Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » INŻYNIERIA MATERIAŁOWA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Technologia metali i tworzyw sztucznych. Cz. II Technologia obróbki plastycznej na zimno, Cz III Tworzywa sztuczne - ćwiczenia laboratoryjne
Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 2
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
98
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2012
Język
polski
ISBN/ISSN
83-88343-19-X

Najniższy koszt wysyłki to tylko 13,00 zł
  Cena:

Ilość

przechowalnia

16,00 zł

Fragment książki:
Operację, podczas której następuje skracanie wymiaru jednej z głównych osi przedmiotu, wskutek czego zwiększa się jego przekrój, prostopadły do tej osi, nazywamy spęczaniem. Rozróżnia się dwie główne metody spęczania: spęczanie swobodne i spęczanie w matrycy.
Podczas spęczania swobodnego materiał przemieszcza się swobodnie
w kierunku prostopadłym do ruchu narzędzia, natomiast podczas spęczania w matrycy przemieszczanie materiału w końcowej fazie procesu jest ograniczone ściankami matrycy.
Na rysunku 1.1 pokazano podstawowe metody spęczania. Swobodne spęczanie krótkich odcinków prętów najczęściej odbywa się między płaskimi płytami. Tarcie występujące na powierzchniach styku materiału z płytami powoduje, że po spęczaniu półwyrób ma wypukłą powierzchnię boczną. Spęczaniu swobodnemu można również poddać końce dłuższych odcinków prętów lub wyprasek.
Gdy zachodzi konieczność wykonania łba o dużej objętości, spęczanie można przeprowadzić za pomocą wyciskania poprzecznego. Na rysunku 1.1.e pokazano sposób spęczania pręta w miejscu położonym w znacznej odległości od jego końców. Takie spęczanie jest realizowane najczęściej na gorąco. Podczas spęczania w matrycy kształtowaniu poddaje się nie tylko powierzchnie czołowe, ale również boczne powierzchnie krótkich odcinków pręta oraz końce prętów.

Spis treści:


CZĘŚĆ II. Technologia obróbki plastycznej na zimno(ADAM FRĄCZYK)
ĆWICZENIE 1 Wyznaczenie krzywej umocnienia metodą spęczania próbek o różnej smukłości
ĆWICZENIE 2 Określenie kąta sprężynowania przy gięciu
ĆWICZENIE 3 Wyznaczenie minimalnego promienia gięcia
ĆWICZENIE 4 Tłoczenie i wykrawanie gumą
ĆWICZENIE 5 Analiza płynięcia metalu podczas wyciskania przeciwbieżnego na zimno
ĆWICZENIE 6 Określenie nacisku i energii uderzenia prasy śrubowej ręcznej

CZĘŚĆ III. Tworzywa sztuczne (PIOTR MAZUR)
ĆWICZENIE 1 Identyfikacja tworzyw sztucznych
ĆWICZENIE 2 Badanie twardości tworzyw sztucznych
ĆWICZENIE 3 Badanie udarności tworzyw sztucznych
ĆWICZENIE 4 Badanie ścieralności tworzyw sztucznych
ĆWICZENIE 5 Metody łączenia tworzyw sztucznych - zgrzewanie, klejenie, nitowanie
ĆWICZENIE 6 Wybrane elementy projektowania form wtryskowych - wyznaczanie krotności formy i dobór kanału doprowadzającego
Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Dąbrowski Jan R.
Inżynieria biomedyczna jest dziedziną wiedzy, której podstawowym celem jest przenoszenie osiągnięć nauk ścisłych i technicznych do biologii i medycyny. Umożliwia lepsze poznanie i opis funkcjonowania systemów biologicznych oraz dalszy rozwój metod diagnostycznych i terapeutycznych.
Trzaska Maria, Trzaska Zdzisław
Monografia obejmuje zagadnienia związane z badaniem korozji materiałów metodami elektrochemicznej spektroskopii impedancyjnej. Przedstawiono w niej analizę właściwości środowisk korozyjnych oraz ich oddziaływań na różnorodne materiały. Omówiono podstawowe zagadnienia z zakresu elektrochemii niezbędne do zrozumienia mechanizmów procesów korozji oraz badania ich metodami elektrochemicznymi.
Bartoszek Marek, Matheja Michał, Pilśniak Jerzy, Szczepaniak Piotr
W książce przedstawiono kilkadziesiąt przykładów rozwiązań z zakresu wytrzymałości materiałów – działu mechaniki, w którym analizowane są zjawiska zachodzące w liniowo sprężystych konstrukcjach prętowych poddanych działaniu obciążeń zewnętrznych. Każdy rozdział, prezentujący jeden z przypadków wytrzymałościowych, rozpoczyna się od krótkiego wstępu omawiającego teoretyczną stronę zagadnienia. Na końcu zamieszczono zbiór zadań do samodzielnego rozwiązania wraz z odpowiedziami.
Praca zbiorowa
Tom IV "Słowniak..." zawiera 54 hasła, ujmujące zarówno nowe zjawiska w rzeczywistości społeczno - wychowawczej, jak i te które nie są już nowymi w naukach społecznych. Te ostatnie starano się jednak ukazać w sposób specyficzny, kontekstowy, odnosząc je do poziomu subdyscyplin.
Praca zbiorowa
Tom II porządkują trzy konteksty: prawny, metodyczny i teleologiczny. Część 1 zawiera rozważania na temat prawnego kontekstu pracy opiekuńczo-wychowawczej. Rozpoczyna się analizą uwarunkowań prawnych, przedstawia rodzaje i podstawy prawne funkcjonowania instytucjonalnej pieczy zastępczej, rodzinnej pieczy zastępczej i placówek wsparcia dziennego. W części 2 zaprezentowano metodyczny aspekt pracy opiekuńczo-metodycznej w wybranych instytucjonalnych i pozainstytucjonalnych formach pracy opiekuńczo
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-09-20 21:06
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.