UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja

Informacje o produkcie

Klasycyzm i romantyzm


Klasycyzm i romantyzm
  Cena:

Ilość

przechowalnia

39,00 zł

Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 1
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
192
Okładka
twarda
Format
232 x 270 [mm]
Rok wydania
2006 - wyd. I
Język
polski
  Cena:

Ilość

przechowalnia

39,00 zł

Drugi tom z czterech poświęconych historii sztuki nowożytnej. Prezentuje kierunki, które rozwijały się w sztuce europejskiej w latach 1770-1840.

Sztuka klasycyzmu kształtowała się pod wpływem filozofii oświecenia i zainteresowania sztuką starożytną, ale czerpała także ze sztuki dojrzałego renesansu. Objęła ona swoim zasięgiem nie tylko kraje europejskie, ale także Amerykę Północną. Romantyzm, który ukształtował się pod wpływem nowego nurtu ideowego i artystycznego, w odróżnieniu od klasycyzmu, nie wykształcił jednolitych form stylistycznych. Pozostawił jednak wiele wybitnych dzieł malarskich, w których twórcy tego okresu, najpełniej oddali wizje romantyczne.

Sztuka została opisana w sposób systematyczny, w oparciu o bogaty materiał źródłowy i fotograficzny. Przedstawiono sylwetki najwybitniejszych artystów, dzieła malarstwa, rzeźbę, architekturę, sztukę użytkową i dekoracyjną; omówiono style i kierunki artystyczne.

Niniejszy album nie tylko odkrywa przed czytelnikiem niezwykle ciekawy okres w sztuce, ale także ukazuje nowy obraz wielkiej kultury artystycznej, która stworzyła podstawy dla rozwoju sztuki nowoczesnej.

  Cena:

Ilość

przechowalnia

39,00 zł

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska