Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » TERMODYNAMIKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Laboratorium termodynamiki
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 1
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
80
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2008
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

12,00 zł

Niniejszy skrypt stanowi materiał pomocniczy do ćwiczeń wykonywanych w laboratorium termodynamiki Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej. Pisany był z myślą o studentach Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, może jednak być pomocny dla wszystkich zainteresowanych eksperymentalnym badaniem zjawisk termodynamicznych.
Należy podkreślić, że zasadniczym przedmiotem zajęć w Laboratorium Termodynamiki nie są problemy miernictwa cieplnego czy też techniczna analiza konkretnych urządzeń. Te zagadnienia są badane szczegółowo w laboratoriach specjalistycznych. Podstawowym celem zajęć w Laboratorium Termodynamiki jest doświadczalna ilustracja pojęć i zasad termodynamiki. W wyniku takiego określenia celu zagadnienia związane z opracowaniem wyników doświadczalnych i analizą błędu poruszono jedynie skrótowo w pierwszym rozdziale przedkładanej publikacji.
Przyjęto założenie, iż studenci uczestniczący w zajęciach są zaznajomieni z podstawowymi pojęciami termodynamiki. Wstępna część każdego rozdziału zawiera krótką termodynamiczną analizę obiektu badań i zachodzących zjawisk. Następnie jest omówiony cel i przebieg pomiaru oraz pożądany sposób opracowania wyników. W kilku wypadkach zrezygnowano ze ścisłego określenia zadań, co wynika z ciągłej modernizacji stanowisk.
Przyjęto, że wszystkie wyniki powinny być przedstawiane, w miarę możliwości, przy użyciu legalnego Międzynarodowego Układu Jednostek Miar SI. Nieliczne odstępstwa od tej zasady podczas pomiarów wynikają z właściwości posiadanych przyrządów - zwłaszcza wyprodukowanych w krajach anglosaskich. Aby ułatwić przeliczanie tak uzyskanych wyników na jednostki legalne, w pierwszym rozdziale zamieszczono definicje jednostek podstawowych układu SI oraz niektórych jednostek pochodnych.

Spis treści:

Wprowadzenie
1. Podstawy opracowania wynikow pomiarów
2. Pomiary ciśnień - ciśnieniomierze
3. Pomiary temperatur - termometry
4. Pomiar ciepła spalania i wartości opałowej paliwa gazowego kalorymetrem Junkersa
5. Pomiar ciepła spalania paliwa stałego za pomocą bomby kalorymetrycznej
6. Bilans cieplny silnika z zapłonem samoczynnym
7. Badanie podstawowych przemian gazów doskonałych
8. Analiza składu mieszanin gazowych
9. Badanie parametrów i przemian powietrza atmosferycznego
10. Badanie klimatyzatora
11. Analiza pracy sprężarki dwustopniowej
12. Badanie wentylatora odśrodkowego
Literatura
Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Kodura Apoloniusz, Matlak Mieczysław, Mitosek Marek
W książce poruszony jest szeroki zakres tematów z mechaniki płynów oraz hydrauliki stosowanej, wykorzystywanych na zajęciach z przedmiotów kierunkowych i specjalistycznych inżynierii i ochrony środowiska. Praca zawiera zarówno zadania, których sposób rozwiązania jest szczegółowo omówiony, jak również przykłady do samodzielnego rozwiązania. Na końcu każdego z tych przykładów podany jest wynik rozwiązania.
Dmochowski Zbigniew
Elektrotermia jest działem wiedzy, która zajmuje się przemianami energii elektrycznej w energię cieplną, urządzeniami do ich realizacji oraz ich zastosowaniami technicznymi. Przemiany energii elektrycznej w energię cieplną, czyIi zjawiska elektrotermiczne, stanowią połączenie zjawisk elektrycznych i cieplnych. Mając na uwadze zjawiska elektryczne elektrotermia jest powiązana z elektryką, natomiast ze względu na zjawiska cieplne z termotechniką. Zużywanie energii elektrycznej wskazuje na związek
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-06-20 13:01
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.