Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » FIZYKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Przykłady i zadania z dynamiki elektrycznych obwodów liniowych.
Dostępność: brak - zapytaj
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
380
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2003
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

przechowalnia

37,00 zł

Analiza układów dynamicznych stanowi jeden ze współczesnych najważniejszych kierunków rozwoju nauk matematyczno-fizycznych i technicznych. W szczególności analiza dynamiki liniowych obwodów elektrycznych jest fundamentem wiedzy każdego elektryka i elektronika: studenta, inżyniera i naukowca.
Analizę dynamiki obwodów elektrycznych przeprowadza się za pomocą trzech metod:
?    Metoda klasyczna, która polega na bezpośrednim rozwiązywaniu równań różniczkowych.
?    Metoda operatorowa, która polega na rozwiązywaniu równań różniczkowych poprzez zastosowanie przekształceń całkowych, najczęściej przekształcenia Laplace'a.
?    Metoda zmiennych stanu, która polega na wykorzystaniu funkcji macierzy do rozwiązywania równań różniczkowych liniowych.
Dla układów o niewielkiej liczbie elementów zachowawczych najczęściej stosuje się metodę klasyczną lub metody operatorowe. W przypadku układów o dużej liczbie elementów zachowawczych najczęściej stosuje się metodę zmiennych stanu, dogodną do wykorzystania procedur numerycznych.
Podręcznik ?Przykłady i zadania z dynamiki elektrycznych obwodów liniowych" podzielono na osiem rozdziałów.
Rozdział I opisuje analizę dynamiki prostych obwodów elektrycznych metodą klasyczną.
Rozdziały II - VII poświęcone są właściwościom przekształcenia Laplace'a i analizie dynamiki obwodów metodą operatorową.
Rozdział VIII prezentuje metodę analizy dynamiki obwodów elektrycznych z wykorzystaniem metody zmiennych stanu.
Do analizy dynamiki liniowych obwodów w niniejszym podręczniku nie stosowano technik komputerowych wykorzystujących takie pakiety, jak MATLAB, SPICE, MATHEMATICA itp., gdyż podstawowym celem dydaktycznym, jaki sobie postawiono, było uzyskanie wyników w postaci jawnej (analitycznej), stosunkowo łatwej do interpretacji fizykalnej zachodzących zjawisk, co z zastosowaniem technik komputerowych nie zawsze jest możliwe.
Niniejszy podręcznik stanowi ilustrację przykładów i zadań do treści zawartych w podręczniku J. Walczak, M. Pasko: ?Elementy dynamiki liniowych obwodów elektrycznych ".
Panom recenzentom: prof. dr. hab. inż. Stanisławowi Wincenciakowi i dr. hab. inż. Konradowi Skowronkowi składamy podziękowania za wiele cennych uwag merytorycznych i redakcyjnych dotyczących niniejszego podręcznika.
Słowa podziękowania składamy panom mgr. inż. Tomaszowi Adrikowskiemu i mgr. inż. Krzysztofowi Sztymelskiemu za wykonane prace edytorskie, także pracownikom Wydawnictwa Politechniki Śląskiej, dzięki którym podręcznik otrzymał doskonałą oprawę edytorską.

Spis treści:

Przedmowa
1. Stany nieustalone w obwodach RC i RL przy wymuszeniach stałych - metoda klasyczna
2. Właściwości przekształcenia Laplace'a
3. Stany nieustalone przy wymuszeniach stałych - metoda przekształcenia Laplace'a
4. Stany nieustalone przy wymuszeniach sinusoidalnych
5. Zmiana warunków pracy w trakcie stanu nieustalonego
6. Stany nieustalone przy wymuszeniach okresowych
7. Stany nieustalone przy wymuszeniach nieokresowych
8. Analiza stanów nieustalonych metodą równań stanu
Literatura

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Regel Wiesława
Opracowanie dotyczy najważniejszych zagadnień związanych z szeregami. Są to przede wszystkim: badanie zbieżności szeregów, wyznaczanie obszarów zbieżności, rozwijanie funkcji w szeregi potęgowe i Fouriera. Problematyka szeregów stwarza bowiem często wiele wątpliwości, a przeanalizowanie pewnej porcji przykładowych rozwiązań pozwala poczuć się pewniej w nowych obszarach wyższej matematyki.
Regel Wiesława
310 przykładów granic wraz z obliczeniami krok po kroku. Przykłady granic ciągów, funkcji jednej i dwóch zmiennych prezentują różnorodne metody obliczania granic. Książka może być przydatna zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych w tematyce granic czytelników. Przykłady zostały pogrupowane z uwzględnieniem stosowanych metod oraz stopnia trudności.
Regel Wiesława
Opracowanie zawiera zestaw najczęściej wykorzystywanych algorytmów i metod matematycznych. Algorytm jest gotowym przepisem na rozwiązanie problemu. Właściwe stosowanie algorytmów może być drogą do głębszego zrozumienia rozpatrywanego problemu, definicji czy twierdzenia.
Mysior Marian
Książka skierowana jest do wszystkich, którzy chcą poznać nie tylko praktyczne podstawy, ale i nieco zaawansowanych zagadnień w pracy z arkuszem kalkulacyjnym Excel.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-19 04:24
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.