kontekście współczesnej fizyki. To nowoczesny podręcznik na miarę XXI wieku. Z uwagi na wybór tematów, formalizmu, zadań i przykładów ? przystępny i wyjątkowo przyjazny dla czytelnika.
Ambroziak Andrzej
Obliczenia konstrukcji inżynierskich coraz częściej odbywają się z użyciem komputerów. Najpowszcchniej wykorzystywaną melodąanalizy statycznej i dynamicznej jest metoda elementów skończonych. Służą do tego wyspecjalizowane programy komercyjne. Użytkownik przygotowuje do nich swój układ danych i potem analizuje otrzymane wyniki.
Praca zbiorowa
Niniejsza monografia poświęcona jest przemianom konsumpcji we współczesnym świecie i stanowi prezentację wybranych wyników badań nad przyczynami, przejawami oraz skutkami zmian poziomu i struktury konsumpcji. W opracowaniu znalazły się m.in. materiały na temat: roli konsumpcji w procesie gospodarowania; znaczenia dyfuzji nowych technologii dla zmian wyposażenia gospodarstw domowych w Polsce; roli Internetu w kształtowaniu zachowań konsumentów i jego wpływu na realizację lub zaniechanie zakupów; zachowań konsumpcyjnych graczy wirtualnej rzeczywistości w odniesieniu do znanych teorii w ekonomii; strategicznych planów ochrony konsumentów, różnic, jakie występują w tej kwestii w dokumentach UE i ich polskich odpowiednikach.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-08-19 14:32
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.