UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja

Informacje o produkcie

Biofizyka. Wybrane zagadnienia wraz z ćwiczeniami


Biofizyka. Wybrane zagadnienia wraz z ćwiczeniami
  Cena:

przechowalnia

45,00 zł

Dostępność: brak - zapytaj
Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
555
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2008 - wyd. I
Język
polski
  Cena:

przechowalnia

45,00 zł

Rozwój biofizyki sprawia, że materiały zawarte w podręcznikach i skryptach z tego przedmiotu wymagają stałego uzupełniania o nowe metody badawcze i ich zastosowania w naukach medycznych i farmaceutycznych.
Mając na uwadze dobro studentów biologii, młodych pracowników nauki oraz doktorantów, podjęliśmy próbę przygotowania praktycznego podręcznika z biofizyki. Na podstawie dwóch skryptów: Ćwiczenia z podstaw fizyki i biofizyki dla biologów (1991 r.) i Materiały do ćwiczeń z biofizyki (1993 r.) opracowanych pod naszą redakcją powstał nowy podręcznik Biofizyka. Wybrane zagadnienia z ćwiczeniami.
W zawartych w podręczniku materiałach podstawy teoretyczne łączą się z zastosowaniami praktycznymi w formie ćwiczeń. Dobór zagadnień i ich układ zostały tak pomyślane, aby studenci mogli poznać nie tylko podstawowe działy biofizyki, ale mieli również możliwość zaznajomienia się z wiadomościami, których nie ma w innych podręcznikach do nauki biofizyki. Zamieszczone zagadnienia nie ograniczają się do zajęć z podstaw fizyki i biofizyki na I roku studiów, ale będą stanowiły pomoc dla studentów biologii przez cały czas trwania studiów.
W początkowych rozdziałach podręcznika zamieszczono materiały dotyczące właściwości elektrycznych i optycznych układów oraz termodynamiki. Szczegółowo opisane zostały: spektrofotometria, fluorymetria i elektronowy rezonans paramagnetyczny. Kolejne rozdziały zawierają opracowania nowych zagadnień: biofizyki białek, biofizyki błon, wolnych rodników, metod stosowanych w badaniach apoptozy w komórkach, cytometrii przepływowej oraz zastosowania laserów w biologii i medycynie.
Mamy nadzieję, że ten podręcznik, zawierający tak różnorodny przegląd zagadnień z zakresu biofizyki wraz z omówieniem metod stosowanych w badaniach biologicznych, spełni oczekiwania studentów biologii różnych specjalności, a także będzie przydatny dla studentów akademii medycznych i akademii rolniczych.
  Cena:

przechowalnia

45,00 zł

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Sprzedaż Książek. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska