Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » HISTORIA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Leon Battista Alberti. Człowiek jako dzieło sztuki
Dostępność: brak - zapytaj
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
223
Okładka
miękka
Format
128 x 208 [mm]
Rok wydania
2007
Język
polski
ISBN/ISSN
978-83-7481-084-5

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

przechowalnia

23,00 zł

Leon Battista Alberti to jedna z najbardziej interesujących postaci Odrodzenia. Uosobiał ideał człowieka piętnastego stulecia (Paul-Henry Michel) był prawdziwie uniwersalnym człowiekiem wczesnego Renesansu (Jacob Burckhardt, Joan Gadol), uosobieniem ducha Renesansu, jego humanistycznych ideałów i nowego modelu człowieka (Giovanni Gentile i Giuseppe Saitta), pierwszym, najwybitniejszym i najwszechstronniejszym z renesansowych autorów, piszących o sztuce, pierwszym, który dał wyraz estetycznym poglądom Odrodzenia (Władysław Tatarkiewicz). To tylko niektóre z entuzjastycznych opinii o florenckim humaniście XV w.
Rzeczywiście, pierwszy, przed Leonardem da Vinci, uosabiał ideał epoki - uomo universale. Wszechstronne zainteresowania intelektualne potrafił połączyć z zaletami konstytuującymi pojęcie homo faber - człowieka aktywnego i twórczego w rozmaitych dziedzinach życia. Wyraźnie przewyższał wielu swoich współczesnych talentem, wielorakością uzdolnień, ogromną żądzą wiedzy, a także wytężoną pracą nad kształceniem swego umysłu i kształtowaniem charakteru.

Spis treści:

Wstęp

Rozdział I. Życie i twórczość Albertiego 11
Rozdział II. Między doświadczeniem a spekulacją filozoficzną - humanizm Leona Battisty Albertiego 43
Rozdział III. W świecie natury 63
Rozdział IV. W świecie wartości 71
Rozdział V. Między ideałem a rzeczywistością - w świecie maski 125
Rozdział VI. W świecie sztuki 141

Zakończenie 186
Bibliografia Albertiana 194
Skorowidz osób 207
Skorowidz rzeczowy 211
Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Basista Andrzej
Oferowany podręcznik Historii Architektury jest owocem kilkudziesięciu lat wykładów prowadzonych przeze mnie na politechnikach w Krakowie, Poznaniu i Białymstoku, na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz na uczelniach zagranicznych. Prezentuję w nim swoją interpretację historii architektury i metodę opartą na świadomości, czego studenci przede wszystkim oczekują od wykładowcy. Deklarowałem zawsze, 2e prowadzone kursy traktuję jako naukę architektury na przykładzie historii, a nie odwrotnie. Ta
Bartkowiak Edyta, Prüfer Paweł
„Centralną częścią koncepcji i wskazań przekazanych człowiekowi [...] była zawsze i wszędzie na całym świecie jakaś nauka o sensie bólu i cierpienia. Na niej wspierało się zalecenie i zaproszenie, aby należycie potraktować cierpienie, aby właściwie je znosić, bądź je likwidować".
Bastek Adam
„Być przedmiotem" znaczy przede wszystkim być w egzystencjalnej gotowości, do dyspozycji: jego teoria kształtowana jako eine daseinsfreie Wissenschaft powierza istnienie uznawaniu.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-08-22 05:27
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.