Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » TERMODYNAMIKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Laboratorium termodynamiki
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 1
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
80
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2008
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

12,00 zł

Niniejszy skrypt stanowi materiał pomocniczy do ćwiczeń wykonywanych w laboratorium termodynamiki Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej. Pisany był z myślą o studentach Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, może jednak być pomocny dla wszystkich zainteresowanych eksperymentalnym badaniem zjawisk termodynamicznych.
Należy podkreślić, że zasadniczym przedmiotem zajęć w Laboratorium Termodynamiki nie są problemy miernictwa cieplnego czy też techniczna analiza konkretnych urządzeń. Te zagadnienia są badane szczegółowo w laboratoriach specjalistycznych. Podstawowym celem zajęć w Laboratorium Termodynamiki jest doświadczalna ilustracja pojęć i zasad termodynamiki. W wyniku takiego określenia celu zagadnienia związane z opracowaniem wyników doświadczalnych i analizą błędu poruszono jedynie skrótowo w pierwszym rozdziale przedkładanej publikacji.
Przyjęto założenie, iż studenci uczestniczący w zajęciach są zaznajomieni z podstawowymi pojęciami termodynamiki. Wstępna część każdego rozdziału zawiera krótką termodynamiczną analizę obiektu badań i zachodzących zjawisk. Następnie jest omówiony cel i przebieg pomiaru oraz pożądany sposób opracowania wyników. W kilku wypadkach zrezygnowano ze ścisłego określenia zadań, co wynika z ciągłej modernizacji stanowisk.
Przyjęto, że wszystkie wyniki powinny być przedstawiane, w miarę możliwości, przy użyciu legalnego Międzynarodowego Układu Jednostek Miar SI. Nieliczne odstępstwa od tej zasady podczas pomiarów wynikają z właściwości posiadanych przyrządów - zwłaszcza wyprodukowanych w krajach anglosaskich. Aby ułatwić przeliczanie tak uzyskanych wyników na jednostki legalne, w pierwszym rozdziale zamieszczono definicje jednostek podstawowych układu SI oraz niektórych jednostek pochodnych.

Spis treści:

Wprowadzenie
1. Podstawy opracowania wynikow pomiarów
2. Pomiary ciśnień - ciśnieniomierze
3. Pomiary temperatur - termometry
4. Pomiar ciepła spalania i wartości opałowej paliwa gazowego kalorymetrem Junkersa
5. Pomiar ciepła spalania paliwa stałego za pomocą bomby kalorymetrycznej
6. Bilans cieplny silnika z zapłonem samoczynnym
7. Badanie podstawowych przemian gazów doskonałych
8. Analiza składu mieszanin gazowych
9. Badanie parametrów i przemian powietrza atmosferycznego
10. Badanie klimatyzatora
11. Analiza pracy sprężarki dwustopniowej
12. Badanie wentylatora odśrodkowego
Literatura
Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Krzechowska Maria
Chemia środowiska przyrodniczego to nauka tematycznie obszerna, złożona, zazębiająca się z wieloma dyscyplinami wiedzy. Dziś, kiedy degradacja środowiska jest ogromna, jej znajomość jest niezbędna, by móc przeciwdziałać negatywnym skutkom działalności człowieka w przyrodzie. Niniejszy skrypt to kompendium wiedzy przydatne studentom inżynierii środowiska i tym, dla których ekologia nie jest pustym terminem.
Gieras Marian
W pracy przedstawiono również nowe kierunki w tworzeniu niskoemisyjnych komór spalania oraz metody prowadzenia badań. Zamieszczono także przykłady obliczeń wybranych zagadnień związanych z projektowaniem komory spalania typowego silnika turbinowego.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-08-18 10:40
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.