Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie | Książki techniczne
Księgarnia Techniczna
  • Nauka
  • Edukacja
  • Technika
serdecznie zaprasza specjalistów po

książki techniczne

a także studentów - oferujemy

podręczniki akademickie
Sprzedajemy książki jako księgarnia wysyłkowa oraz w tradycyjnej księgarni
Księgarnia Techniczna | Podręczniki akademickie| Książki techniczne (0)
Katalog » ELEKTRO
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Informacje o produkcie:
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Laboratorium pomiarów maszyn elektrycznych
Dostępność: brak - zapytaj
Autor
Specyfikacja książki
Ilość stron
94
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2006
Język
polski

Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł
  Cena:

przechowalnia

11,00 zł

Skrypt pt. "Laboratorium pomiarów maszyn elektrycznych" jest przeznaczony dla studentów Wydziału Elektrycznego studiujących na kierunku Elektromechatronika. Zawiera on zestaw ćwiczeń laboratoryjnych wprowadzających studentów w zagadnienia pomiarów wielkości elektrycznych i nieelektrycznych ściśle związanych ze specyfiką konstrukcji maszyn elektrycznych. Zakres ćwiczeń został tak dobrany, aby obejmował zarówno badanie zjawisk występujących we wszystkich typach maszyn, jak również zjawiska właściwe jedynie dla wybranych konstrukcji. Do grupy pierwszej zaliczyć można procesy wibroakustyczne i wentylacyjne, do drugiej grupy zjawiska elektromagnetyczne występujące w nowych rodzajach maszyn elektrycznych, których rozwojowi istotny impuls nadały poszukiwania wydajnych i chroniących środowisko naturalne systemów elektromechanicznego przetwarzania energii. Te zagadnienia analizowane są na przykładzie separatora elektrodynamicznego i silnika reluktancyjnego przełączalnego. Badanie silnika reluktancyjnego przełączalnego obejmuje także układ sterujący stanowiący integralną część maszyny. Podobny charakter ma badanie napędu nieliniowego, jakim jest napęd śmigłowy w układzie regulacji położenia. Osobną grupę ćwiczeń stanowi doświadczalne wyznaczanie wybranych parametrów maszyn: jednego związanego z konstrukcją mechaniczną- momentu bezwładności wirnika, drugiego zdeterminowanego konstrukcją oraz użytymi do budowy materiałami i związanego z ze stanem pracy maszyny - strat dodatkowych obciążeniowych. 

Poszczególne ćwiczenia obejmują: 
- wstęp teoretyczny, zapoznający studentów z podstawowymi pojęciami fizycznymi, będącym wprowadzeniem do danego ćwiczenia i stanowiącym podstawę planowania eksperymentu pomiarowego; 
- niezbędne omówienie aparatury i metod pomiarowych ze szczególnym zwróceniem uwagi na czujniki i układy pomiarowe pozwalające na rejestrację wyników przeprowadzonego eksperymentu; 
- wskazówki dotyczące pomiarów, wynikające z przyjęcia określonych norm wykonania pomiarów; 
- wskazówki dotyczące opracowania i interpretacji danych pomiarowych. 
 
Istotnym dodatkowym celem realizacji pomiarów wybranych wielkości elektrycznych i nieelektrycznych w ramach Laboratorium pomiarów maszyn elektrycznych jest wskazanie stosowanych metod pomiarowych jako badań diagnostycznych. Stąd laboratorium pomiarów maszyn elektrycznych stanowi uzupełnienie wykładu "Systemy pomiarowo-diagnostyczne maszyn i urządzeń". 

Spis treści:

1. Wstęp 
2. Pomiary drgań 
3. Pomiary hałasu 
4. Wyznaczanie momentu bezwładności 
5. Pomiary prędkości i wydatku medium chłodzącego w maszynach elektrycznych 
6. Wyznaczanie strat dodatkowych obciążeniowych silnika indukcyjnego 
7. Badanie separatora elektrodynamicznego o wzbudzeniu elektromagnetycznym 
8. Badanie wpływu parametrów silnika reluktancyjnego przełączlnego na przebieg prądu fazowego 
9. Badanie układu regulacji z elementami wykonawczymi o charakterystyce wentylatorowej

Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Szczepański Antoni, Trojman Mariusz
Przedmiot ``obwody i sygnały`` umieszczony jest w planie studiów I roku kierunku informatyka i przeznaczony jest dla studentów studiów dziennych i zaocznych. Zajęcia laboratoryjne odbywają się w semestrze drugim, równolegle z wykładem. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że studenci kierunku informatyka w przeważającej części rekrutują się z liceów ogólnokształcących. Niejednokrotnie będą to ich pierwsze zajęcia, na których poznawać będą prawa rządzące sygnałami w układach elektrycznych, elektroniczny
Duszczyk Krzysztof, Ruda Andrzej, Sidorowicz Jerzy, Szulc Zbigniew, Łastowiecki Józef
Skrypt zawiera materiał dotyczący siedmiu ćwiczeń laboratoryjnych, obejmujących m.in. elementy pomiarowo-sterujące najczęściej używane w automatyce przemysłowej - automatyce ruchu.
Krzysztoszek Konrad, Luft Mirosław, Pietruszczak Daniel, Podsiadły Dariusz
Podręcznik ?Zadania projektowe z teorii sterowania. Część 2- Układy wielowymiarowe, liniowe układy impulsowe, nieliniowe układy sterowania" jest przeznaczony dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunkach elektrotechnika, transport, informatyka oraz mechanika i budowa maszyn Politechniki Radomskiej im. K. Pułaskiego. Praca ta może być ponadto przydatna studentom innych wyższych uczelni technicznych, gdzie przedmiot ten jest prowadzony w podobnym zakresie.
Staszewski Paweł, Urbański Wojciech
Maszyny elektryczne – to klasyczny dział elektrotechniki. Dyscyplina ta wykładana jest we wszystkich uczelniach technicznych w kraju i za granicą. Przetworniki elektromechaniczne, bo również taką fachową nazwę noszą maszyny elektryczne, można napotkać obecnie praktycznie wszędzie.
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt


Księgarnia Techniczna - XML Sitemap


Aktualna Data: 2019-08-23 20:26
© Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.