UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja

Informacje o produkcie

Inżynieria badań systemowych. Prolegomena


Inżynieria badań systemowych. Prolegomena
  Cena:

przechowalnia

20,00 zł

Dostępność: brak - zapytaj
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
304
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
1999 - wyd. I
Język
polski
  Cena:

przechowalnia

20,00 zł

Książka przeznaczona jest dla studentów ostatnich lat wszystkich specjalności. Odwołuje się do wiedzy matematycznej w zakresie szkoły średniej. Porusza zagadnienia egzystencjalne. Omówiono w nim istotę, definicje i poznawcze tło inżynierii badań systemowych, jej cywilizacyjną aktualność, w kolejnych rozdziałach przedstawiono zagadnienia wolności, cnoty, równości, potraktowane jako przesłanki skuteczności badań systemowych.

Spis treści:

 
Przedmowa

Wstęp  
Schyłek ery nowoczesności. Otwartość. Istota, definicja i tło inżynierii badań systemowych.

Świat człowieka wolnego  
Uwalnianie się od dogmatów i ideologii. Życie w wewnętrznej samotności i rola proponowanych zajęć. Naukowy pogląd na świat. Sześć podstawowych sfer (wymiarów) życia. Samoświadomość i jej rodzaje. Filozofia jako baza nauki. Problematyka motywacyjna.

Dramat godziwego życia  
Życiowe wymagania i ludzkie aspiracje. Orientacja na oświecenie lub wyzwolenie, posiadanie lub istnienie. Znamiona ludzkiej wielkości (cnoty skraju), życiowe dylematy (cnoty środka) i troiste prawdy (cnoty współistnienia). Homo noeticus. Duchowość i jej dzisiejsze rozumienie. Uczucia jako smak życia. Status naukowy badań systemowych.

Nie jednakowość a tylko równość  
Egzekwowanie prawa do równości. Sensus i ratio. Orzekanie o równości. Socjologia i polityka. Równość a seksualizm. Sprawiedliwość.

Posłowie  
Obszary dorobku ludzkości. Cywilizacja i kultura. Podziały filozofii. Nauka (wiem), religia (chcę), sztuka (umiem). Punkt widzenia elity intelektualnej Białego Zachodu.

Indeks rzeczowy 
Indeks nazwisk

  Cena:

przechowalnia

20,00 zł

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska