UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja
W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą epidemii koronawirusa - firma kurierska InPost rekomenduje zamawianie przesyłek do paczkomatów.

Informacje o produkcie

Fizjologia zwierząt. Ćwiczenia, demonstracje i metody


Fizjologia zwierząt. Ćwiczenia, demonstracje i metody
  Cena:

Ilość

przechowalnia

17,00 zł

Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 1
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
174
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2004 - wyd. I
Język
polski
  Cena:

Ilość

przechowalnia

17,00 zł

Fizjologia jest jedną z podstawowych nauk biologicznych, zajmującą się procesami czynnościowymi zachodzącymi w ustroju człowieka i zwierząt. Mechanizmy fizjologiczne poszczególnych narządów są różne, ale tworzą w organizmie czynnościową całość. Student na ćwiczeniach z fizjologii powinien praktycznie zapoznać się z funkcjami tkanek i narządów organizmu. 
Poznanie różnych czynności organizmu jest możliwe podczas dobrze przeprowadzonych doświadczeń. Niniejszy skrypt zawiera opis poszczególnych ćwiczeń oraz praktyczne wskazówki, które ułatwią ich wykonanie. Zamieszczono także pytania dotyczące niektórych doświadczeń, na które studenci powinni odpowiedzieć w trakcie ćwiczeń. Przed rozpoczęciem zajęć studenci muszą zapoznać się z wprowadzeniem do danego działu oraz doświadczeniami zaplanowanymi do wykonania. Ponadto wskazane jest przygotowanie materiału dotyczącego danej problematyki z poleconych podręczników, ponieważ skrypt nie zawiera wyczerpujących wiadomości teoretycznych. 
Część ćwiczeń z fizjologii będzie wykonywana na zwierzętach. Nie można całkowicie wyeliminować doświadczeń z użyciem zwierząt, ponieważ niemożliwe jest przekazanie całokształtu wiedzy o organizmach żywych - o tym jak pracuje układ nerwowy, mięśnie, serce czy układ trawienny. Osiągnięcia medycyny i weterynarii także były możliwe dzięki badaniom prowadzonym na zwierzętach; bez nich postęp byłby niemożliwy. Pracując ze zwierzętami należy jednak pamiętać o przestrzeganiu zasad humanitaryzmu - stworzeniu odpowiednich warunków środowiska, unikaniu niepotrzebnego stresu, bólu i cierpienia. 

Spis treści:

Wstęp 
 
I. Fizjologia krwi - STANISŁAW OKRASA 
II. Fizjologia układu nerwowego - FRANCISZEK PRZAŁA 
III. Fizjologia mięśni poprzecznie prążkowanych - TADEUSZ KAMIŃSKI 
IV. Fizjologia krążenia krwi - JADWIGA PRZAŁA 
V. Fizjologia oddychania - MAREK KOZIOROWSKI 
VI. Fizjologia przewodu pokarmowego - GENOWEFA KOTWICA 
VII. Fizjologia rozrodu i laktacji - LUIZA DUSZA 
VIII. Wydalanie - RENATA CIERESZKO 
IX. Endokrynologia - RENATA CIERESZKO 
X. Ćwiczenia demonstracyjne - BOŻENA SZAFRAŃSKA

  Cena:

Ilość

przechowalnia

17,00 zł

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska