UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja

Informacje o produkcie

Laboratorium termodynamiki


Laboratorium termodynamiki
  Cena:

przechowalnia

12,00 zł

Dostępność: brak - zapytaj
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
80
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2008
Język
polski
  Cena:

przechowalnia

12,00 zł

Niniejszy skrypt stanowi materiał pomocniczy do ćwiczeń wykonywanych w laboratorium termodynamiki Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej. Pisany był z myślą o studentach Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, może jednak być pomocny dla wszystkich zainteresowanych eksperymentalnym badaniem zjawisk termodynamicznych.
Należy podkreślić, że zasadniczym przedmiotem zajęć w Laboratorium Termodynamiki nie są problemy miernictwa cieplnego czy też techniczna analiza konkretnych urządzeń. Te zagadnienia są badane szczegółowo w laboratoriach specjalistycznych. Podstawowym celem zajęć w Laboratorium Termodynamiki jest doświadczalna ilustracja pojęć i zasad termodynamiki. W wyniku takiego określenia celu zagadnienia związane z opracowaniem wyników doświadczalnych i analizą błędu poruszono jedynie skrótowo w pierwszym rozdziale przedkładanej publikacji.
Przyjęto założenie, iż studenci uczestniczący w zajęciach są zaznajomieni z podstawowymi pojęciami termodynamiki. Wstępna część każdego rozdziału zawiera krótką termodynamiczną analizę obiektu badań i zachodzących zjawisk. Następnie jest omówiony cel i przebieg pomiaru oraz pożądany sposób opracowania wyników. W kilku wypadkach zrezygnowano ze ścisłego określenia zadań, co wynika z ciągłej modernizacji stanowisk.
Przyjęto, że wszystkie wyniki powinny być przedstawiane, w miarę możliwości, przy użyciu legalnego Międzynarodowego Układu Jednostek Miar SI. Nieliczne odstępstwa od tej zasady podczas pomiarów wynikają z właściwości posiadanych przyrządów - zwłaszcza wyprodukowanych w krajach anglosaskich. Aby ułatwić przeliczanie tak uzyskanych wyników na jednostki legalne, w pierwszym rozdziale zamieszczono definicje jednostek podstawowych układu SI oraz niektórych jednostek pochodnych.

Spis treści:

Wprowadzenie
1. Podstawy opracowania wynikow pomiarów
2. Pomiary ciśnień - ciśnieniomierze
3. Pomiary temperatur - termometry
4. Pomiar ciepła spalania i wartości opałowej paliwa gazowego kalorymetrem Junkersa
5. Pomiar ciepła spalania paliwa stałego za pomocą bomby kalorymetrycznej
6. Bilans cieplny silnika z zapłonem samoczynnym
7. Badanie podstawowych przemian gazów doskonałych
8. Analiza składu mieszanin gazowych
9. Badanie parametrów i przemian powietrza atmosferycznego
10. Badanie klimatyzatora
11. Analiza pracy sprężarki dwustopniowej
12. Badanie wentylatora odśrodkowego
Literatura
  Cena:

przechowalnia

12,00 zł

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Sprzedaż Książek. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska