Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » HUMANISTYKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Nauka w oczach metodologów o niektórych metodach badawczych z punktu widzenia logiki
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 3
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
162
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2002 - wyd. I
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

16,00 zł

Książka ta wprowadza w niektóre zagadnienia ogólnej metodologii nauk. Ma charakter elementarny, starałem się jednakże unikać w niej nadmiernych uproszczeń grożących spłyceniem rozważanych kwestii. Wskazałem w niej na pewne nie rozstrzygnięte dotychczas problemy, niektóre z nich spróbowałem rozwiązać. Prezentuję w niej głównie wybrane metody badawcze. Omawiam je wyłącznie z punktu widzenia logiki. Wydaje się bowiem, że takie ich ujęcie jest w metodologii nauk najistotniejsze.
Książka ta jest efektem:
- prowadzonych przeze mnie wykładów z metodologii nauk empirycznych na wydziale filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego i studium doktoranckim Akademii Rolniczej we Wrocławiu oraz
-moich prac dotyczących formalizacji pewnych teorii: fizycznych, psychologicznych i filozoficznych.
Praca ta adresowana jest głównie do studentów filozofii i słuchaczy studiów doktoranckich nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, rolniczych, a także technicznych. Służyć im może jako podręcznik metodologii nauk. Czytać ją jednak może każdy, kto zna elementarne pojęcia z zakresu logiki i teorii mnogości.
Profesor Teresie Grabińskiej i Profesorowi Jackowi Hawrankowi dziękuję za cenne uwagi zawarte w recenzjach wydawniczych tej publikacji. Dziękuję również Redaktor Marii Izbickiej za ulepszenia redakcyjne przedkładanego Czytelnikowi tekstu.

Spis treści:

Przedmowa    

Rozdział 1. Pomiar
Rozdział 2. Indukcja
Rozdział 3. Hipotezy naukowe
Rozdział 4. Prawdopodobieństwo
Rozdział 5. Prawa nauki
Rozdział 6. Wyjaśnianie naukowe
Rozdział 7. Definicje
Rozdział 8. Definicje cząstkowe
Rozdział 9. Eksplikacja
Rozdział 10. Operacjonizm
Rozdział 11. Redukcjonizm
Rozdział 12. Formalizacja teorii naukowej
Rozdział 13. Formalizacje teorii cech i ontologii
Rozdział 14. Formalizacje teorii Webera-Fechnera
Rozdział 15. Formalizacje teorii czasu
Rozdział 16. Formalizacje teorii przyczynowości relatywistycznej
Rozdział 17. Formalizacje teorii informacji i prawdopodobieństwa logicznego

Bibliografia

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Drapella - Hermansdorfer Alina
Przekonanie, że świat jest jednością uporządkowaną - a więc poznawalną - od zarania wieków towarzyszy tym, którzy pragną budować własną rzeczywistość w zgodzie z naturą. Jaki wpływ wywarły te poglądy na rozwój architektury? Czy zaznaczyły się w nurtach i zjawiskach marginalnych, czy może zostały utrwalone, w sposób głębszy niż jesteśmy skłonni przypuszczać w wielkich tradycjach kulturowych? Te i inne pytania stawia autorka ze świadomością, że ani nie znajdzie na nie bezdyskusyjnej odpowiedzi, a
Wiśniewska Miriam
Skrypt jest przeznaczony do przedmiotu "planowanie przestrzenne obszarów wiejskich". Uwzględniono w nim problemy pojawiające się w trakcie obecnej transformacji rolnictwa, m.in. uporządkowanie zabudowy pozostałej po państwowych gospodarstwach rolnych. Określono wpływ, który terytorialny podział kraju wywiera na funkcje i kompozycję elementów osiedli. Podano również przegląd cech regionalnej zabudowy wiejskiej.
Miłaszewski Rafał
Regel Wiesława
W opracowaniu znajdzie czytelnik przegląd ww. metod, układy Cramera, układy jednorodne, wiele przykładów układów dowolnych równań liniowych z parametrami i bez oraz przykłady zadań, których rozwiązanie wymaga wykorzystania teorii układów równań liniowych (wektory i wartości własne, geometria analityczna, przekształcenia liniowe, niezależność wektorów itp.
Regel Wiesława
71 zadań o przestrzeniach metrycznych i topologicznych z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku - zeszyt 26 Biblioteczka Opracowań Matematycznych Materiały pomocnicze dla studentów
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-08-19 13:48
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.