Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » MECHANIKA
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Laboratorium podstaw konstrukcji maszyn
Dostępność: brak - zapytaj
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
68
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2000 - wyd. III
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 10,00 zł
  Cena:

przechowalnia

8,00 zł

Skrypt zawiera instrukcje do ćwiczeń laboratoryjnych z podstaw konstrukcji maszyn, które od wielu lat są prowadzone w Instytucie Podstaw Budowy Maszyn Politechniki Warszawskiej. Laboratorium zostało w ostatnich latach przebudowane i zmodernizowane. Wprowadzono nowe stanowiska badawcze, w których zastosowano komputerowe techniki prowadzenia badań oraz rejestracji i opracowania wyników. Włączenie do procesu dydaktycznego nowych ćwiczeń oraz zastosowanie nowych technik pomiarowych stworzyło potrzebę opracowania niniejszego skryptu. 

Skrypt jest przeznaczony dla studentów wydziałów mechanicznych, przede wszystkim dla studiów magisterskich i niestacjonarnych studiów inżynierskich prowadzonych na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Spis treści: 

Przedmowa   
   
Ćwiczenie 1. Wyznaczanie wartości współczynnika tarcia oraz sprawności śrub mechanizmowych   
Ćwiczenie 2. Wyznaczanie naprężeń w rurze prostej i zakrzywionej o przekroju kołowym oraz w śrubie połączenia kołnierzowego   
Ćwiczenie 3. Badanie rozkładu naprężeń w obciążonych elementach maszyn metodą elastooptyczną   
Ćwiczenie 4. Wyznaczanie wartości obliczeniowego współczynnika tarcia w łożyskach tocznych   
Ćwiczenie 5. Badanie podstawowych parametrów pracy przekładni pasowej   
Ćwiczenie 6. Badanie podstawowych parametrów i charakterystyk pracy sprzęgła ciernego   
Ćwiczenie 7. Geometria kola zębatego korygowanego   
Ćwiczenie 8. Badanie wpływu obciążenia na sprawność zębatej przekładni falowej

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Jaworska Barbara, Szuster Andrzej, Utrysko Bohdan
Książka zawiera wybrane zagadnienia, z którymi może zetknąć się inżynier budowlany w czasie swej działalności zawodowej. Obejmuje on tematy z zakresu hydrostatyki, obliczeń przepływów w przewodach zamkniętych i kanałach, wypływu z otworów i przez przelewy, przepusty i pod mostami oraz elementy ruchu wód gruntowych, a także informacje z zakresu hydrologii, których znajomość i umiejętność korzystania z opracowań hydrologicznych jest niezbędna w trakcie projektowania budowli inżynierskich.
Nazarko Wanda
Skrypt "Konstrukcje metalowe. Przewodnik do ćwiczeń laboratoryjnych" został opracowany w celu usprawnienia procesu dydaktycznego. Skrypt jest przeznaczony dla studentów kierunków budownictwa uczelni technicznych, w których prowadzone są zajęcia z laboratorium konstrukcji stalowych. Materiał dostosowano do programu laboratorium z konstrukcji metalowych dla studiów dziennych i zaocznych. Skrypt zawiera osiem ćwiczeń laboratoryjnych, które można wykorzystać stosownie do wyposażenia laboratorium.
Karaśkiewicz Krzysztof
Skrypt pośwjęcony jest zagadnieniom pomiarowym związanym głównie z pompami wirowymi. Przedstawiono w nim metodykę badań typowych charakterystyk i parametrów pomp i układów pompowych, opartą na aktualnych normach europejskich. Omówiono też rzadziej spotykane w literaturze, a w klasycznej literaturze dotyczącej pomp pomijane, zagadnienia pomiaru charakterystyk strumienic czy hałasu pomp. Materiał zawarty w skrypcie jest uzupełnieniem książek z dziedziny pomp, w których zagadnienia badawcze są z ko
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-04-19 03:07
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.