UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja

Informacje o produkcie

Metrologia. Błędy instrumentalne w pomiarach napięcia przemiennego woltomierzem cyfrowym, zadania


Metrologia. Błędy instrumentalne w pomiarach napięcia przemiennego woltomierzem cyfrowym, zadania
  Cena:

Ilość

przechowalnia

18,00 zł

Dostępność: jest w magazynie sklepu
Dostępna ilość: 1
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
178
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2001 - wyd. II
Język
polski
  Cena:

Ilość

przechowalnia

18,00 zł

Prezentowany zestaw zadań ma dwa cele:
1. wykazanie, że obliczanie błędów pomiaru przyrządów w metrologii opiera się na przekształceniach kilku prostych wzorów,
2. pozwoli zainteresowanym tą dziedziną na osiągnięcie sprawności obliczeniowej.

"Bez pracy nie ma kołaczy" to znane powiedzenie. Przygotowując ten zestaw zadań, daję możliwość poznania podstawowych zależności, które będą niezbędne w momencie otrzymania informacji o dokonanym pomiarze lub wówczas, gdy Czytelnik sam dokona pomiaru i będzie konieczna analiza tych informacji w celu diagnozowania właściwości obiektu. Prezentowany sposób rozwiązania zadań realizuje myśl -?najprostszą drogą do celu". Drogi Czytelniku, proponuję Ci rozwiązanie 225 zadań. Nie załamuj się. Podaję rozwiązania, podaję również wyniki obliczeń. Wszystko w tej książce znajdziesz, bądź cierpliwy. W trzech rozdziałach są zawarte trzy typy zadań. W pierwszym rozdziale są zadania najprostsze, z symetrycznym rozkładem błędów. Dzisiaj żąda się, by wynik pomiaru był dokładniejszy. Podczas analizy metrologicznej pomiaru w układach z przyrządami pomiarowymi o dużej czułości okazuje się, że rozrzuty ich wskazań nie są symetryczne wokół wartości poprawnej. Te sytuacje były przewidywane w teoretycznych opracowaniach, szczególną uwagę poświęcono im w opisie procesów statystycznych. To nie jest nic nowego.
Zaproponowany układ treści pozwoli na samodzielne rozwiązywanie zadań. Przeczytałeś zadanie, jeżeli nie czujesz się na siłach, zaglądnij do rozwiązań, sam podstaw wartości, oblicz i dopiero wtedy skorzystaj z odpowiedzi. Taka formuła pozwoli odkryć, czego jeszcze nie umiesz. Sięgasz do rozwiązań - wzory ?nie leżą jeszcze na swoim miejscu". Wynik Twoich obliczeń nie zgadza się z moim, prawdopodobnie nie znasz oznaczeń lub zrobiłeś jakiś błąd na kalkulatorze. Może się również zdarzyć, że to ja pomyliłem się w obliczeniach, z góry przepraszam i oczekuję informacji o takich "pikantnych smaczkach". Powodzenia!
Andrzej Rylski

Spis treści:


Oznaczenia


Podstawowe wzory
Wstęp

1. Przykłady zadań do obliczenia błędów pomiaru woltomierzem cyfrowym z symetrycznymi granicami błędów
1.1. Zasady rozwiązywania zadań
1.2. Pomiary techniczne
1.3. Pomiary laboratoryjne
1.4. Pomiary precyzyjne
1.5. Rozwiązania zadań 1.-75
1.6. Odpowiedzi do zadań 1.-75

2. Przykłady zadań do obliczenia błędów pomiaru woltomierzem cyfrowym z niesymetrycznymi granicami błędów (ujemny błąd dyskretyzacji)
2.1. Pomiary techniczne
2.2. Pomiary laboratoryjne
2.3. Pomiary precyzyjne
2.4. Rozwiązania zadań 75.-150
2.5. Odpowiedzi do zadań 76.-150

3. Przykłady zadań do obliczenia błędów pomiaru woltomierzem cyfrowym z niesymetrycznymi granicami błędów (dodatni błąd dyskretyzacji)
3.1. Pomiary techniczne
3.2. Pomiary laboratoryjne
3.3. Pomiary precyzyjne
3.4. Rozwiązania zadań 151.-225
3.5. Odpowiedzi do zadań 151.-225

Literatura
  Cena:

Ilość

przechowalnia

18,00 zł

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Sprzedaż Książek. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska