UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja

Informacje o produkcie

W kręgu specyficznych trudności w uczeniu się czytania i pisania


W kręgu specyficznych trudności w uczeniu się czytania i pisania
  Cena:

przechowalnia

18,00 zł

Dostępność: brak - zapytaj
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
169
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2005
Język
polski
ISBN/ISSN
83-89712-34-2
  Cena:

przechowalnia

18,00 zł

Bezpośrednią inspiracją do powstania tej książki było zorganizowane 4 października 2003 roku przez Zakład Pedagogiki Opiekuńczej i Specjalnej Instytutu Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Zielonogórskiego we współpracy z Podyplomowym Studium Logopedycznym Instytutu Filologii Polskiej tejże Uczelni oraz terenowym Oddziałem Polskiego Towarzystwa Dysleksji i Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Zielonej Górze seminarium naukowe pod hasłem: Dysleksja, podstawy teoretyczne, diagnoza, terapia. Spotkanie to, przeznaczone dla nauczycieli, pedagogów szkolnych, władz oświatowych oraz zaangażowanych rodziców, przypadło na Tydzień Świadomości Dysleksji ogłoszony przez Europejskie Towarzystwo Dysleksji w dniach 29 września 5 października 2003 roku.
Celem spotkania było podniesienie świadomości dotyczącej problematyki dysleksji jako specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu u dzieci o prawidło wym rozwoju umysłowym, spowodowanych zaburzeniami niektórych funkcji
poznawczych, motorycznych i ich integracji, uwarunkowanych nieprawidłowym funkcjonowaniem układu centralnego. Organizatorzy seminarium mieli na uwadze przede wszystkim cel praktyczny - wyposażyć uczestników spotkania w niezbędne wiadomości i umiejętności, dotyczące istoty dysleksji jako zjawiska społecznego, psychologicznego i dydaktyczno-terapeutycznego, jego rozpoznawanie i ograniczanie przez różne formy pracy profilaktyczno-terapeutycznej i regulacje prawne.
W kręgu tych zagadnień usytuowana jest treść poszczególnych artykułów tej publikacji, których autorami są zarówno pracownicy naukowi, jak też nauczyciele, pedagodzy i terapeuci praktycy. Przedstawione propozycje pracy z dziećmi o specyficznych trudnościach uczenia się (szczególnie czytania i pisania) nie są być może rewelacyjne, mają często charakter pewnego rodzaju przypomnienia czy uzupełnienia określonych zabiegów metodycznych i terapeutycznych, mogą jednak służyć jako pomoc-szczególnie dla początkujących pedagogów-do planowania i prowadzenia zajęć z dziećmi, u których stwierdzono interesujące nas problemy.

Spis treści:

Wstęp

Dysleksja problemem całego życia

Teoretyczne podstawy rozważań nad dysleksją

Sytuacja szkolna uczniów z ryzykiem dysleksji

Funkcjonowanie dzieci dyslektycznych w klasie szkolnej

Główne kierunki pracy terapeutycznej z uczniami ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się ortografii w starszym wieku szkolnym

Metody wykorzystywane w pracy terapeutycznej z dziećmi dyslektycznymi

Nowe możliwości i rozwiązania w zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych wspieranych technologią informacyjną

System pomocy terapeutycznej dla uczniów dyslektycznych

Symptomy ryzyka dysleksji u dzieci w wieku przedszkolnym

Specyficzne trudności w uczeniu się - wskazania do pracy terapeutycznej i samokształceniowej

Udział rodziców w przezwyciężaniu specyficznych trudności dziecka w czytaniu i pisaniu

Koncepcja nowego podejścia do pracy na lekcji języka niemieckiego z uczniem mającym specyficzne trudności w uczeniu się (dysleksja)

Dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych - wybrane aspekty prawne
  Cena:

przechowalnia

18,00 zł

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska