UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja
W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą epidemii koronawirusa - firma kurierska InPost rekomenduje zamawianie przesyłek do paczkomatów.

Informacje o produkcie

Ćwiczenia z roślin ozdobnych Część 1 Rośliny jednoroczne i dwuletnie


Ćwiczenia z roślin ozdobnych Część 1 Rośliny jednoroczne i dwuletnie
  Cena:

przechowalnia

21,00 zł

Dostępność: brak - zapytaj
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
107
Okładka
miękka
Format
A4
Rok wydania
2009
Język
polski
  Cena:

przechowalnia

21,00 zł

Jest to trzecie wydanie skryptu przeznaczonego dla studentów studiów dziennych i zaocznych kierunków: ogrodnictwo, architektura krajobrazu i rolnictwo oraz magisterskich studiów uzupełniających ze specjalnością kształtowanie i architektura terenów zieleni. Skrypt jest pomocny w realizacji ćwiczeń z przedmiotów: rośliny ozdobne, rośliny zielne, kompozycja i dekoracja w kwiaciarstwie, szkółkarstwo. Mogą z niego skorzystać również właściciele ogrodów, tarasów i balkonów, aby zaplanować i posadzić rośliny w odpowiednich warunkach i stanowiskach. W skrypcie opisano tylko rośliny jednoroczne i dwuletnie, natomiast inne rośliny ozdobne (byliny, doniczkowe, drzewa i krzewy) opisano w oddzielnych skryptach.
Rośliny jednoroczne to rośliny, które przez jeden sezon wegetacji przechodzą cały cykl rozwojowy, tzn. kiełkowanie, kwitnienie, wydanie nasion i zamieranie. Mają wszechstronne zastosowanie: są uprawiane w ogrodach przydomowych i na działkach, w pojemnikach, na tarasach i balkonach. Wiele gatunków, np.: nagietek lekarski, groszek pachnący, aster chiński, lwia paszcza, doskonale nadaje się na kwiaty cięte. Inne, jak: suchlin, kocanka, zatrwiany, można łatwo suszyć i wykorzystywać do układania zimowych kompozycji.
Rośliny dwuletnie to rośliny rozmnażane generatywnie (uprawiane z nasion), których cykl rozwojowy trwa przez dwa sezony wegetacyjne. W pierwszym sezonie wytwarzają organy wegetatywne, a w drugim ? kwitną, wydają nasiona i zamierają. Rośliny dwuletnie są przystosowane do naszych warunków klimatycznych i dobrze zimują w gruncie. Są podstawowymi roślinami do jesiennego i wiosennego obsadzania rabat, kwietników, skrzynek balkonowych i innych pojemników. Uprawia się je również na kwiaty cięte.

Spis treści:

Wstęp
Ważniejsze cechy morfologiczne roślin ozdobnych
Rośliny jednoroczne
Rośliny dwuletnie
Literatura
Skorowidz łacińskich nazw roślin ozdobnych jednorocznych
Skorowidz łacińskich nazw roślin ozdobnych dwuletnich
Skorowidz polskich nazw roślin ozdobnych jednorocznych
Skorowidz polskich nazw roślin ozdobnych dwuletnich
  Cena:

przechowalnia

21,00 zł

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
przechowalnia
Kawecki Zdzisław, Płoszaj Beata, Waźbińska Jadwiga
30,00 zł
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska