Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » BIOLOGIA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Ćwiczenia z roślin ozdobnych Część 1 Rośliny jednoroczne i dwuletnie
Dostępność: brak - zapytaj
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
107
Okładka
miękka
Format
A4
Rok wydania
2009
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

przechowalnia

21,00 zł

Jest to trzecie wydanie skryptu przeznaczonego dla studentów studiów dziennych i zaocznych kierunków: ogrodnictwo, architektura krajobrazu i rolnictwo oraz magisterskich studiów uzupełniających ze specjalnością kształtowanie i architektura terenów zieleni. Skrypt jest pomocny w realizacji ćwiczeń z przedmiotów: rośliny ozdobne, rośliny zielne, kompozycja i dekoracja w kwiaciarstwie, szkółkarstwo. Mogą z niego skorzystać również właściciele ogrodów, tarasów i balkonów, aby zaplanować i posadzić rośliny w odpowiednich warunkach i stanowiskach. W skrypcie opisano tylko rośliny jednoroczne i dwuletnie, natomiast inne rośliny ozdobne (byliny, doniczkowe, drzewa i krzewy) opisano w oddzielnych skryptach.
Rośliny jednoroczne to rośliny, które przez jeden sezon wegetacji przechodzą cały cykl rozwojowy, tzn. kiełkowanie, kwitnienie, wydanie nasion i zamieranie. Mają wszechstronne zastosowanie: są uprawiane w ogrodach przydomowych i na działkach, w pojemnikach, na tarasach i balkonach. Wiele gatunków, np.: nagietek lekarski, groszek pachnący, aster chiński, lwia paszcza, doskonale nadaje się na kwiaty cięte. Inne, jak: suchlin, kocanka, zatrwiany, można łatwo suszyć i wykorzystywać do układania zimowych kompozycji.
Rośliny dwuletnie to rośliny rozmnażane generatywnie (uprawiane z nasion), których cykl rozwojowy trwa przez dwa sezony wegetacyjne. W pierwszym sezonie wytwarzają organy wegetatywne, a w drugim ? kwitną, wydają nasiona i zamierają. Rośliny dwuletnie są przystosowane do naszych warunków klimatycznych i dobrze zimują w gruncie. Są podstawowymi roślinami do jesiennego i wiosennego obsadzania rabat, kwietników, skrzynek balkonowych i innych pojemników. Uprawia się je również na kwiaty cięte.

Spis treści:

Wstęp
Ważniejsze cechy morfologiczne roślin ozdobnych
Rośliny jednoroczne
Rośliny dwuletnie
Literatura
Skorowidz łacińskich nazw roślin ozdobnych jednorocznych
Skorowidz łacińskich nazw roślin ozdobnych dwuletnich
Skorowidz polskich nazw roślin ozdobnych jednorocznych
Skorowidz polskich nazw roślin ozdobnych dwuletnich
Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Kawecki Zdzisław, Płoszaj Beata, Waźbińska Jadwiga
Skrypt ten powinien pomóc w wyborze najodpowiedniejszych gatunków i odmian. Umieszczone są w nim także opisy roślin, które mogą przemarzać w niektórych regionach kraju lub całkowicie nie nadają się do naszego klimatu np. araukaria.
Puczel Urszula, Waźbińska Jadwiga
Biorąc pod uwagę elementy dekoracyjne roślin i ich budowę, w opracowaniu podzielono je na trzy grupy: rośliny o ozdobnych kwiatach, rośliny o ozdobnych liściach oraz kaktusy i sukulenty. Ze względu na ograniczoną objętość pozycji, przedstawiono gatunki najbardziej popularne i najczęściej spotykane w naszych mieszkaniach.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-08-22 04:27
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.