UPSSS! JavaScript nie działa sprawdź ustawienia przeglądarki

Logowanie Rejestracja

Informacje o produkcie

Instalacje elektryczne w budownictwie jednorodzinnym


Instalacje elektryczne w budownictwie jednorodzinnym
  Cena:

przechowalnia

40,00 zł

Dostępność: brak - zapytaj
Wydawnictwo: Arkady
Najniższy koszt wysyłki to tylko 12,00 zł

Najedź aby zobaczyć wszystkie koszty wysyłki

Specyfikacja książki
Ilość stron
168
Okładka
miękka
Format
B5
Rok wydania
2009
Język
polski
  Cena:

przechowalnia

40,00 zł

Zamiarem autorów książki jest przybliżenie Czytelnikowi wiedzy dotyczącej instalacji elektrycznych występujących w budynkach jednorodzinnych i w ich otoczeniu.
Energia elektryczna jest stosowana powszechnie. Oprócz gospodarstw domowych najpoważniejszym odbiorcą jest przemysł, rolnictwo oraz transport.
W domu energia elektryczna jest praktycznie niezbędna. Poza oświetleniem są nią zasilane miksery, lodówki, pralki, telewizory i komputery, a postęp w jej wykorzystaniu jest zaskakująco wysoki.. Powstają nowe źródła światła - energooszczędne, a jednocześnie lepiej oddające barwy oświetlanych przedmiotów. Do napędu sprzętu AGD stosuje się wysoko wydajne, choć zminiaturyzowane silniczki. Zwiększa się stale udział elektroniki.
W książce autorzy starali się przedstawić wszystkie aspekty wykorzystania energii elektrycznej w domach jednorodzinnych.
W pierwszej części omówiono niezwykle istotne zagadnienie bezpieczeństwa użytkowania energii elektrycznej oraz ratowania osób porażonych. Sprawy związane z ratownictwem omówiono biorąc pod uwagę najnowsze metody i zasady stosowane przez profesjonalistów.
Sporo miejsca poświęcono przyłączaniu budynków do sieci elektroenergetycznych docelowo i na czas budowy. Omówiono także stosowane taryfy rozliczeń za energię.
W następnych rozdziałach przedstawiono informacje, które ułatwią właściwy dobór urządzeń elektrycznych - dozorowych, sygnalizacyjnych i oświetleniowych. Inwestorzy będą mogli podjąć decyzje dotyczące wyposażenia nowo wznoszonych budynków w instalacje ogólnego przeznaczenia i aparaturę specjalistyczną.
Budynki i ich wyposażenie powinny być chronione przed intruzami, dlatego w jednym z rozdziałów zamieszczono podstawową wiedzę na temat instalacji ochronnych. Książka zawiera także rozdział poświęcony ochronie przed wyładowaniami atmosferycznymi i przepięciami. Zagadnienia te powinny być obecnie doceniane ze względu na duże nasycenie gospodarstw domowych sprzętem elektronicznym, szczególnie czułym na przepięcia atmosferyczne i łączeniowe.
Ważny dla Czytelników będzie też rozdział poświęcony oszczędzaniu energii elektrycznej używanej do celów bytowych, a także rozdział traktujący o ogrzewaniu elektrycznym i klimatyzacji. Omówiono w nim m.in. systemy ogrzewania pomieszczeń i wody, w których wykorzystuje się energię ze źródeł odnawialnych: kolektory słoneczne i pompy ciepła.
Mimo że w książce podano wiele szczegółowych informacji, Autorzy nie zalecają samodzielnego majsterkowania, gdyż wszelkie prace przy instalacjach elektrycznych mogą być wykonywane tylko przez uprawnione osoby. Niemniej jednak wiedza zawarta w książce umożliwi właściwą ocenę zarówno jakości robót remontowych i konserwacyjnych, jak i stanu nowych instalacji wykonywanych przez fachowców.
W niniejszej znowelizowanej wersji poradnika uwzględniono liczne w ostatnich latach zmiany przepisów i norm oraz nowe rozwiązania w zakresie instalacji elektrycznych.

Spis treści:

1. Elektryczność w naszym życiu.

2. Warunki bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej.

- Wpływ prądu elektrycznego na organizmy żywe.
- Środki ochrony przed porażeniami elektrycznymi.
- Ostrożnie z prądem!
- Pożary związane z użytkowaniem energii elektrycznej, zapobieganie i gaszenie.
- Ratowanie osób porażonych prądem elektrycznym.

3. Dostawa energii elektrycznej.

4. Oszczędność energii elektrycznej w gospodarstwie domowym.

5. Odbiorniki energii elektrycznej

- Urządzenia oświetleniowe
- Pozostałe odbiorniki

6. Elementy instalacji elektrycznych. Przewody, kable, osprzęt.

7. Zabezpieczenia w instalacjach elektrycznych.

8. Instalacje elektryczne ogólnego przeznaczenia.

9. Ogrzewanie elektryczne i klimatyzacja.

10. Systemy alarmowe, nadzorowe i ochronne.

11. Instalacje i urządzenia telekomunikacyjne.

12. Instalacje antenowe.

13. Rozwiązania specjalne.

14. Instalacje w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

15. Ochrona odgromowa.

16. Elektryczność statyczna.
  Cena:

przechowalnia

40,00 zł

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator
Księgarnia Techniczna zamieszcza w ofercie głównie podręczniki akademickie oraz książki techniczne przede wszystkim z dziedzin takich jak mechanika techniczna, podstawy konstrukcji, technologia gastronomiczna. Główne wydawnictwa w ofercie to Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Świętokrzyska oraz POLSL.
Wszelkie sugestie odnośnie zapotrzebowania na określone książki techniczne i podręczniki akademickie prosimy zgłaszać poprzez email podany w zakładce Kontakt
Księgarnia Techniczna - XML Sitemap
©Księgarnia Techniczna. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie: inż. Agnieszka Kamińska